Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung R60 - Czerwony obraz na LCD

tygrysss 21 Jan 2013 16:57 3075 9
lampy.pl
 • #1
  tygrysss
  Level 21  
  Witam serdecznie.
  Posiadam w/w laptopa, a z nim problem polegający na czerwonym obrazie i smużeniu tego obrazu. Problem występuje tylko na LCD, po podpięciu zew. monitora obraz jest idealny - żadnych problemów.
  Przesyłam kilka zdjęć. Samsung R60 - Czerwony obraz na LCD Samsung R60 - Czerwony obraz na LCD Samsung R60 - Czerwony obraz na LCD Samsung R60 - Czerwony obraz na LCD
  Powiedzcie w czym może tkwić problem? Co sprawdzić? Czy uszkodzona została grafika czy może świetlówka? A może coś innego?

  Pozdrawiam.
 • lampy.pl
 • #2
  zatronik1
  Level 25  
  Hmm zwykle czerwonawy obraz daje zużyta świetlówka. Tu jest jakoś dziwnie. Myślę że bez testu na innej matrycy nie dojdziesz przyczyny.
 • lampy.pl
 • #4
  tygrysss
  Level 21  
  zatronik1 - odkręciłem obudowę matrycy, uruchomiłem laptop i przez otworki na spodzie matrycy widać było światło świetlówki. Było ono jasne białe, więc wynikało by z tego, że świetlówka jest ok.

  adamadi33 - prawidłowe światło świetlówki wskazuje na poprawną pracę inwertera. Chyba, że się mylę i dokonać innych pomiarów (jakich)?

  Martwi mnie też to smużenie obrazu...
 • #5
  zatronik1
  Level 25  
  Zatem celowa kolejność test na innej matrycy.
 • #7
  tygrysss
  Level 21  
  Witam.
  Dokonałem pomiarów taśmy - jest ok. Wypiąłem ją i kolejno sprawdzałem przejścia pomiędzy pinami. Co ciekawe po złożeniu wszystkiego obraz się poprawił, tzn nie ma już tej czerwonej poświaty jak na zdjęciach. Pozostały jednak jak by to nazwać "szumy"(koloru czerwonego) które pojawiają się np, podczas otworzenia okienka przeglądarki na cały ekran. Co zaobserwowałem to to, że jak np otworze okienko przeglądarki czy panelu sterowania itd. ale nie na pełny ekran, to te "szumy" pojawiają się tylko w obrębie tego okienka.

  Oznaczenia:
  - matryca: LTN154AT07-002
  - taśma:BA39-00661A 1008 0620 TY3C
 • #9
  tygrysss
  Level 21  
  Niestety nie posiadam matrycy na podmianę.
  Co mogę zrobić jeszcze w moim przypadku żeby zlokalizować usterkę?
 • #10
  boro1234567
  IT specialist
  tygrysss wrote:

  Co mogę zrobić jeszcze w moim przypadku żeby zlokalizować usterkę?

  Podstawić inną matrycę lub tą sprawdzić na innym lapku.