Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWO/D 6204/D - pralka huczy przy wirowaniu

virtuomax 21 Sty 2013 15:21 6846 10
  • #1 21 Sty 2013 15:21
    virtuomax
    Poziom 2  

Witam

Moja pralka tj. Whirlpool AWO/D 6204/D od jakiegoś czasu hałasuje przy wirowaniu. Można to opisać jako jednostajne huczenie. Podejrzewam o to łożysko ale nie jestem do końca pewien więc wolę zasięgnąć rady ekspertów.

Gdyby to faktycznie było łożysko, to czy osoba która nigdy nie miała styczności i ich wymianą poradzi sobie? i czy potrzebne są jakieś specjalne narzędzia, których nie uświadczymy u przeciętnego Kowalskiego majsterkowicza:)

Pozdrawiam

0 10
  • Pomocny post
    #2 21 Sty 2013 16:58
    rafaelo14
    Poziom 15  

To będą na 90% łożyska bębna. Jeżeli masz podstawowe klucze to bez problemu to zrobisz, jeżeli masz trochę zmysłu technicznego :D

1
  • Pomocny post
    #3 21 Sty 2013 20:16
    karol5608
    Poziom 28  

Zdejmij pasek z silnika i zakręć bębnem. Jeśli usłyszysz hałas to łożyska. I jeszcze odkręć górę i zerknij czy aby zbiornik nie jest zgrzewany.

0
  • Pomocny post
    #4 21 Sty 2013 21:18
    skryn
    Admin grupy AGD

virtuomax napisał:
    Gdyby to faktycznie było łożysko, to czy osoba która nigdy nie miała styczności i ich wymianą poradzi sobie? i czy potrzebne są jakieś specjalne narzędzia, których nie uświadczymy u przeciętnego Kowalskiego majsterkowicza:)

Taka osoba bezwzględnie nie poradzi sobie z takim problemem.
    Przerośnie go nierozbieralny zbiornik pralki skutecznie uniemożliwiając wymianę łożysk.
    Za zestaw naprawczy płaci się podwójną stawkę nowego sprzętu - czyli naprawa jest nieopłacalna.
    Proponuję przejrzeć wątek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2049024.html

0
  • #5 22 Sty 2013 12:55
    virtuomax
    Poziom 2  

dziękuję za odpowiedzi

Pokręciłem samym bębnem i faktycznie to będzie łożysko przy nim. Z proponowanego tematu wywnioskowałem że zbiornik nierozbieralny, a zerknięcie na łączenie nie pozostawiło już wątpliwości.
    Szczerze jestem zszokowany cenami serwisu na jakie natknąłem się na tym forum. Najbardziej boli fakt, iż gwarancja minęła 3 miesiące temu.

W związku z powyższym mam jeszcze dwie niewiadome:
    Ile takie łożysko (na oko) jeszcze wytrzyma, zakładając jedno pranie dziennie i dopiero co powstanie problemu?
    Czy mogę taką pralkę użytkować do momentu całkowitego zużycia łożyska? Gdyż raczej czeka mnie zakup nowej.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za feedbacki.

0
  • #6 23 Sty 2013 09:41
    karol5608
    Poziom 28  

A ja bym jeszcze popytał lokalnych naprawiaczy AGD czy nie podejmują się takich napraw. Może by się jeszcze opłaciło ją naprawić.

0
  • #7 23 Sty 2013 11:17
    nev84
    Poziom 10  

popytaj, u mnie w Whirlpoolu AWO/D 4720/P wymiana łożysk jakieś 600zł, ale sobie darowałem i zakupiłem nową pralkę. Moja też przetrwałą tylko do końca gwarancji i zaczęła się sypać. najpierw grzałka, później łożysko, następny byłby moduł? :)

A z huczącym łożyskiem używałem jej jeszcze jakiś miesiąc, zmniejszyłem tylko wirowanie na mniej obrotów bo nie dało się wytrzymać tego hałasu :)

0
  • #8 23 Sty 2013 12:55
    karol5608
    Poziom 28  

Nie mówię tutaj o autoryzowanym serwisie, tylko u pana Henia za rogiem. Może ma już opanowaną technikę wymiany łożysk w takich zbiornikach i zrobi to za pół ceny.

0
  • #9 23 Sty 2013 15:59
    nev84
    Poziom 10  

ja też nie mówię o autoryzowanym serwisie :)

0
  • #10 24 Sty 2013 21:30
    virtuomax
    Poziom 2  

problem się sam "rozwiązał":) takie małe niedopatrzenie z mojej strony. Jak się okazało praleczka była zakupiona z przedłużoną gwarancją, zadzwoniłem do ubezpieczyciela i przyszłym tygodniu servicemani przyjadą oglądnąć sprzęt:)

Tak czy siak w przyszłości, przy zakupie nowej będę mądrzejszy o informację, o rozbieralności zbiorników w pralkach.

Jak myślicie, czy oznaczenie elementów zbiornika(np. markerem) przed odesłaniem pralki ma jakiś sens? Jeśli tak to które?
    Nigdy nie wysyłałem sprzętu na takiej przedłużonej gwarancji i obawiam się rzetelności naprawy usterki przez ubezpieczyciela.

PS. Mam takiego jednego Pana Henia w mieście ale nie utrzymuję z nim najlepszych stosunków dlatego też posiłkowałem się ową stroną:)

-1
  • #11 05 Lut 2013 20:41
    nuna666
    Poziom 8  

Jak poszła naprawa pralki bo mam dokładnie ten sam problem?
    W jakiej cenie łożyska, jak poszło ze zbiornikiem ?
    Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

0