Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prośba o sprawdzenie poprawności rozmieszczenia czujek. Schemat.

pmmisiek 21 Jan 2013 22:02 2760 7
Optex
    pmmisiek
    Level 15  
    Witam,

Proszę o sprawdzenie czy rozmieszczenie czujek PIR będzie ok.

Zastanawiam się, czy w salonie wystarczy tylko czujka nr.1 czy potrzebna będzie także czukja nr. 2

Nr. 3 wykorzystam też do włączania oświetlenia przypodłogowego w ciągu komunikacyjnym

Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
    unitral
    User under supervision
    1/8 w prawo o 1m
    1/1 lewo - do rogu
    1/3 - do rogu w lewo
    kuchnia prawy górny róg

Takie moje sugestie.
    Zamontuj na próbę po swojemu i sprawdź pole widzenia.
  • Optex
    suworow
    Admin of Property security
    unitral wrote:
    kuchnia prawy górny róg

Takie moje sugestie.
    Zamontuj na próbę po swojemu i sprawdź pole widzenia.

Dokładnie tak jak pisze unitral, to optymalne.

ja bym to widzial jakoś tak, ale należy uwzględnić jeszcze rozmieszczenie mebli....
    Co do trójki, to nie mam pojęcia. raczej dałbym np kontaktron i pira ze zbiciówką.
    Tak swoją drogą to przy budynku parterowym jakaś forma systemu obwodowego była by by wskazana.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    pmmisiek
    Level 15  
    Dziękuję wszystkim za sugestie.

To małe okno w korytarzu będzie chronione przez czujkę nr. 3
    Dodatkowo w każdym oknie będzie kontaktron.

Gdzie zamontować czujkę czadu?
    Obok kominka przy podłodze np. na ścianie działowej od 1/6?
    Myślałem też, żeby dać czujkę czadu w garażu przy podłodze. Gdyby komuś przyszedł głupi pomysł do głowy żeby odpalić auto przy zamkniętej bramie - centrala otworzy bramę i uruchomi sygnalizator wewnętrzny...

Pozdrawiam
    humek
    Level 32  
    Do wszystkich drzwi zewnętrznych w tym drzwi przeszklonych (salon, pokoje) dołożyłbym kontaktron ,oprócz tego na korytarzu założyłbym czujkę ruchu obserwującą małe okienko jak napisał kolega powyżej.W łazience czujka może być ja się jeszcze nie spotkałem by "padła" od wilgoci no chyba ze założona nad kabina prysznicową. Zastanów sie kolego nad czujnikami zewnętrznymi (wyprowadź przewody do nich bo mogą się przydać w przyszłości, "licho nie śpi".
    tomekkresek
    Level 11  
    hmm kilka uwag :
    1/8 czujka powinna być zainstalowana po przekątnej
    - główny "atak" intruza prawdopodobnie przez drzwi balkonowe
    - czujka PIR najlepsza detekcje ma wtedy kiedy "przecinamy" jej "promieni" a nie wtedy kiedy "idziemy" bezpośrednio na nią
    2 podobnie jak wyżej
    - dodatkowo w tym pomieszczeniu ze względu na "wygasający" kominek powinna zostać zastosowana czujka w technice lustrzanej a nie w najbardziej popularnej technice soczewek fresnela (popularne fresnele mają tendencje do mętnienia i wywoływania fałszywych alarmów od ruchów powietrza wywoływanych przez gasnący kominek)
    czujki "lustrzane" pozbawione są wyżej wymienionych przypadłości
    Ci którzy mieli kilak fałszywych alarmów podczas swoje nieobecności potwierdza moje słowa
    1/10 i 1/11 też pod okno

pytanie czy w domu będziesz miał zwierzęta ? jeżeli tak to jakie ( mniej więcej gabaryty) są czujki lustrzane które ignorują obiekty o masie mniejszej niż 30 kg

czemu nie zastosowałeś czujek otwarcia na drzwi i okna (niewielki koszt a zyski spory) przede wszystkich opuszczając dom masz pewność ze wszystkie otwory pozamykałeś a jeśli nie to świadomie zostawiasz otwarte okno (pominięcie linii)

Warto rozplanowanie czujek (szczególnie ruchu) planować na zaaranżowanym (planowanym aranżu) mieszkania tak aby czujek nie zasłoniła szafa lub wyrośnięty "fikus" bo zrobi nam psikus (ale mi się rymnęło :) )
    Unikniemy po za tym konfliktów z partnerką życiową maja cą zazwyczaj osobliwy pogląd na nasze nie zawsze estetyczne "zabawki"
    tak swoją droga droga to polecam konsultacje na "żywo" z jakimś lokalnym instalatorem (broń Boże przed firmami ochroniarskimi - tych "fachowców" omijamy szerokim łukiem im zależy głównie na "wyniku sprzedażowym - nasze bezpieczeństwo jest jednym z ostatnich priorytetów)