Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PA4580A520 - Włącza sie pompa wody, nie pobiera wody i cisza

Mc_Gyver 21 Sty 2013 21:10 2556 5
  • #1 21 Sty 2013 21:10
    Mc_Gyver
    Poziom 2  

Witam. Jestem tu nowy, szukałem tematu-jest wiele pokrewnych, ale żaden ma sie nijak do mojego problemu. Posiadam pralke Amica PA4580A520, 2001 rok produkcji. Problem polega na tym, że pralka po wystartowaniu na jednym z 15 programów uruchamia pompę wody, ale tej wody nie zaciąga (tak, jakby trzymał elektrozawór), po czym cisza-nie kręci bębnem, czyli nie pierze nawet "na sucho". I tak mozna sobie czekać do jutra. Elektrozawór, zatarta pompa, programator?

0 5
  • #2 21 Sty 2013 21:18
    BILGO
    Poziom 38  

Sprawdź czy pojawia się napięcie (uwaga 230VAC) na zaciskach elektrozaworu... jeśli tak, a on się nie otwiera to znaczy że jest uszkodzony, a jeśli nie ma napięcia na zaciskach elektrozaworu to może być gdzieś uszkodzony przewód bądź sam programator....

0
  • #3 21 Sty 2013 22:12
    phiter
    Poziom 19  

Co pokazuje na panelu - świecą jakieś diody, mrugają? Co robi pralka jak włączysz wirowanie?

0
  • #4 22 Sty 2013 22:33
    Mc_Gyver
    Poziom 2  

Aktualizacja stanu rzeczy z godziny 21. Poprawiłem styki na elektrozaworach, pralka zaciągła wodę i zakręciła dwa razy bębnem. Później bęben stanął i juz nie kręcił. Próbowałem odwirować-bez skutku.Pompa ściąga wodę. Nie ma problemu z nabieraniem wody. Po kilku chwilach od momentu, w którym silnik powinien zastartowac siedmiokrotnie mruga dioda "Gotowa". Próbowałem sie dostać do silnika, celem sprawdzenia stanu połączeń, ale AMICA skutecznie zadbała, żeby takie operacje wykonywał serwis. Prosze o podpowiedź, jak sprytnie obejśc temat rozbiórki połowy pralki, żeby sie dostać do silnika. Dodam jeszcze, że słychać cykanie przekaźników, w odpowiednich odstepach czasu-tak, jak to jest podczas normalnej pracy. Pozdrawiam

0
  • #5 22 Sty 2013 22:46
    phiter
    Poziom 19  

Do wymiany szczotki silnika, żadne czyszcenie styków ci nie pomoże.
    Masz bardzo dobry dostęp do silnika - zdejmujesz dolną osłonę (dwie śróbki po bokach) i masz silnik przed sobą. Do wymiany szczotek nawet nie trzeba go wyjmować jeśli dostaniesz oryginalne w obudowie.
    Najlepiej jednak wyjąć silnik (trzymają dwie śruby) i wymienić na stole, co do szczotek to na pewno jest mnóstwo tematów na elektrodzie.

0
  • #6 23 Sty 2013 07:58
    Mc_Gyver
    Poziom 2  

Dziękuję za diagnozę. Pójdę tym tropem. Pozdrawiam

0