Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makra - kopiowanie z jednego arkusza do innych na podstawie wartości komórki

22 Sty 2013 10:15 1752 1
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie Jestem nowy na tym forum. Potrzebował bym pomocy przy makrze, które by kopiowało komórki z jednego głównego arkusza gdzie codziennie wpisuję dane do kilku innych arkuszy. Poszperałem troszkę w necie i znalazłem makro napisane przez pana Tomasza Gawęda które prawie odpowiada moim oczekiwaniom.
    Kod: actionscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Potrzebował bym tak zmodyfikować to makro, aby po dokonaniu nowych wpisów i ponownym uruchomieniu makra dodawało te wpisy do już utworzonych arkuszy.
    Na chwile obecną za każdym razem muszę usunąć powstałe arkusze i uruchomić makro ponownie. Drugie pytanie czy jest możliwość w jakiś sposób ograniczyć ilość kolumn kopiowanych, bądź wskazać które kolumny z danego wiersza mają być skopiowane ?? Jeśli ktoś był by w stanie mi pomóc będę bardzo wdzięczny. Dopiero zaczynam zabawę z VBA, więc prosił bym o ewentualne tłumaczenie jak dla laika
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Dla mnie trochę przerost formy no ale każdy ma swój styl programowania.

Zauważ że warunek w głównej procedurze wyjkonuje się jedynie gdy nie ma arkusza o danej nazwie. W przeciwnym wypadku nie robi nic.
    Proponuje dodać "w przeciwnym wypadku - gdy warunek jest niespełniony" czyli Else

i ustawić temp na istniejący arkusz o danej nazwie.
    Z tym że wyjąć wykonanie funkcji "wybierającej" dane poza warunek.

czyli:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dodatkowo wartoby było na koniec procedur/funkcji zwalniać wszytkie "set'y" z pamięci.
    Przyznam że jak dla mnie troche karkołomne podejście z tymi set'ami ale ... jak na wstępie.