Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AMICA PA4580A520 - Włącza sie pompa wody, nie pobiera wody i cisza

Mc_Gyver 21 Jan 2013 21:10 2829 5
    Mc_Gyver
    Level 2  
    Witam. Jestem tu nowy, szukałem tematu-jest wiele pokrewnych, ale żaden ma sie nijak do mojego problemu. Posiadam pralke Amica PA4580A520, 2001 rok produkcji. Problem polega na tym, że pralka po wystartowaniu na jednym z 15 programów uruchamia pompę wody, ale tej wody nie zaciąga (tak, jakby trzymał elektrozawór), po czym cisza-nie kręci bębnem, czyli nie pierze nawet "na sucho". I tak mozna sobie czekać do jutra. Elektrozawór, zatarta pompa, programator?
    BILGO
    Level 38  
    Sprawdź czy pojawia się napięcie (uwaga 230VAC) na zaciskach elektrozaworu... jeśli tak, a on się nie otwiera to znaczy że jest uszkodzony, a jeśli nie ma napięcia na zaciskach elektrozaworu to może być gdzieś uszkodzony przewód bądź sam programator....
    phiter
    Level 19  
    Co pokazuje na panelu - świecą jakieś diody, mrugają? Co robi pralka jak włączysz wirowanie?
    Mc_Gyver
    Level 2  
    Aktualizacja stanu rzeczy z godziny 21. Poprawiłem styki na elektrozaworach, pralka zaciągła wodę i zakręciła dwa razy bębnem. Później bęben stanął i juz nie kręcił. Próbowałem odwirować-bez skutku.Pompa ściąga wodę. Nie ma problemu z nabieraniem wody. Po kilku chwilach od momentu, w którym silnik powinien zastartowac siedmiokrotnie mruga dioda "Gotowa". Próbowałem sie dostać do silnika, celem sprawdzenia stanu połączeń, ale AMICA skutecznie zadbała, żeby takie operacje wykonywał serwis. Prosze o podpowiedź, jak sprytnie obejśc temat rozbiórki połowy pralki, żeby sie dostać do silnika. Dodam jeszcze, że słychać cykanie przekaźników, w odpowiednich odstepach czasu-tak, jak to jest podczas normalnej pracy. Pozdrawiam
    phiter
    Level 19  
    Do wymiany szczotki silnika, żadne czyszcenie styków ci nie pomoże.
    Masz bardzo dobry dostęp do silnika - zdejmujesz dolną osłonę (dwie śróbki po bokach) i masz silnik przed sobą. Do wymiany szczotek nawet nie trzeba go wyjmować jeśli dostaniesz oryginalne w obudowie.
    Najlepiej jednak wyjąć silnik (trzymają dwie śruby) i wymienić na stole, co do szczotek to na pewno jest mnóstwo tematów na elektrodzie.
    Mc_Gyver
    Level 2  
    Dziękuję za diagnozę. Pójdę tym tropem. Pozdrawiam