Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Tektronix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety

kuter_tm 14 Cze 2013 18:11 87045 84
    grzegorzbr2
    Poziom 13  
    kaczek15 napisał:
    Bardzo optymistyczna wiadomość, czy dało by rade pstryknąć fotkę wnętrzności? Oczywiście jeśli to nie duży problem. A jak wykonanie tego miga bo to stosunkowo niski model.. np. sama rękojeść miga?

Co oznacza [niski model?]

Przy MIG 220D do środka spawarki nie będę rozkręcał, uchwyt spawalniczy w miarę przyzwoity, przewód roboczy nie jest dobrej jakości, spawarka ma wtykę Euro i można w razie potrzeby go zmienić.

W MIG-260 oraz MIG 350 przewody są 5-cio metrowe i wraz z uchwytami spawalniczymi są dobrej jakiści, podajniki drutu też są 4-ro rolkowe
  • Tektronix
    kaczek15
    Poziom 11  
    Niski=stosunkowo tani... ale dzięki za info.
    kaczek15
    Poziom 11  
    To troszkę przerost się wydaje dla hobbysty.. raczej zastanawiam się pomiędzy shermankiem 220d a magnumem mma mig 200. Nie chciał bym przekraczać 2 tys zł...
  • Tektronix
    grzegorzbr2
    Poziom 13  
    Czy ktoś kupuje spawarkę dla hobby? No nie mogę się z tym zgodzić.Według mnie spawarka to narzędzie pracy a jakie narzędzie pracy to taki bywa efekt końcowy jej wykonania. Twoja kasa i Twój wybór.
    kuter_tm
    Poziom 8  
    Witam.
    Kolega areksob poprosił mnie o kilka informacji które mogą być istotne. Tzn. faktyczna długość ciągłego spawu oraz wyłączenie się gazu po puszczeniu przycisku. Więc... właśnie wyspawałem 90 sekund non stop prądem 200A i nie zapaliła sie żadna lampka jak w przypadku DEDRY. Było by więcej gdybym miał rękawiczki i nie zaczęła mnie parzyć ręka, a płaskownik 5mm został praktycznie nadlany o drugie tyle na dość sporej powierzchni i wygiął się w księżyc :)
    Kolejna sprawa to że elektrozawór od gazu wyłącza się 2 sek. po puszczeniu przycisku na rącze MIG/MAG

Film zrobiony tylko i wyłącznie do celu pokazania ze spawarka potrafi spawać ciągle przez ponad minute na 200A czyli MAX. Do "pokrętła" od spawania MIG\MAG (jak i MMA) jest zrobiona moja !! ORIENTACYJNA !! skala. Na końcu widać, że pokrętła nie da się dalej przesunąć.... Spawanie zaczyna się od 0:05 od 1:35 więc trwa 90 sek CIĄGLE i trwało by dłużej jak bym założył rękawiczki i by mnie nie przypiekał nadlewany płaskownik, ale "temat" był na szybko.

Link

Pozdrawiam
    kubada
    Poziom 7  
    Witam wszystkich
    Zasugerowałem się pozytywnymi wypowiedziami z tego forum, i nabyłem PowerMat s-mat 220. Sprzęt używany sporadycznie zepsuł się po wspawaniu połowy szpuli drutu, zgłosiłem się do serwisu, firmy ,,powermat'' sprzęt miał mieć 2 letnia gwarancję, jak się okazało ma tytko roczną. Co do parametrów technicznych, niezły prąd spawania, niestety przy dużym prądzie z sieci. Wskazane zabezpieczenie 20A lub wyższe. 230V i 20A Nie ma w Polsce takich gniazd 1-fazowych.
    Gdybym miał dziś kupować migomat zastanawiał bym się nad innym producentem.
    Pozdrawiam
    marcik1985
    Poziom 8  
    Witam
    Zamierzam także kupić Magnum MIG MMA 200, tylko nie wiem czy zabezpieczenie jaki posiadam (25A)B wystarczy dla tego modelu. Może ktoś z użytkowników tej spawarki napisze na jakim zabezpieczeniu ją użytkuje.
    kuter_tm
    Poziom 8  
    Witam
    Mam u siebie 25A

Dodano po 18 [minuty]:

kubada napisał:
    Witam wszystkich
    Zasugerowałem się pozytywnymi wypowiedziami z tego forum, i nabyłem PowerMat s-mat 220. Sprzęt używany sporadycznie zepsuł się po wspawaniu połowy szpuli drutu, zgłosiłem się do serwisu, firmy ,,powermat'' sprzęt miał mieć 2 letnia gwarancję, jak się okazało ma tytko roczną. Co do parametrów technicznych, niezły prąd spawania, niestety przy dużym prądzie z sieci. Wskazane zabezpieczenie 20A lub wyższe. 230V i 20A Nie ma w Polsce takich gniazd 1-fazowych.
    Gdybym miał dziś kupować migomat zastanawiał bym się nad innym producentem.
    Pozdrawiam

Kolego co prawda temat ma tytuł mówiący o power mat s mat220 ale jak widać głównie dyskusja toczy się o innej spawarce - MAGNUM - żadnej z tematu - już poprawiłem temat
    marcik1985
    Poziom 8  
    Witam

kuter_tm dziękuje Ci za odpowiedz ale możesz sprecyzować
    Czy masz 25 amper czy 25 o charakterystyce A?
    kuter_tm
    Poziom 8  
    marcik1985 napisał:
    Witam

kuter_tm dziękuje Ci za odpowiedz ale możesz sprecyzować
    Czy masz 25 amper czy 25 o charakterystyce A?

B25 Amper ;)
    lesnik792
    Poziom 10  
    Witam, a jakim Kolego spawasz drutem? Da radę pociągnąć 0,8 mm?
    Myślę żeby kupić coś takiego do domu. Sprawdzi się? :)
    kuter_tm
    Poziom 8  
    Od początku jak ja tylko włączyłem spawałem drutem 0,8. Mi sie sprawdza :)
    lesnik792
    Poziom 10  
    A jaki w ogóle drut polecasz? Jakiej firmy?
    Dzięki za odpowiedź :)
    lesnik792
    Poziom 10  
    No i jeszcze jedno, dość ważne dla mnie pytanie...
    Mam 35 metrów kabla... da radę?
    Nie mogę używać jej w domu, jedynie na kablu. Ew. 10 metrowy, ale te 35 też się będzie zdarzało..
    Pomocy Panowie!!
    lesnik792
    Poziom 10  
    Naprawdę nie wiem czy to da radę. Czy takim problemem jest tylko odpowiedzieć?
    Chodzi tylko o to, czy na tak długim przedłużaczu spadki mocy będą bardzo duże.
    rafal8916
    Specjalista - spawarki
    35 metrów to dużo... Nie polecam spawania na przedłużaczu, wiele inwerterów trafiało przez to do mnie na serwis. Jeżeli przedłużacz, to koniecznie gruby, najlepiej 3x4mm lub więcej i nie może być zwinięty
    lesnik792
    Poziom 10  
    Dzięki, a co najczęściej "siada" po takim użytkowaniu?
    Są to drogie naprawy?
    krzyftosz
    Poziom 2  
    Witam serdecznie na forum. Czy ktoś użytkował tej spawarki na zabezpieczeniu 16A?
    krzyftosz
    Poziom 2  
    Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety Magnum MIG 190 MMA mała relacja o spawarce, wady/zalety

Kupiłem MIG200MMA Magnum. Wcześniej zamówiłem 190 ale była uszkodzona i wymieniono mi na 200. Przy zabezpieczeniu 16A w sklepie (nie wiem czy było coś jeszcze podłaczone na tym obwodzie) jeśli chodzi o MIG'a to wywaliło bezpieczniki w ustawieniu posuw drutu i prąd ok 8 (skala 1-10). Elektrody nie można było zajarzyć bo ciągle wywalało. Później zrobiliśmy test u kolegi w warsztacie . Zamieściłem parę zdjęć z prób spawania. Jedna z nich (ta napawana) jest elektrodą reszta MIG'iem. Nie zagłębialiśmy się zbytnio z parametrami ale odpowiednie ich ustawienie dawało dobry luk. Na zdjęciach jest też pachwina przy dosyć grubym ceowniku (chyba 120). Jest próba ocynku trochę gorzej to szlo ale nie ma się co dziwić. Część materiału była pomalowana farba nie było to odczuwalne przy spawaniu w porównaniu do surowego materiału. Przy zabezpieczeniu 25A już nie wywaliło bezpieczników ani przy MIG ani przy elektrodzie. Ceowniki spawane były na ustawieniu 10/10 (posuw drutu/prąd) w naszym odczuciu było dobre wtopienie. Blachę 2mm czołowo dobrze się spawało. Próbowaliśmy blachę poniżej 1mm to przepalało. Opinia kolegi (posiadacz Kemppi MinarcMIG) jak i moja jest bardzo pozytywna. Jeśli nie padnie to będzie super zakup. Spawarka nie wyłączyła się ani razu wiec sprawność dobra w trybie pracy zbliżonym do przeciętnego warsztatu ślusarskiego (powiedzmy: kraty ploty drabiny itd). Wszystko spawane na rozwiniętym przedłużaczu aczkolwiek podobno nie wolno.
    (Sprostowanie - spawaliśmy na zwiniętym przedłużaczu po pewnym czasie go rozwinęliśmy. Nie było różnicy w spawaniu)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić!
    [Łukasz]
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka
    krzyftosz napisał:
    Wszystko spawane na rozwinietym przedłużaczu aczkolwiek podobno nie wolno.

Właśnie na odwrót! Nie wolno spawać na zwiniętym przedłużaczu.
    krzyftosz
    Poziom 2  
    Nurtuje mnie jedna rzecz. Spawarka ma maksymalny pobór wg instrukcji 25A (zabezpieczenie zasilania 25A typu C). To znaczy, że powinienem mieć gniazdko o obciążalności nie 16A tylko np. 32A?. Sa takie?
    PLN33
    Poziom 9  
    Panowie i jak w temacie tych migów,mam zamiar nabyć,jak się sprawują sprzęty,jak spawają.Mnie interesuje Magnum MIG 200K MMA.
    Rojbert
    Poziom 14  
    witam,
    jestem od jakiegoś czasu posiadaczem Magnum MIG 190 MMA zdecydowałem się na ten model gdyż wcześniej posiadałem już urządzenie Magnum Snake 200P z którego jestem bardzo zadowolony. Zdecydowałem się na model 190 gdyż podwozie jakie oferuje model 200 nie spełniało moich oczekiwań a różnica w cenie 150zł pozwoliła mi zbudować pod własne potrzeby i jeszcze zostało parę groszy.
    Zanim zacznę narzekać to chciałbym wymienić kila pozytywnych cech:
    - niewątpliwie cena,
    -wykonanie dość dobre ale w porównaniu z modelem Snake z 2010 trochę gorsze,
    - parametry spawania, bardzo dobra sprawność, cykl pracy 60% przy 200A, nie udało mi się go zagrzać, a zdarza mi się całymi dniami go męczyć
    - spoina bardzo ładna zarówno na mig jaki i na mma, szkoda ze na elektrodzie obniżono prąd spawania do 160A ale

Poniżej kilka fotek:

A teraz minusy tego urządzenia:
    - kable zarówno masowy i uchwyt elektrody kiepskiej jakości - w Snake'u o niebo lepszy uchwyt
    - przewód zasilający, żenada niecałe 2m i do tego nie gumowy , od razu wymieniony na 5m 3x2,5 OW
    - kiepski zamek w drzwiczkach, drzwiczki nie zbyt dopasowane do otworu (szpary)
    - na jednym ze zdjęć widać mechanizm podajnika drutu który uważam za dobry, ale te przewody od kontrolek przyklejone klejem termotopliwym
    nieestetyczne
    - panel główny - szkoda że producent nie postarał się umieścić skali w amperach, ułatwiłoby to na pewno odpowiednie nastawy prądu spawania a w tym przypadku pozostaje tylko ustawienie na tzw czuja.
    - prędkość podawania drutu mogła by być trochę lepiej zeskalowana, moim zdaniem na 1 powinno być to co jest teraz na 3

A tak po za tym to naprawdę super sprzęt, jestem mimo pewnych wad z niego zadowolony i mam nadzieję że będzie mi służył długo i bezawaryjnie.

Jak by były jeszcze jakieś pytania to służę pomocą
    DylanNFS
    Poziom 8  
    Witam. Czy te spawarki magnuma z serii 190 i 200 posiadają ARC FORCE, ANTISTICK oraz HOT START? W specyfikacji nie pisze. Jak się spawa elektrodą w porównaniu np. do inwerterów Dedry posiadających wymienione funkcje?
    Rojbert
    Poziom 14  
    DylanNFS napisał:
    Witam. Czy te spawarki magnuma z serii 190 i 200 posiadają ARC FORCE, ANTISTICK oraz HOT START? W specyfikacji nie pisze. Jak się spawa elektrodą w porównaniu np. do inwerterów Dedry posiadających wymienione funkcje?

Tak, ma te funkcje. Nie wiem jak spawa dedra ale jest to już drugie moje urządzenie MAGNUM i bardzo dobrze się spawa elektrodą, ale od kiedy mam miga to większość spawam migomatem
    PLN33
    Poziom 9  
    To może dodam coś od siebie,Magnum 205L jak za taką kasę uważam że sprzęt dość przyzwoity,jak ktoś szuka spawarki to na pewno będzie zadowolony.Tu spoina po kilku próbach.

adek19
    Poziom 11  
    Witam, właściwie pytanie już padło ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy może ktoś sprawdzić przy jakim prądzie spawarka wywala bezpiecznik 16A? Mam w garażu topik 16A który powinien chyba trochę więcej wytrzymać niż B16.

Musze to wiedzieć przed zakupem. Jedni sprzedawcy piszą że zabezpieczenie sieci ma być 25A a jedni że 20A
    PLN33
    Poziom 9  
    U mnie przy 20A wywalało,poszedł więc 25A i jest ok.