Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B5 1.8 ARG - automatyczna skrzynia biegów, przełączanie z 2 na 3

22 Sty 2013 08:38 3600 5
 • Poziom 7  
  Dzień dobry.

  Mam duży i już drugi problem z moją automatyczną skrzynią biegów. Mam taki problem, że skrzynia nie przełącza płynnie biegu z 2 na 3, następuje miedzy tymi biegami przerwa 2-3 s i jestem 2-3 s na luz i dopiero wtedy przełącza. Ja dałem już olej, filtr i skrzynia biegów była wyczyszczona, a stare używane części wymienione.
  Zaczęło się od tego, że wszystkie biegi stukały bardzo mocno i dlatego dałem wszystko zrobić, i teraz super przełącza, tylko mam ten problem 2 na 3.

  Dziękuję.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 7  
  niema nikt idea co to moze mic ?
 • Texa PolandTexa Poland
 • Poziom 7  
  jakie urzadzenie jest potrzebne czebi to zrobic?
 • Spec Automatyczne skrzynie biegów
  Ja używam VCDS (VagCom).
 • Poziom 2  
  Cytat:
  no więc mam w mojej Audi A4 B5 1.9 TDI identyczny przypadek. Czasami zdarza jej się przełączyć z 2 na 3 prawidłowo - ale rzadko. Jest to frustrujące - bo te biegi działają w okolicach 50-60 km/h (jazda miejska). Trochę dziwne też wydaje się wkładanie biegu przy 80km/h, bo obroty są wtedy jakby za niskie.

  Wygląda to dla mnie jakby było złe dopasowanie pozycji pedału przyśpieszenia, prędkości i bieżące obciążenie napędu ...

  Dodam że czyniłem już różne "zaklęcia" :| :
  w [07] adaptacji zmieniałem na przenajróżniejsze wartości. Z czego inaczej skrzynia się zachowała przy wartości maksymalnej 127 - wtedy działała jak stary automat bez sterowania komputerowego. Ale wtedy również było to przeciąganie między biegami. Tylko obroty silnika przełączania inne.

  Zaś ta adaptacja z linku rosstechu - jak dla mnie nic to wnosi - próbowałem różnych opcji (jeśli chodzi o czas i moment oraz sposób kończenia procedury). Czy ktoś wie jak to powinno wyglądać, czym charakteryzować ?

  Taki samochód kupiłem i nie wiem jak to wyglądało wcześniej. Wymiana oleju w skrzyni tylko poprawiło mi chyba kulturę pracy skrzyni.