Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naziemna telewizję cyfrowa -jak odbierać w telewizorze Sony KDL-40P5600

Matti Matmon 22 Sty 2013 01:54 13227 9
  • #1 22 Sty 2013 01:54
    Matti Matmon
    Poziom 6  

Po odłączeniu telewizji kablowej zostałem bez żadnego programu.Nie mogę zaprogramować naziemnej telezwizji cyfrowej w telewizorze Sony KDL40P5600. Sygnał jest wysoki, antena pokojowa. Może ktoś mi doradzi co miszę zrobić?Dziękuję za ewentualną pomoc.

2 9
  • #2 22 Sty 2013 07:16
    box.mann
    Poziom 23  

Sygnał czy jakość jest wysoka? To pierwsze - po drugie - znajdź w TV w menu - ustawienia fabryczne i przywróć. Myślę że przy pierwszym programowaniu wybrano głowicę DVB-C (kablowa) a nie DVB-T (naziemna). Przeszukaj pasmo raz jeszcze w trybie AUTO PROGRAMOWANIA. Jeśli z TV i anteną wszystko ok, powinno działać.

0
  • #3 22 Sty 2013 07:29
    irekr
    Moderator

Co masz jak przejdziesz w tryb DTV i otworzysz menu?

Gdzie mieszkasz w Poznaniu? Spora cześć miasta nie ma możliwości odbioru TV cyfrowej naziemnej , szczególnie na pokojowych antenach....

3
  • #4 22 Sty 2013 07:32
    box.mann
    Poziom 23  

Też myślę że za słaby sygnał. W Poznaniu nie sprawdzałem nigdy DVBT. Sugerowałem się Warszawą. Tu zwykły przewód podłączony do stalowego parapetu na 4p. wystarczy na 50% jakości. Myślę że powinien przywrócić ust. fabryczne - jako pierwsze - wykasować kablówkę itp. - wystawić testowo antenkę za okno na parapet (dużo nie pomoże lecz zawsze coś) i wtedy przeszukać naziemną.

0
  • #5 22 Sty 2013 07:34
    Robewit
    Poziom 26  

Szukaj w menu ustawienia - ustawienia cyfrowe - strojenie cyfrowe albo coś w tym rodzaju. Będziesz miał wybór ręcznego i automatycznego wyszukiwania. Automat przeszuka całe pasmo i jeśli antenka OK to powinien coś znaleźć.

1
  • #6 22 Sty 2013 08:02
    irekr
    Moderator

Warszawy nie można porównywać z Poznaniem. Poznań ma do RTCN Śrem ponad 30 km, sam obiekt jest niski i w dołku, a Poznań nie leży na płaskim terenie, nie ma obiektu doświetlającego (jeszcze).
    Wystarczy popatrzeć na symulacje komputerowe w na www.dvbtmap.eu i wszystko jasne.
    Rzeczywistość jest znacznie trudniejsza, symulacje nie uwzględniają wpływu zabudowy i lokalnych uwarunkowań.

Odnośnie tej - już dość zabytkowej Bravii - ma wbudowany tuner DVB-T z MPEG4,ale z racji tego ze to dość stare urządzenie, wysoce prawdopodobne ze po wprowadzeniu opisu kraju; = POLSKA nie można wejść w tryb DVB-T. Jeżeli tak jest, to należy spróbować ustawić kraj np na Norwegia, Szwecja, Finlandia czy Włochy i sprawdzić czy pojawiło się menu strojenia cyfrowego.
    Jest kilka wersji tego urządzenia i informacje są na stronie Sony Polska. Poszczególne wersje dedykowane na poszczególne kraje nieco się różnią.

1
  • #7 22 Sty 2013 10:23
    Matti Matmon
    Poziom 6  

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mieszkam w Poznaniu. Niestety teraz na nie wszystkie pytania mogęodpowiedzieć - jestem z dala od mieszkania.Mam pytania: Jak przywrócić ustawienia fabryczne (wcześniej próbowałem szukać)?

0
  • #9 22 Sty 2013 16:37
    Matti Matmon
    Poziom 6  

Na chwilę obecną jeszcze mi nic nie działa. Sygnał jest wysoki na antenie pokojowej. Instrukcjębędę mógłprzeanalizować i pewnie coś zastosować dopiero jutro. Chciałbym,abym na telewizorze mógł zobaczyć stan jak w momencie pierwszego użycia tego telewizora. Czy potrzebna jest jakaś zmiana oprogramowania?Czy ten telewizor Sony Brawia KDL-40P5600 potrzebuje jakiegoś dekodera?

0