Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik impulsowy na NE555 jak podłączyć?

21 Sty 2013 23:19 5544 5
  • Poziom 14  
    Witam w internecie znalazłem schemat bez opisu prostownika impulsowego albo tylko modułu.

Moje pytanie to jak to podłączyć?
    czy do wejścia 12v mam podłączyć wyjście + z prostownika ?
    rozumiem ze wyjście IMPULS muszę podłączyć do +akumulatora?

• Poziom 19  
    To jest tylko sterownik więc szyną wspólną z akumulatorem jest jedynie masa. Natomiast + jest zasilaniem sterownika i podłączony winien być do wyjścia + z mostka. Impuls out jest wyjsciem sterujacym elementu wykonawczego więc nie do akumulatora lecz do np: tranzystora mocy a ten dopiero łaczy + mostka z + akumulatora.
    Mam nadzieję że wszystko jasne??
  • Poziom 14  
    rozumiem ze ma być podlaczone jak na zdjęciu ?

jeszcze jedno pytanie jaki najlepiej użyć tranzystor mocy chodzi mi o konkretny model i czy on będzie się grzał ? chodzi mi o to czy trzeba zastosować do niego duży radiator
  • Poziom 19  
    Typ tranzystora zależy od pobieranego prądu a w tym przypadku od tego jaki akumulator chcesz ładować i jak bardzo będzie on rozładowany.
    Tranzystor ten teoretycznie grzac się nie powinien skoro ma pracować impulsowo lecz 555 nie przełacza od zera lecz pozostaje jakaś podstawa prądu stałego wiec tranzystor może załapać się w częsci liniowej no i wówczas radiator by się przydał
  • Poziom 14  
    Widzę masz dużą wiedzę na ten temat :)

chcę go używać do aku 12v od 4Ah-60A (4Ah w skuterach i do 60Ah w samochodzie)jaki polecisz mi tranzystor mocy?
    Ja kompletnie nie mam pojęcia nic o tranzystorach mocy wiem tylko że mogą to być chyba grupa IRF?

posiadam IRFZ41N nadał by się?
  • Poziom 14  
    dobra zastosowałem ten IRFZ41N i po podlaczeniu układ IC4 strasznie się grzeje dodam jeszcze jak podłączyłem tego irf czyli pierwsza noga 1(G) podłączyłem do gng 2(D) podłaczyłem do +12V 3(S) podłaczyłem do OUT i +akumulatora