Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zwiekszone zuzycie gazu w domu

wojtas7070 22 Jan 2013 13:46 2475 7
    wojtas7070
    Level 1  
    Witam Wszystkich Z gory przepraszam jako nowicjusz na forum za ewentualne wpadki.
    Problem który poruszam to zauwazone nagle zwiekszenie ilości zuzywanego gazu w domu .Jedynym odbiornikiem gazu jest kuchenka, ilośc gotowania się nie zmienila,instalacja jest niezmieniona tylko ...gazownia założyla nowy licznik.(staremu skończył się okres wazności)
    Na starym liczniku na 2 miesiace wychodzilo ok 8 m sześc gazu a teraz w ciagu tygodnia mam już.
    naliczone 3 msześc
    Zgłosiłem sprawę do serwisu pgnig Panowie przyjechali obmierzyli czujnikiem instalację i kuchenkę i odwiedli mnie od zamiaru ekspertyzy licznika twierdząc że stary licznik oszukiwał a ten jest dobry i takie zuzycie jest ok.wszystko rozumiem ale na Boga jak może być az taka różnica.
    Jakie macie zużycie gazu na kuchence???
    Moja to mastercook 3400 9ma osiem lat -jest sprawna ,ma palniki na gz 50 i taki tez gaz teraz mamy.Proszę o podpowiedzi co z tym fantem zrobić
    User removed account
    User removed account  
    Nemonek
    Level 27  
    Nie wiem na ile osób jest używana kuchenka, ale u nas na 4-osobową rodzinę kuchenka gazowa (piekarnik elektryczny) razem z bojlerem, wychodzi ok 70 m3 za podobny okres. Nawet gdyby bojler pobierał połowę tego, to na kuchenkę wychodzi 35 m3
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pgnig jako monopolista może wiele. Innymi słowy w okresach zimowych, kiedy gazu eksploatujemy zdecydowanie więcej takie sytuacje nie są nowością... Więcej azotu w gazie. ogień się pali, licznik kręci a efekty takie sobie...
    User removed account
    User removed account  
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A co rozumiesz przez dowód. Z własnej praktyki w polsce mogę powiedzieć jak wyglądała regulacja palników gazowych . Analiza spalin, wartości idealne a po trzech dniach kompletna rozbiezność w analizie na tym samym palniku. Ale dokładnych analiz składu gazu niestety nie da rady przeprowadzić na kotłowni. I test kuchenki. Najprostszy. Pół litra wody w doprowadzone do wrzenia w czasie x w lecie. To samo naczynie, ta sama kuchenka, taka sama objętość płynu ale czas już prawie 2x- tyle że zima...
    bestboy21
    Level 39  
    Jak ma być jakieś większe święto czy dłuższy weekend to widać po płomieniu że jest więcej azotu bo zamiast na niebiesko się palić to puszcza "pomarańczowe oczka" wtedy to już ewidentnie jest kiszka.
    Nemonek
    Level 27  
    Pozostaje propan z butli, zmienić dysze w palnikach, jak będzie taniej, podziękować gazowni