Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta DVR HICAP 50 polaczenie przez internet

21 Sty 2013 17:57 2124 14
  • Poziom 18  
    Witam Wszystkich

Koledzy posiadam karte dvr hicap50 i zainstalowane do niej oprogramowanie PILAR wszystko jest ladnie i pieknie gdyby nie to ze za nic w swiecie nie moge sie z nia polaczyc przez internet , na poczatek chodz w sieci lokalnej ,czy jest wymagane jakies odpowiednie oprogramowanie bo juz siedze nad tym tydzien czasu i nic nie moge wymyslec. Moze macie jakies pomysly

Pozdrawiam
  • Moderator - Sieci, Internet
    darex120 napisał:
    Moze macie jakies pomysly

Masz publiczne IP? Przekierowałeś odpowiednie porty na routerze jeżeli takowy posiadasz?
  • Poziom 18  
    Wiec tak posiadam lacze internetowe z kablówki , i staly numer IP , calosc jest polaczona w siec lokalna za pomoca routera , jesli chodzi o porty to czy chodzi o porty do stremu , niby jest ustawiony tez port 80 ale to jest z tego co wiem na strone www
    Tak chodzi o port 80 no i porty do danych, czy są poprawnie przekierowane. Druga sprawa to sprawdzasz to z innej lokalizacji - z innego IP?
  • Poziom 18  
    jesli chodzi o porty to sa ustawione w programie do obslugi karty , nigdzie indziej zadnych portow nie ustawialem , jesli chodzi o sprawdzanie to tak sprawdzam to z innego IP mam dwa komputery o dwoch roznych IP
    Jeżeli masz router to trzeba przekierować odpowiednie porty dla serwera DVR zgodnie ze specyfikacja i konfiguracją na komputerze (virtual server na routerze).

darex120 napisał:
    jesli chodzi o sprawdzanie to tak sprawdzam to z innego IP mam dwa komputery o dwoch roznych IP

Chodzi mi o inną lokalizację przykład:i sprawdzanie z domu/mieszkania tego co mam na firmie.
  • Poziom 18  
    a w jaki sposob to trzeba przekierowac , i teraz pytanie czy bedzie dzialal internet na innych komputerach

Dodano po 3 [godziny] 16 [minuty]:

ok juz wiem , jak i co zrobic z tymi portami , ale mam pytanie jakie mam wpisac IP , to statyczne dawane z kablowki tak

Dodano po 30 [minuty]:

czy IP komputera na ktorym zainstalowana jest karta
  • Poziom 14  
    Heh, ja właśnie poradziłem sobie dokładnie z tą samą kartą, tylko, że na zmiennym IP (neostrada) przez DDNS. W przekierowaniu wpisałem adres komputera, na którym jest karta. Używasz aplikacji CMS jako klienta? Pytam bo chyba nie można np. przez przeglądarkę bezpośrednio, a szkoda właśnie.
  • Poziom 18  
    hmm no tak mam wlasnie tego cms-a ale z nim tez nie dziala , co do strony www to jak wchodze na numer IP komputera gdzie postawiony jest serwer z karta to wyskakuje tylko czrny ekran , powiedz mi jakiej wersji programu uzywasz i czy da sie nimi polaczyc po sieci lokalnej
  • Poziom 14  
    No ja też mam czarny ekran jak wchodzę przez przeglądarkę... Wersję programu mam taką jak na serwerach comartsystem, bo ściągnąłem przedwczoraj (teraz jestem w domu więc sprawdzę rano). U mnie połączenie lokalne działało bez problemu. Może masz w opcjach włączony serwer DDNS?
  • Poziom 18  
    A dalo by rade gdybys mi przeslal ten soft bo firma comarsystem ma nieaktywna strone co do ddns to w opcjach routera czy karty
  • Poziom 14  
    Właśnie sprawdziłem stronkę i działa dzisiaj już, ale jak coś to pisz :) Serwer DDNS w opcjach programu Pillar na komputerze gdzie masz kartę, zakładka System bodajże.

Dodano po 3 [minuty]:

Te porty w routerze to ustawiłeś 2536 i 2537?
  • Poziom 18  
    Tak w routerze ustawilem porty 2536 i 2537 oraz 80 , jesli chodzi o ip ktory podaje sie w routerze to ten na ktorym jest karta tak , jeszcze jaka masz wersje programu

Dodano po 6 [minuty]:

Karta DVR HICAP 50 polaczenie przez internet

czy takie dane sa poprawne
  • Poziom 14  
    Wersja Main Server: 3.5.0.092
    wersja CMS: 3.5.0 build 92

Porty są dobre. Spróbuj ustawić protokół na TCP/UDP albo na opcję ALL. Adres IP na pewno jest tego komputera z kartą? Pamiętaj, żeby w CMS wpisać dobrą nazwę użytkownika i hasło. Obie te wartości w Main Server, zakładka Users.
  • Poziom 18  
    Jutro spróbuje i dam znać, mam nadzieję, że ruszy chociażby po lokalu.