Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delicia HT-49 - Keaboard po włączeniu szumi i gra ciszej

22 Sty 2013 09:46 1230 2
 • Poziom 9  
  Witam!
  Mam taki problem. Posiadam stary, czeski keyboard Delicia HT-49. Niestety coś jest z nim nie tak, bo kiedy go włączę, szumi chwilę, potem szum przechodzi, ale klawisze grają ciszej i dźwięk trzeszczy. Keyboard był w serwisie jakieś 10 lat temu, wtedy wymieniony został potencjometr głośności i problem ustał, ale na bardzo krótko. Niedawno odkopałem te klawisze i chciałbym coś z nimi zrobić. Czy ktoś taki sprzęt posiadał kiedyś? Czy ktoś wie, co mogło się z nim stać? Jestem początkującym elektronikiem, lecz chciałbym podjąć próbę ich naprawy. To mój pierwszy post, tak więc nie wiem, czy dobrze trafiłem z działem. W razie pomyłki proszę o jego przeniesienie w odpowiednie miejsce. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 37  
  Raz w życiu naprawiałem tego rodzaju sprzęt. Doświadczenie więc znikome, ale mogę zasugerować sprawdzenie napięcia zasilania. Na zdjęciach z internetu widzę, że chyba cały zasilacz jest wewnątrz urządzenia. Keyboard Casio wymagał 9 V, jak jest w tym-nie wiem.
 • Poziom 9  
  Generalnie od keyboardu wychodzi tylko kabel, a jak go rozkręciłem, to w środku był tranformator. Z tego wynika, że zasilacz faktycznie jest w środku, ale nie wiem niestety, która to płytka dokładnie jest.