Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZN 340b - Dwie usterki ?

22 Sty 2013 02:22 4503 11
  • Poziom 10  
    Witam. Przejrzałem forum ale nie znalazłem informacji na temat tego modelu wcale.
    Mam tę lodówkę od nowości ale każde mycie komór spędza mi sen z powiek.
    1.Komora mrożąca (krew w żyłach też)
    Po każdym myciu i załączeniu bardzo długo pracuje agregat - pierwszy padł z tego prawdopodobnie powodu jeszcze na gwarancji. Później był uzupełniany czynnik chłodzący wraz z filtrem (już po gwarancji) i cały czas jest tak samo. Następuje przy tym strzelanie czegoś - głośne trzaski. Bardzo szybko osiągana jest temperatura wyłączająca kontrolkę wysokiej temperatury w komorze. Z tego powodu Po myciu ręcznie wyłączam kilkakrotnie ręcznie termostatem (na min) agregat aby ograniczyć trzaski ( po prostu boję się że coś się zepsuje) .
    Czy powyższe objawy są normalne dla tego typu zamrażarki?
    2. Po wyłączeniu temperatura w komorze chłodzącej długo nie spada poniżej 10 stopni. Pomaga kilkakrotne puknięcie w okolice pokrętła regulacji temperatury na panelu (a może to przypadek?) Lecz wydaje mi się że ten z kolei agregat włącza się rzadko. Na tylnej ściance raz są skropliny a następnym krople zamrożone . czy tak ma być.
    Proszę o Państwa ocenę naprawy komory mrożącej . I możliwą usterkę chłodziary
  • Poziom 27  
    Czy na tylnej ściance lodówki nie ma wypuklej .Takie trzaski to możliwy efekt nieszczelności w obudowie dlatego już był uzupełniany czynnik .
  • Poziom 10  
    Lodówka jest z wyglądu nowa.nie posiada żadnych pęknięć ani wypukleń nigdzie. Napełnienie miało miejsce z 7 lat temu. Ona od nowości strzelała. Tylko wtedy nie wyłączałem termostatem agregatu i w końcu padł. (aż dziwne że nie ma jakiegoś termika ,który by go sam wyłączył jak się nagrzeje a, może jest tylko padł?) Pomimo wymiany agregatu po kilku miesiącach konieczne było napełnienie układu i dopiero wtedy fachowiec stwierdził że konieczna jest wymiana filtra ( w ogóle ci fachowcy to są wątpliwej renomy ,pomimo serwisu autoryzowanego).
    Zastanawiam się czy jeśli chodzi o chłodziarkę to profilaktycznie nie wymienić termostatu. tylko mam problem z demontażem panelu . i nie znam modelu termostatu aby go zakupić.
  • Poziom 27  
    Tu masz rys poglądowy ,modelu CZN 340 B
    Version 8539 569 10005
    Polar CZN 340b - Dwie usterki ?
    554 0 4812 282 38132 Thermostat
    556 0 4812 282 38133 Thermostat, K54 L2051

Dodano po 2 [minuty]:

shrek1973 napisał:
    Pomimo wymiany agregatu po kilku miesiącach konieczne było napełnienie układu i dopiero wtedy fachowiec stwierdził że konieczna jest wymiana filtra
    obawiam się że nieszczelność .Jak zachowuje się zamrażarka i lodówka temperaturą po dniu pracy bez wyłączania z sieci .
    (podasz PNC swojej to podam Ci nr term)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    shrek1973 napisał:
    Po każdym myciu i załączeniu bardzo długo pracuje agregat
    - normalne.
    shrek1973 napisał:
    Następuje przy tym strzelanie czegoś - głośne trzaski.
    - zdarza się przy wielu chłodziarkach.
    shrek1973 napisał:
    Bardzo szybko osiągana jest temperatura wyłączająca kontrolkę wysokiej temperatury w komorze.
    - nic tylko się cieszyć.
    shrek1973 napisał:
    Z tego powodu Po myciu ręcznie wyłączam kilkakrotnie ręcznie termostatem (na min) agregat
    - niepotrzebnie, a nawet nie powinieneś, bo w ten sposób można go właśnie uszkodzić.
    shrek1973 napisał:
    Po wyłączeniu temperatura w komorze chłodzącej długo nie spada poniżej 10 stopni.
    - normalne; po wyłączeniu temperatura się podnosi.
    shrek1973 napisał:
    kilkakrotne puknięcie w okolice pokrętła regulacji temperatury
    - a po co, on ma sam zareagować na zmianę temperatury.
    shrek1973 napisał:
    ten z kolei agregat włącza się rzadko.
    - i dobrze, niskie zużycie energii.
    shrek1973 napisał:
    Na tylnej ściance raz są skropliny a następnym krople zamrożone . czy tak ma być.
    - tak ma być.
    shrek1973 napisał:
    wtedy nie wyłączałem termostatem agregatu i w końcu padł
    - na pewno to nie był powód.
    shrek1973 napisał:
    aż dziwne że nie ma jakiegoś termika
    - oj ma, i jest sprawny.
    shrek1973 napisał:
    Zastanawiam się czy jeśli chodzi o chłodziarkę to profilaktycznie nie wymienić termostatu
    - jak na razie, to nie widać powodu.
    Z opisu nie wynika żadna nieprawidłowość w pracy chłodziarki (chyba, że czegoś nie napisałeś).
  • Poziom 27  
    czolgista napisał:
    Jak zachowuje się zamrażarka i lodówka temperaturą po dniu pracy
    niech poda autor te wartości bo jak czytam to
    shrek1973 napisał:
    agregat - pierwszy padł z tego prawdopodobnie powodu jeszcze na gwarancji.
    pierwsze napełnienie ,
    shrek1973 napisał:
    Później był uzupełniany czynnik chłodzący wraz z filtrem
    drugie napełnienie
    shrek1973 napisał:
    Bardzo szybko osiągana jest temperatura wyłączająca kontrolkę wysokiej temperatury w komorze
    do jakiej temperatury ? za wysoka też nie może być .
    shrek1973 napisał:
    każde mycie komór spędza mi sen z powiek.
    jak często jest myta ?
  • Poziom 10  
    Po dniu pracy właściwie lodówka pracuje "normalnie". Dzisiaj na noc zostawię termometr na dolnej półce chłodziarki. Niestety nie mam takiego ,który mógłbym włożyć do wody ,więc zmierzę powietrze.
    Zamrażarka wyłącza kontrolkę ciepłej komory po ok 45-60 minutach (z moim 3-4 krotnym wyłączeniem agregatu termostatem.
    Jaka jest wtedy temperatura nawet nie sprawdziłem.
    Chłodziarka to jest myta co 3-5 tygodni (chyba że się czymś ubrudzi ,wyleje) a zamrażarka po osiągnięciu 3-5 mm szronu - co ok 4-6 m-cy.

Przed wymianą agregatu temperatura zamrażarki wyłączała kontrolkę po ok 2-3 godz.
    lodówka ma oznaczenie CB 282W
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Przyznam że Twoja wypowiedź nieco mnie uspokoiła. Tylko żywność w lodówce po 3-4 dniach (wędlina) zaczyna "ślimaczeć" i ma nieprzyjemny zapach. Dotyczy to głównie wędlin zakupionych (robione domowymi sposobami tego nie mają) . A lodówa jest głownie ustawiona na 5-7 czyli max. Stoi w rogu pomieszczenia . Temperatura pomieszczenia ie przekracza 24 stopni (latem do 26-8).
    Czyli prawie wszystko w normie?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    shrek1973 napisał:
    Przyznam że Twoja wypowiedź nieco mnie uspokoiła. Tylko żywność w lodówce po 3-4 dniach (wędlina) zaczyna "ślimaczeć" i ma nieprzyjemny zapach. Dotyczy to głównie wędlin zakupionych (robione domowymi sposobami tego nie mają) . A lodówa jest głownie ustawiona na 5-7 czyli max. Stoi w rogu pomieszczenia . Temperatura pomieszczenia ie przekracza 24 stopni (latem do 26-8).
    Czyli prawie wszystko w normie?

Tak w normie wędliny trzymaj na najniższej półce najlepiej w jakimś naczyniu co by trzymało chłód (kamionka , grube szkło )Po za tym wędliny z marketów jak wytrzymują 3 -4 dni to i tak dobrze ;)