Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus Logamatic 2107 - Brak możliwości sterowania termostatem z pomieszczenia

22 Sty 2013 08:16 6363 32
  • Poziom 9  
    Buderus Logamatic 2107. Czy w tym dziadostwie naprawdę nie ma możliwości regulacji temperatury pomieszczenia na podstawie termostatu? Mam tzw. zdalny pilot z gałką regulacji temp. Kocioł ma dokładnie gdzieś jaką temp. nastawiam i tak grzeje wg temp. zewnętrznej. Po 22 ma obniżać o 2 stopnie i też ma to gdzieś. Kiedyś miałem kocioł olejowy i termostat Grasslin sterujący pompą i regulował z dokładnością do pół stopnia, czy w Buderusie nie można zastosować takiego sterowania. Pomocy bo się w domu gotujemy! Może jest jakiś magik z okolic Puszczykowo Poznań, który coś z tym G. zrobi. tel. 602229903
  • Poziom 36  
    A instrukcji kolega nie posiada?
  • Poziom 9  
    Jak autoryzowany instalator Buderusa twierdzi, że nie da się tak zrobić, to się tylko pytam czy aby na pewno on się na tym zna.
    Doczytałem się w innym poście, że należy ustawić wpływ pomieszczenia na 10, u mnie było na 1, co uczyniłem i czekam na efekty.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    I trzeba ustawić też tzw. rodzaj obniżenia na "obniżenie wewnętrzne"
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam ten sam problem, nastawilem na bfu temp 19 st, a mam w pomieszczeniu 22, pompa zas chodzi jak szalona. Pomocy!! Piec buderus olejowy g115
  • Poziom 15  
    Grzhin napisał:
    Mam ten sam problem,
    Skorygować krzywą grzewczą, a w 'nocy'
    wawrzeczko_t napisał:
    ustawić też tzw. rodzaj obniżenia na "obniżenie wewnętrzne"
  • Poziom 9  
    Panie Wawrzeczko, wszystko zrobilem zgodnie z Pana instrukcjami (z innych instrukcji takze)
    Chyba poszedl panel sterowania niestety
  • Poziom 15  
    Jeżeli układ regulacji wyposażony jest w moduł zdalnej obsługi BFU, to musi on zostać uaktywniony.
    1.Uaktywnienie modułu zdalnej obsługi:
    *Wprowadzić klucz kodowy.
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie „OBIEG GRZ 1“ lub „OBIEG GRZ 2“.
    *Nacisnąć przycisk „Anzeige“ .
    *Pojawia się wskazanie „GRZEJNIKI“ lub „PODLOGOWE“.
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie „OBS ZDAL 1“ lub „OBSL ZDAL 2“.
    *Nacisnąć i przytrzymać wciśnięty przycisk „Anzeige“. Zmieniany parametr zaczyna migać.
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie „ON“
    *Powrót do menu nadrzędnego-nacisnąć przycisk „Zurück“(zawinięta strzałka) .
    2.Zakres wpływu temperatury pomieszczenia.Zakres wpływu temperatury pomieszczenia może być określony tylko w przypadku zastosowania uaktywnionego
    modułu zdalnej obsługi. Poprzez ten parametr określa się wpływ temperatury pomieszczenia na poziom temperatury wody grzewczej (krzywa grzania).
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie „WPLYW POM“
    *Nacisnąć i przytrzymać wciśnięty przycisk „Anzeige“. Zmieniany parametr zaczyna migać.
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie żądanego zakresu wpływu temperatury pomieszczenia(zakres od 1 do 10).
    3.Rodzaj obniżenia.Istnieje możliwość wyboru 4 rodzajów obniżenia:
    *OBNIZ ZEW (nastawa fabryczna)
    *OBNIZ WEW (tylko z modułem zdalnej obsługi)
    *ZREDUKOW
    *WYLACZONE
    Nastawa fabryczna to „OBNIZ ZEW“.
    Zalecane nastawy: Obieg grzewczy ze zdalną obsługą: OBNIZ WEW.Ustawienie :
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie „OBNIZ ZEW“
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie żądanego rodzaju obniżenia „OBNIZ WEW“, „ZREDUKOW“ lub „WYLACZONE“.
    4.Offset.Jeżeli pokazywana na wyświetlaczu wartość zadanej temperatury pomieszczenia różni się od pomierzonej za pomocą innego termometru rzeczywistej wartości temperatury pomieszczenia, to za pomocą funkcji „OFFSET“ można wyrównać obie te wartości. To wyrównanie skutkuje równoległym przesunięciem krzywej grzania. Nastawa fabryczna wynosi 0OC.
    Np. wskazywana wartość zadanej temperatury pomieszczenia: 22stopnie C
    Pomierzona temperatura pomieszczenia 24OC.
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się wskazanie „OFFSET“
    *Obracać pokrętłem aż pokaże się się np –2stopnie C.
    I to by było na tyle lecz nadmienić należy że prawidłowe działanie uzależnione jest od precyzyjnie do konstrukcji budynku i rodzaju instalacji ustawionej w regulatorze krzywej grzania.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za podpowiedzi. Niemniej u mnie wszyskto dzialalo jak nalezy i dopiero niedawno zauwazylem takie problemy. Piec dzialal 6 lat bez problemu
  • Poziom 38  
    A baterie w termostacie, tym zdalnym, wymieniles?
    Mam tez podobny termostat do kotla i wlasnie jakis czas temu jakby nie kontaktowal sie z kotlem, wymienilem baterie i wszystko wrocilo do normy.
  • Poziom 15  
    Wpływ na pracę pompy obiegowej ma parametr:
    1.Ochrona instalacji przed zamarzaniem.W celu ochrony instalacji przed skutkami mrozu układ regulacji wyposażony jest w funkcj´ ochrony przed zamarzaniem. Nastawa fabryczna wynosi +1stopień C temperatury zewnętrznej. Nastawa ta jest obowiązująca dla wszystkich obiegów grzewczych. Jeżeli temperatura
    zewnętrzna spadnie poniżej granicy ochrony przed zamarzaniem, to załącza się pompa obiegowa i przy obiegu bezpośrednim bez mieszacza następuje przegrzewanie pomieszczeń.Zakres możliwości ustawienia tego parametru - od -20stopni do +10 stopni C temp.zewnętrznej.
  • Poziom 9  
    Tak, wiem- dlatego nastawilem minus 10
    I nadal chodzi
    Logika pompy to 40 st, a chodzi jak na kotle jest 30 stopni...
  • Poziom 38  
    Jesli kociol nie ma kontaktu z termostatem, to odbiera to jako za niska temperature i chodzi wtedy praktycznie non-stop.
  • Poziom 9  
    Bfu mam podlaczony na kablu i wyswietlaja sie zmiany nastawy temperatury zgodnie z tym, co ustawiam
  • Poziom 15  
    A czujnik temperatury zewnętrznej jest sprawny.Po objawach można wnioskować o uszkodzeniu czujnika temp.zewnętrznej-wskazuje cały czas jedną temperaturę lub przekłamuje realną temperaturę.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    saskia napisał:
    A baterie w termostacie, tym zdalnym, wymieniles?

BFU nie posiada baterii.
    saskia napisał:
    Jeśli kociol nie ma kontaktu z termostatem, to odbiera to jako za niska temperature i chodzi wtedy praktycznie non-stop.

Jeśli kocioł nie ma kontaktu z regulatorem pokojowym (tzn. w tym przypadku nie z termostatem jak piszesz), to pokazuje błąd komunikacji (a nie - jak piszesz - że odbiera to jako za niska temperature ...).

Podsumowując, jeśli nigdy nie miałeś styczności z reg. 2107 i BFU to nie pisz bzdur.
  • Poziom 9  
    Dodatkowo, w trybie nocnym pompa sie wylacza, generalnie dziala jak nalezy
    Sprawdzalem w trybie urlopu-pompa caly czas chodzi, mimo ze w pokoju mam 23 stopnie a nastawione na bfu 15... Zglupialem dokumetnie;(
  • Poziom 15  
    Czy instalacja wyposażona jest w ogrzewacz wody (boiler) ? Jeżeli tak, to czy pompa CO wyłącza się w czasie pracy na CW ?
    Grzhin napisał:
    Logika pompy to 40 st,
    Ta logika to: pompa wyłączona podczas nagrzewania kotła do 40°, a włączona podczas stygnięcia.
    Może spróbować jeszcze resetu do ustawień fabrycznych i ponownie zaprogramować sterownik kotła.
    Jeśli 2107 na pewno zachowuje się dziwnie, to czy mogą mieć dostęp do niego gryzonie, np. myszy ?. Ich mocz powoduje nieprzewidywalne zachowania regulatora.
  • Poziom 9  
    Na pytanie czy pompa wylacza sie podczas grzania cieplej wody - TAK. Gryzonie faktycznie byly jesienia, lecz to krotki epizod....
  • Poziom 15  
    Stawiam na uszkodzenie czujnika temperatury zewnętrznej
  • Poziom 9  
    Temperatura zewnetrzna wyswietlana jest prawidlowo
  • Poziom 15  
    Trzeba porównać wskazania innego czujnika temperatury zewnętrznej ze wskazaniem na 2107 i najlepiej to sprawdzenie wykonać przy temperaturze zewnętrznej ujemnej i dodatniej.
  • Poziom 9  
    Dziekuje
    Generalnie temperatura mniej wiecej pokrywa sie ze wskazaniami termometru w moim aucie
    ;(
  • Poziom 15  
    Odłącz BFU ,wykoduj wszystkie ustawienia dotyczące termostatu i wtedy będziesz wiedział czy usterka tkwi w bfu czy w 2107
  • Poziom 11  
    Przepraszam że podpinam się pod temat .
    Mam problem ze swoim piecem z tym samym sterownikiem,mianowicie chodzi o moduł zdalnego sterowania cały czas migają naprzemiennie diody i nie można wprowadzić żadnych nastaw.
    Jeżeli mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy to może być uszkodzony BFU.Chcę nadmienić że sterownik pieca w/g mnie działa poprawnie.
  • Poziom 15  
    Migające diody mówią o braku komunikacji między BFU a regulatorem kotła.Sprawdź kabel.
  • Poziom 9  
    Czy zna ktos fachowca od buderusa i sterownika 2107 z rejonu trojmiasta?
  • Poziom 13  
    Witam! Czy zna ktoś może jakiś bezprzewodowy sterownik pokojowy, który działałby z tym logamatic-em?? Sam czujnik zewnętrzny mi nie wystarcza, a przeprowadzenie kabla do kotłowni graniczy z cudem...