Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterownik bez podpisu cyfrowego

21 Sty 2013 18:22 2001 4
  • Poziom 2  
    Kupiłam kamerkę internetową xpower model xp7020. Wymaga ona zainstalowania sterownika - teoretycznie nie ma problemu - jest dołączona płyta cd ze sterownikami. Podczas instalacji jednak pokazuje mi się informacja, że sterownik nie ma podpisu cyfrowego, co może skutkować uszkodzeniem mojego komputera bądź wykradzeniem informacji. Nie podoba mi się ta informacja. Skąd mogę wziąć bezpieczny sterownik?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Instaluj ten co masz, nic sie nie stanie.
  • Poziom 2  
    Mówisz, żeby Ci po prostu zaufać? Kupiłam oryginalny sprzęt (mam nadzieję). Brak podpisu cyfrowego sterowników jest typowy i jest to nieistotna informacja?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Sprzęt a sterownik to dwie różne rzeczy. Sterownik podpisany to taki który dostał akceptację Microsoftu. Za co niestety trzeba słono zapłacić. Więc instaluj lub kup to samo urządzenie od innego renomowanego producenta za trzy razy większą kasę i dostaniesz tam podpisany sterownik.
  • Poziom 2  
    Ok, uspokoiliście mnie co do kwestii bezpieczeństwa:). Zainstalowałam ten sterownik i pojawia się komunikat (po próbie włączenia kamerki): "This graphs cannot preview". Google podsuwa mi ideę: problem ze sterownikiem:/.

Edit: ok, problem polegał na tym, że słabo znam angielski:(. A na płytce nie wiedzieć czemu było więcej tych sterowników. Odinstalowałam i zainstalowałam jeszcze raz sprawdzając w słowniku każde słowo i teraz działa i nawet mam podpis cyfrowy:). Tak czy inaczej dziękuję.