Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung avilla - Nie działający dotyk w avilli, gdzie dosatc układ odp za dotyk

21 Sty 2013 22:53 2460 9
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie.
    Moja avilla wpadła mi do kałuży :/ Rozkręciłem ją na czynniki pierwsze, i i szuszyła sie kilka dni. Po czym ją złożyłem i łązyłem. Działa wszytsko, poza dotykiem, który raczej nie mól sie uszkodzic od ciecz, ale la pewnosci go podmienilem i to samo. Na forum przeczytalem ze odpowiedzialny jest za to okład u307 Samsung avilla - Nie działający dotyk w avilli, gdzie dosatc układ odp za dotyk
    Oto ukąłdy kompatybilne z nim: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1936197.html
    Teraz pytanie, gdzie mogę kupic taki uklad? czy gdziekolwiek go dostane, czy musze szukac dawcy?
    Mam stację lutowniczą i inne rzeczy potrzebne do wymiany.
  • Poziom 37  
    Dr GSM napisał:
    Najpierw wymień dotyk

Alpina72 napisał:
    Działa wszytsko, poza dotykiem, który raczej nie mól sie uszkodzic od ciecz, ale la pewnosci go podmienilem i to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Na początek podmień taśmę w którą wpinasz dotyk i dokładnie oczyść złącze.
  • Poziom 7  
    Ok. Wyczyszczę złącza i napisze czy są jakieś postępy
  • Poziom 7  
    Wyczyściłem wszystkie złącza i nic :/ dalej to samo
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Co do kupna układu to dawca będzie zdecydowanie tańszy i szybciej go zdobędziesz. Podmień jeszcze taśmę bo nie tak dawno miałem aville niby po deszczu w której wariował na zmianę dotyk i wyświetlacz i okazało się że to tasiemka winna temu była.
  • Poziom 7  
    Hot powinien sobie z tym poradzic. ale boją sie ze stopie tasmę, która jest blisko tego ukladu :/ jaką temperaturą najlepiej to robic? Tak aby dało sie to zrobic sprawnie, ale tez aby nie uszkodzić nic innego?
  • Poziom 37  
    Odlutuj tą taśmę, w czym widzisz problem?
    Port usb i resztę plastykowych elementów w pobliżu zabezpiecz kaptonem.
    Alpina72 napisał:
    jaką temperaturą najlepiej to robic

Na forum jest temat o lutowaniu bga.