Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros 1831 1999r. - Po wymianie osuszacza, powietrze bije na maxa

21 Sty 2013 17:18 5442 18
  • Poziom 9  
    Witam,
    Actros 1831 99r.
    Po wymianie podstawy osuszacza i filtra, nabilo mi powietrza do 10bar, gdyż tak normalnie nabijał.Sykneło raz i to wszystko. Teraz nabija powietrze na maxa na zegarze i nie spuszcza. Na zegarach mam jeszcze tylko jedna kreske po 10 (10 kreska na czerwono)
    Jest to zawór regenerowany. Podobno był ustawiony na 12,5 bar, więc przekręciłem śrubkę w lewo o 2,5 obrotu, co ma oznaczać 2,5bara mniej, ale to nic nie pomogło.
    Dodatkowo nie działa mi poziomowanie na samochodzie, wychodzi błąd BS 7392 i wyłacza mi hamulce. Wszystko wydaje się być zamarznięte. Błędu nie ma jak jest na plusie. Nie wiem czy to woda w układzie czy co.
    z góry dzięki za pomoc.
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Z regenerowanym zaworem to jedz tam gdzie go regenerowali bo widocznie nie tak go ustawili jak powinien byc.
  • Poziom 31  
    Witam.
    imadl4 napisał:
    BS 7392

7392 Modulator osi tylnej: zakłócona synchronizacja sygnału.
  • Poziom 9  
    Dzieki daro111, a co z tym zrobić? Dodam jeszcze, że nawet trąbki mi zamarzają i mam tylko zwykły klakson. JAk oczyścić cały układ hamulcowy? Dziś sprawdzałem sprężarkę, czy nie pluje olejem i woda ale wszystko wygląda w porządku. Jutro chyba wykrece podstawę i wyśle z powrotem.
  • Poziom 31  
    imadl4 napisał:
    a co z tym zrobić?

Przyczyn może być wiele (czujniki ABS,koła foniczne,okablowanie modulatora,brak zasilania powietrzem lub nieprawidłowa jego wartość,zagięte (zamarznięte)przewody powietrzne) itp.
    Dlatego rozsądnym wyjściem było by podłączyć diagnoskop i przyjrzeć się parametrom.
  • Poziom 9  
    Tylko dlaczego to sie dzieje jak temperatura spada poniżej -4, -5C ?
  • Poziom 31  
    imadl4 napisał:
    Tylko dlaczego to sie dzieje jak temperatura spada poniżej -4, -5C ?

Dlatego właśnie proponuję w takich warunkach zrobić solidną diagnostykę i sprawdzić co się dzieje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    bodek434 napisał:
    Gdzie to przeczytałeś, że 2,5 obrotu to 2,5 bara? :)

Tak mi powiedział ten, co je regeneruje. Przed wymianą podstawy, na zegarach miałem 10bar i spuszczło mi powietrze, teraz nic się nie dzieje i zamyka mi zegary. Dodam, ze w głównym(chyba) zbiorniku nie ma prawie powietrza i jak wyłączę sam. to zbiornik dziwnie brzęczy.
  • Poziom 9  
    bodek434 napisał:
    Główny zbiornik. Masz na myśli ten z czujnikiem wody?

Własnie nie wiem, który jest z czujnikiem wody. Komputer pokazuje mi,że mam wode w układzie. Może to i ten. Woda juz dawno spuszczona, zalałem płyn Wabco, może dlatego to pokazuje.
    Zbiornik o którym mówiłem jest na samym dole i najbliżej kabiny. Z przodu ma coś zamonotowanego :) być może to jest czujnik.
    Musze sie też przyznać, ze nie przygotowałem sam. do zimy... No i bład, o którym pisałem wcześniej pojawiający się poniżej -5C BS 7392- modulator osi tylniej.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Podstawa osuszacza spuszacz tak jak powinna przy 12,5 bar, była sprawdzana w 2ch różnych firmach. Kupiłem oryginalny 4 zaworowy, bo mi tak polecono. Dziś to wszystko zmontowałem i wciąż dzieje sie to samo. Na zegarach w sam. bije mi na maxa a osuszacz nie spuszcza, w dodatku wyleciał pod cicnieniem wąż, (pękła plastikowa zawleczka) który przychodzi od dołu osuszacza.Ten wąż to chyba jest od zawieszenia, bo poziomowanie też nie działa. Ręce juz mi opadaj. Nie wiem co się dzieje.
  • Poziom 31  
    imadl4 napisał:
    Podstawa osuszacza spuszacz tak jak powinna przy 12,5 bar, była sprawdzana w 2ch różnych firmach.

Jeżeli przed wymianą wszystko działało w miarę normalnie,a po wymianie już nie ,to albo podstawa jest niesprawna (co zostało wykluczone), albo kolega pozamieniał przewody.
  • Poziom 9  
    daro111 napisał:
    albo kolega pozamieniał przewody.

:)
    Trudno zamienić przewody. Jeden zasilajacy i 2 o różnym rozmiarze.Dltego też juak pisałem wczesniej, ręce mi opoadaj, bo już nie wiem gdzie szukać przyczyny.
  • Poziom 31  
    imadl4 napisał:
    Trudno zamienić przewody. Jeden zasilajacy i 2 o różnym rozmiarze.

No fakt ciężko się pomylić.A podstawę masz tego samego typu czy zamiennik,sprawdź opisy we/wy jakie tam są numery.
  • Poziom 9  
    daro111 napisał:
    .A podstawę masz tego samego typu czy zamiennik,sprawdź opisy we/wy jakie tam są numery.

Podstawa była sprawdzana, otwiera sie na warsztacie. Podstawa regenerowana i psrawdzana przez 2 osobne warsztaty. Przysłali mi moja stara podstawe, zregenerowaną.
  • Poziom 9  
    Dopiero jutro jestem umówiony. Zobaczymy co powiedzą na warsztacie. Wiem, że trudno "gdybać" na odległośc, ale dlaczego spustowego wywaliło?
  • Poziom 31  
    imadl4 napisał:
    Wiem, że trudno "gdybać" na odległośc, ale dlaczego spustowego wywaliło?

Kolego a może po prostu masz zatkany ten spustowy i dlatego osuszacz nie ma gdzie się odpowietrzyć. Spróbuj sprawdzić cały układ bez tego węża spustowego.