Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

samsung SyncMaster 710n wyłącza się

matafix6 21 Jan 2013 20:04 3285 4
    matafix6
    Level 12  
    Przepraszam za odkop ale to jedyny temat jaki znalazłem otwarty.
    Mój samsung 710n nie włącza się. Po rozebraniu od razu rzuciły mi się w oczy 3 napuchnięte kondensatory C302 (330uF/25V), C111 i C112 820uF/25V. Po przejrzeniu kilku tematów doczytałem, że często padają również układ SP8M3. Według porady sprawdziłem te układ. Na jednym nie ma zwarcia między nóżkami 3 i 6 a na drugim jest. Czy zmienić go na IRF7319 czy szukać oryginału ? Nóżki, 5,6,7,8 przy lutowaniu mogą być połączone( z tego co zauważyłem są one na jednej lini.

Dorzucam schemat SP8M3 Może żle sprawdzam
    samsung SyncMaster 710n wyłącza się

Edit:
    Z tego co doczytałem IRF7319 będzie ok. Czy wystarczy IRF7319 wlutować w miejsce SP8M3 czy trzeba coś kombinować z podłączeniem nóżek ?

Moderated By Dzimi:

Temat wydzielony z archiwalnego. Następnym, razem będzie kosz. :cry:

dzimi
    Moderator
    Najpierw wymień wszystkie elektrolity w przetwornicy. Sprawdź czy monitor zacznie pracować a dopiero szukaj dalej uszkodzeń.
    matafix6 wrote:
    Czy zmienić go na IRF7319 czy szukać oryginału ?
    możesz wstawić.
    matafix6 wrote:
    Nóżki, 5,6,7,8 przy lutowaniu mogą być połączone( z tego co zauważyłem są one na jednej lini.
    - tak ma być.
    matafix6 wrote:
    Z tego co doczytałem IRF7319 będzie ok. Czy wystarczy IRF7319 wlutować w miejsce SP8M3 czy trzeba coś kombinować z podłączeniem nóżek ?
    - nie kombinuj, przekładka 1:1.
    matafix6
    Level 12  
    Zmiana elektrolitów nic nie wniosła. Nie zastrzelcie mnie...czy montaż IRF7319 na pająka ma sens? Czy ten układ odprowadza na tyle ciepła, że musi być przytulony do ,,radiatora"
    matafix6
    Level 12  
    UP
    Po wymianie SP8M3 na IRF7319 monitor za świecił, na razie mosfet wisi na pajączku, zobaczymy ile wytrzyma. Temat chyba można clousnąć.
    Jakant
    Level 35  
    matafix6 wrote:
    można clousnąć.
    Atak coś po polsku to jak to będzie brzmiało.