Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Australijscy strażacy testowali pigułkę monitorującą temperaturę wewnętrzną

exti 21 Sty 2013 22:16 4515 1
 • Australijscy strażacy testowali pigułkę monitorującą temperaturę wewnętrzną50 australijskich strażaków wzięło udział w teście pigułki monitorującej wewnętrzną temperaturę ciała. Urządzenie to ma im pomagać w zapobieganiu przegrzaniu organizmu, w porę informując, gdy temperatura przekracza bezpieczny poziom.

  Przegrzanie organizmu w środowisku, w jakim pracują strażacy może prowadzić do różnych niebezpiecznych skutków, takich jak utrata przytomności, czy nagłe zatrzymanie krążenia. Standardowa metoda monitorowania temperatury wewnętrznej polega na pomiarze czujnikiem umieszczonym w uchu, lecz nie zawsze jest ona skuteczna.

  Equivital EQ02 LifeMonitor ma postać walcowatej pigułki o długości 2 cm. Jest ona wyposażona w termometr oraz nadajnik, który drogą radiową przekazuje odczyt do urządzenia umieszczonego na klatce piersiowej. Mierzy ono temperaturę skóry, tętno oraz częstotliwość oddechów.

  Z pigułki Equivital EQ02 LifeMonitor korzystał także Felix Baumgartner podczas swojego rekordowego skoku z wysokości 39 km. Nie jest to jednak jedyne urządzenie tego typu - w zeszłym roku amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytku Proteus Digital Health Feedback System - pigułkę działającą w podobny sposób, przesyłającą dane do plastra przyklejanego na ciele a następnie do smartfonu poprzez Bluetooth.

  Źródło:
  http://www.popsci.com/technology/article/2013...refighters-fight-fire-data-transmitting-pills

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2390 postów o ocenie 100, pomógł 5 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
 • #2
  Brutus_gsm
  Poziom 25  
  Aż mi się przypomniał film "Uniwersalny żołnierz" i to chłodzenie ciała w wannie wypełnionej wodą z lodem.

  Cóż - technologia coraz bardziej wkracza w nasze życie, czy komuś się to podoba, czy nie.