Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford po wymianie sprzęgłą wypada wsteczny

tommy8760 22 Jan 2013 09:30 3243 4
 • #1
  tommy8760
  Level 2  
  Witam wszystkich mam następujący problem otóż po wymianie sprzęgła w moim fordzie escort 1.8 16V explorer zaczął wyskakiwać wsteczny czytałem że to normalne w tych autach ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie co jest tego przyczyną, i jak usunąć tą awarię która objawia się gdy ruszam do tyłu np pod jakieś wzniesienie lub dodam trochę więcej gazu przy starcie. Prosiłbym was drodzy forumowicze o jakieś wskazówki co może być przyczyną tego wszystkiego.
 • #2
  mtracz
  Level 29  
  Usterkę masz po dłubaniu przy samochodzie więc raczej skrzynia nie uszkodzona.
  A reszta biegów wchodzi gładko?
  Może trzeba wyregulować dźwignię zmiany biegów.
 • #3
  tommy8760
  Level 2  
  Tak cała reszta jest ok tylko wsteczny. Na lewarku czuć jakby ten bieg wchodził nie do końca ale przy spokojnym ruszaniu z miejsca nie wyskakuje.
 • #4
  BRYS_
  Level 22  
  Jeśli regulacja dźwigni zmiany biegów nic nie da,a powinna,sprawdź stan poduszek silnika i skrzyni biegów.Często jest tak że uszkodzone poduszki(lub nawet jedna poduszka) sprawują się "jako tako" dopuki ich się nie odkręci i nie przykręci z powrotem-pomijam samą kwestie uszkodzenia poduszek przy nieumiejętnym wyciąganiu(czytaj szarpaniu/wyrywaniu) skrzynki biegów.
 • #5
  tommy8760
  Level 2  
  Ok problemem okazało się zużyte pośrednie kolo zębate wstecznego biegu. Przed wymiana sprzęgła jakoś pracowało ponieważ duża część mocy była ma nim tracona. Dzięki temu nie dało się ruszyć autem ostrzej. Dziękuję za odpowiedzi.