Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Pralka INDESIT/WIL105 - Nieprawid這we wirowanie

dzasto 21 Sty 2013 16:42 3969 2
  • #1 21 Sty 2013 16:42
    dzasto
    Poziom 2  

Witam! Moja pralka nieprawid這wo wykonuje proces wirowania, zar闚no przy ustawieniu ca貫go cyklu prania czyli np. program 11, tylko p逝kania czy te samego wirowania. Przy ustawieniu samego wirowania, po w陰czeniu programu pralka od razu uruchamia si z du篡mi obrotami (bez wolnych obrot闚 umo磧iwiaj帷ych r闚nomierne roz這瞠nie zawarto軼i b瑿na, co powoduje 瞠 b瑿en zbyt mocno si ko造sze obijaj帷 si obudow - w tym momencie zatrzyma貫m, 瞠by nie uszkodzi obudowy). Wyczyszczone zosta造 filtry, pompka itd itd., ale nadal to samo. Jeszcze ciekawostka jak przy uruchamianiu od陰cz pompk (od陰czenie wtyczki od zasilania pompki) to startuje prawid這wo, tj. kilka wolnych obrot闚 (roz這瞠nie prania) i rozpoczyna prac na wy窺zych obrotach. Oczywi軼ie do b喚du zwi您anego z brakiem pompki. Je郵i po uruchomieniu do陰cz z powrotem pompk (nie pojawi si b陰d) to do ko鎍a cyklu idzie dobrze (pompa oczywi軼ie wypompowuje normalnie wod). Dla sprawdzenia zamiast pompki pod陰cza貫m 瘸r闚k 25W (tyle co pompka) i efekt by taki sam, tzn. jak 瘸r闚ka by豉 pod陰czona od pocz徠ku, to pralka "wariuje" a jak do陰cz 瘸r闚k po wystartowaniu wirowania (przed b喚dem pompki) to cyklu idzie dobrze.
    Czy w takim przypadku wina jest pompki, programatora (wymienia ca造 czy tylko jaki element)? programator ma symbol EDT0117.7

0 2
  • #2 21 Sty 2013 16:52
    Gobro
    Poziom 28  

Do sprawdzenia tacho zainstalowane na osi silnika z drugiej strony jak ko這 pasowe. Odkr璚i si wirnik (tacho) , je瞠li nie to sprawdzi czy podczas kr璚enia wirnikiem tacho wytwarza napi璚ie.

1
  • #3 25 Sty 2013 11:49
    dzasto
    Poziom 2  

Sprawdzi貫m i chyba z tacho jest ok. nie wiem jaki ma dawa pr康.
    Przy rozpocz璚iu wirowania daje napi璚ie ok. 3V przy przygotowaniu do wirowania (czyli takie wolne obracanie - rozk豉danie prania w b瑿nie) i ok. 10-11V przy szybkich obrotach. Niestety 瞠by uruchomi這 si z rozk豉daniem prania musia貫m przy starcie od陰czy pompk. Je郵i nie od陰czam pompki to od razu startuje na na du篡ch obrotach (i oczywi軼ie wtedy tacho daje od razu wi瘯szy pr康).
    Wydaje mi si, 瞠 to nie b璠zie wina tacho, bo pr康 z niego m鏬豚y sterowa je郵i kr璚i si wirnik, a przecie przy starcie jeszcze wirnik si nie kr璚i, wi璚 i tacho nie daje napi璚ia). Tak jak pisa貫m je郵i przy samym starcie od陰cze pompk i nawet 1 sekund po starcie j pod陰cz z powrotem, to ju dalej dzia豉 dobrze. Wi璚 wydaje mi si, 瞠 ju co przed startem 磧e dzia豉. By mo瞠 to wa積e, bo taka ma豉 pionowa p造tka wlutowana w t du膨 (steruj帷), by豉 troch czarna jakby okopcona.
    Pralka INDESIT/WIL105 - Nieprawid這we wirowanie

3