Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delicia HT-49 - Keaboard po włączeniu szumi i gra ciszej

PioWan 22 Sty 2013 09:46 1026 2
  • #1 22 Sty 2013 09:46
    PioWan
    Poziom 9  

Witam!
    Mam taki problem. Posiadam stary, czeski keyboard Delicia HT-49. Niestety coś jest z nim nie tak, bo kiedy go włączę, szumi chwilę, potem szum przechodzi, ale klawisze grają ciszej i dźwięk trzeszczy. Keyboard był w serwisie jakieś 10 lat temu, wtedy wymieniony został potencjometr głośności i problem ustał, ale na bardzo krótko. Niedawno odkopałem te klawisze i chciałbym coś z nimi zrobić. Czy ktoś taki sprzęt posiadał kiedyś? Czy ktoś wie, co mogło się z nim stać? Jestem początkującym elektronikiem, lecz chciałbym podjąć próbę ich naprawy. To mój pierwszy post, tak więc nie wiem, czy dobrze trafiłem z działem. W razie pomyłki proszę o jego przeniesienie w odpowiednie miejsce. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

1 2
  • #2 22 Sty 2013 10:39
    dybas
    Poziom 37  

Raz w życiu naprawiałem tego rodzaju sprzęt. Doświadczenie więc znikome, ale mogę zasugerować sprawdzenie napięcia zasilania. Na zdjęciach z internetu widzę, że chyba cały zasilacz jest wewnątrz urządzenia. Keyboard Casio wymagał 9 V, jak jest w tym-nie wiem.

0
  • #3 22 Sty 2013 16:11
    PioWan
    Poziom 9  

Generalnie od keyboardu wychodzi tylko kabel, a jak go rozkręciłem, to w środku był tranformator. Z tego wynika, że zasilacz faktycznie jest w środku, ale nie wiem niestety, która to płytka dokładnie jest.

0