Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B5 1.8 ARG - automatyczna skrzynia biegów, przełączanie z 2 na 3

Faiktwo 22 Sty 2013 08:38 3171 5
  • #1 22 Sty 2013 08:38
    Faiktwo
    Poziom 7  

Dzień dobry.

Mam duży i już drugi problem z moją automatyczną skrzynią biegów. Mam taki problem, że skrzynia nie przełącza płynnie biegu z 2 na 3, następuje miedzy tymi biegami przerwa 2-3 s i jestem 2-3 s na luz i dopiero wtedy przełącza. Ja dałem już olej, filtr i skrzynia biegów była wyczyszczona, a stare używane części wymienione.
    Zaczęło się od tego, że wszystkie biegi stukały bardzo mocno i dlatego dałem wszystko zrobić, i teraz super przełącza, tylko mam ten problem 2 na 3.

Dziękuję.

0 5
  • #2 24 Sty 2013 08:32
    Faiktwo
    Poziom 7  

niema nikt idea co to moze mic ?

0
  • #4 24 Sty 2013 13:53
    Faiktwo
    Poziom 7  

jakie urzadzenie jest potrzebne czebi to zrobic?

0
  • #5 24 Sty 2013 15:32
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Ja używam VCDS (VagCom).

0
  • #6 13 Lis 2013 20:28
    funGMS
    Poziom 2  

Cytat:
    no więc mam w mojej Audi A4 B5 1.9 TDI identyczny przypadek. Czasami zdarza jej się przełączyć z 2 na 3 prawidłowo - ale rzadko. Jest to frustrujące - bo te biegi działają w okolicach 50-60 km/h (jazda miejska). Trochę dziwne też wydaje się wkładanie biegu przy 80km/h, bo obroty są wtedy jakby za niskie.

Wygląda to dla mnie jakby było złe dopasowanie pozycji pedału przyśpieszenia, prędkości i bieżące obciążenie napędu ...

Dodam że czyniłem już różne "zaklęcia" :| :
    w [07] adaptacji zmieniałem na przenajróżniejsze wartości. Z czego inaczej skrzynia się zachowała przy wartości maksymalnej 127 - wtedy działała jak stary automat bez sterowania komputerowego. Ale wtedy również było to przeciąganie między biegami. Tylko obroty silnika przełączania inne.

Zaś ta adaptacja z linku rosstechu - jak dla mnie nic to wnosi - próbowałem różnych opcji (jeśli chodzi o czas i moment oraz sposób kończenia procedury). Czy ktoś wie jak to powinno wyglądać, czym charakteryzować ?

Taki samochód kupiłem i nie wiem jak to wyglądało wcześniej. Wymiana oleju w skrzyni tylko poprawiło mi chyba kulturę pracy skrzyni.

-1
  Szukaj w 5mln produktów