Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Naziemna telewizja cyfrowa na PC nie działa.

pingpong1234 22 Sty 2013 14:29 3309 23
  • Naziemna telewizja cyfrowa na PC nie działa.

Poziom 6  

Witam. Jestem tu nowy i niejestem pewny czy dobry dział itp.
    Mam problem z odbieraniem tv naziemnej cyfrowej na laptopie . Mieszkam w Radomiu.
    Najpierw mój sprzęt :

Moderowany przez Pablo1964:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

Teraz opiszę moją sytuację. Na jesieni znalazłem się w posiadaniu tego sprzętu ( poza tunerem,wtedy miałem inny) . Również miałem problem i tv mi nie działała. Wywaliłem ten wzmacniacz co jest dawany razem z anteną z powyższej aukcji i wstawiłem symetryzator. Zaczęło działać . Odbierało wszystkie kanały MUX 1 i MUX 2 , niestety niezbyt długo. Na weekend odpiąłem tuner a w poniedziałek juz nic nie obierało. Można powiedzieć że stało się to z dnia na dzień. Po krótkich manipulacja tamten tuner mi się rozwalił... Kilka dni temu znalzłem sie w posiadaniu tego tunera co jest na aukcji do której podałem wyżej link. Napewno jest sprawny ponieważ testowałem, podobne jak reszta sprzętu. Próbowałem podpinać wszystkie części jakie posiadam chyba na wszystkie możliwe kombinacje. Niestey efekt jest ciągle taki sam - słaby sygnał lub jego brak. Używam programu Windows Media Centre i TotalMedia 3.5 . W tym pierwszym po skanowaniu pojawia sie następujący komunikat : Wyszukano kanały ale nie dodano ich do przewonika ponieważ nie zawieraja danych kanałów... W tym drugim programie wyszukuje mi wszystkie kanały ale kiedy chcę któryś właczyć pojawia się duża kłódka , która chyba oznacza słaby sygnał... Wtedy co mi TV działało oglądałem na tym pierwszym a antene kierowałem na Przysuchę , teraz próbuję na wszystkie strony i nic . Może się wam to wydać dziwne ale tą antene zewnętrzną trzymam w pokoju , ponieważ nie mam żadnej możliwości jej zamontowania na zewnątrz, ale jeśli mi wcześniej działało to chyba nie ma to znaczenia.Chyba napisałem wszystko. Jeśli mi nie pomożecie to juz nie wiem co robić :cry:

0 23
    Poziom 30  

Skoro wszystko testowałeś to jak dla mnie to wina anteny. Według mnie powinna być to antena zewnętrzna. Te dokładane do tunerów nadają się do miejsc gdzie są nadajnik niestety MUX'a w Radomiu nie znajdziesz.

0
    Poziom 6  

no ale to jest antena zewnętrza tylko tak jak napisałem trzymam ją w pokoju bo nie mam jak zamontować na zewnątrz i skoro 2 miesiace temu działała to nie rozumiem dlaczego teraz miało by być inaczej.
    Najmocniejsza Antena DVB-T ze wzmacniaczem - 47dBi
    wklejcie sobie to na allegro to zobaczycie tą antenę bo linki mi zablokowali ;/

0
    Poziom 30  

A wiesz, że jest teraz okres przejściowy i Mux-y są ustawiane. Dwa miesiące temu mogły mieć ustawioną większą moc nadawania.

0
    Poziom 6  

Ale ta antena jest bardzo mocna i skoro działała to również sprawna. Jedynie jak wstawie wzmacniacz to mi nic nie wyszukuje a jak wstawię symetryzator to słaby sygnał jest.

To co ja mam teraz zrobić ?

0
    Poziom 30  

A jak podłączasz ten twój wzmacniacz to czy masz wtyczkowy zasilacz tego wzmacniacza? Skąd ten wzmacniacz bierze energię, żeby wzmocnić twój sygnał?
    Skąd ta informacja, że kilku centymetrowa antenka jest bardzo mocna

0
  • Pomocny post
    Poziom 30  

Piszesz, że nie ma możliwości montażu, a spróbuj dla testów wystawić ja za okno, sprawdź efekt.

1
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

pingpong1234 napisał:

To nie jest antena tylko wzmacniacz z doczepioną antenką - gdzie sama antena to zysk około +5dBi a reszta tych +42dBi to wzmacniacza. :!:

Widać, że jesteś z tych Klientów, którzy są "rolowani" czy oszukiwani przez sprzedawców.
    Niewiedza kosztuje.

Takich klientów - sprzedawcy oszukują jak chcą. Smutne ale prawdziwe.

Cytat:

Bardzo proszę o przeczytanie regulaminu tego Forum, które zaakceptowałeś podczas rejestracji i nie wypisywać, że " bo linki mi zablokowali " .
    Regulamin pkt 3.1.18.
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Czytamy - wszelakie aukcje gdzie po pewnym czasie link do sprzedawanego przedmiotu zostaje wymazany lub nieaktywny.

Pozdrawiam.

1
    Poziom 6  

SP5ANJ napisał:
    Witam.
    pingpong1234 napisał:

To nie jest antena tylko wzmacniacz z doczepioną antenką - gdzie sama antena to zysk około +5dBi a reszta tych +42dBi to wzmacniacza. :!:

Jesteś pewny że mówimy o tej samej antenie ? Tutaj jest jej dokładniejszy opis :
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uh...9_tri_digit_ze_wzmacniaczem_lna-177_A2675.htm
    Trochę mnie zaniepokoiło to co napisałeś bo wydałem na tą antenę ponad 100 zł a teraz słyszę że jest do niczego;/ Zerknałbyś jeszcze na powyższy link i odniósł się do tej anteny?

Co tego testu za oknem to jeszcze nie wykonałem.

SP5ANJ napisał:

Cytat:

Bardzo proszę o przeczytanie regulaminu tego Forum, które zaakceptowałeś podczas rejestracji i nie wypisywać, że " bo linki mi zablokowali " .
    Regulamin pkt 3.1.18.
    Czytamy - wszelakie aukcje gdzie po pewnym czasie link do sprzedawanego przedmiotu zostaje wymazany lub nieaktywny.

Pozdrawiam.

Wiem że taki jest regulamin , jednak mimo wszystko troche on utrudnia bo np. jesli chcę pokazać jakiś przedmiot to najłatwiej jest go znaleźć np. na allegro , a nawet jeśli aukcja się skończy to link do niej nadal jest aktywny .

0

Witam.

pingpong1234 napisał:
    Jesteś pewny że mówimy o tej samej antenie ? Tutaj jest jej dokładniejszy opis :
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uh...9_tri_digit_ze_wzmacniaczem_lna-177_A2675.htm

I zobacz jakie wzmocnienie ma sam LNA-177 http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_antenowy_dopuszkowy_lna-177_30db_ekranowany_B4009.htm .

Cytat:
    Trochę mnie zaniepokoiło to co napisałeś bo wydałem na tą antenę ponad 100 zł a teraz słyszę że jest do niczego

Nie jest do niczego tylko ten wzmacniacz jest do "niczego" (bardzo delikatnie pisząc).
    Dużo wpisów w tym dziale podpowiada aby "wywalić" wzmacniacze a w ich miejsce wstawiać symetryzatory np. http://www.dipol.com.pl/symetryzator_antenowy_sa_iv-v_C0002.htm .

Cytat:
    Wiem że taki jest regulamin , jednak mimo wszystko troche on utrudnia bo np. jesli chcę pokazać jakiś przedmiot to najłatwiej jest go znaleźć np. na allegro

Zasadą tego Forum jest to aby nie robić tutaj następnego alledrogo więc linki do wszystkich aukcji są Zabronione.
    Wyjściem z tego może być np. wstawienie zdjęcia z aukcji z podpisem nazwy (bez reklam) urządzenia.

Pozdrawiam.

0
    Poziom 6  

no właśnie zauważyłem ze jak jest symetryzator zamiast wzmacniacza to wygląda to lepiej , zresztą wtedy co mi tv działała też uzywałem symetryzatora dlatego teraz nie rozumiem co jest nie tak ;/

0
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 21  

Za silny sygnał?

0
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
    Poziom 21  

Tym bardziej, że antena jest wewnątrz budynku. Tutaj sygnał zakłócający może być znacznie silniejszy od sygnału użytecznego.

0
    Poziom 6  

pandy napisał:
    Jingiel napisał:
    Za silny sygnał?

Kazdy wzmacniacz ma maksymalny poziom wyjsciowy ktory moze dostarczyc na wysjciu, maksymalny poziom wyjsciowy (w dB) minus wzmocnienie wzmacniacza (w dB) okresla maksymalny poziom sygnalu jaki mozna doprowadzic do wzmacniacza.

Jesli wzmacniacz ma wzmocnienie rzedu 40dB i doprowadzimy do jego wejscia sygnal o poziomie rzedu 50 dBuV to musimy miec pewnosc ze wzmacniacz bedzie mogl pracowac z poziomem wyjsciowym rzedu 90 lub wiecej dBuV, wystarczy teraz ze gdzies w pasmie wzmacnianym pojawi sie sygnal o poziomie wyzszym, np rzedu 60dBuV by doszlo do przesterowania wzmacniacza (wzmacniacze przyantenowe zazwyczaj nie moga zaoferowac poziomow wyjsciowych wyzszych niz 93 - 98dBuV).
    Stad uzycie wzmacniacza szerokopasmowego o bardzo duzym wzmocnieniu zazwyczaj pogarsza a nie poprawia odbior.

W wypadku konkretnego wzmacnaicza jakim jest np LNA 177 ktory posiada wzmocnienie ok 30dB i maksymalny poziom wyjsciowy 98dBuV musimy zagwarantowac ze nigdy w czasie pracy wzmacniacza nie pojawi sie na jego wejsciu sygnal wyzszy niz 68dBuV - jest to trudne ze wzgledu na szerokopasmowosc samej anteny i wzmacniacza - co prawda 68dBuV to bardzo duzo bo zazwyczaj wiekszosc tunerow projektowana jest na maksimum 72 - 75dBuV (sygnal w tym przedziale da 100% poziomu sygnalu) i akceptuja powiedzmy sygnal rzedu 80 - 85dBuV - mimo ze 68dBuV to bardzo wysoki sygnal o tyle niekoniecznie bedzie to sygnal uzyteczny dla nas iw tym problem, moze byc to sygnal pochodzacy z jakiegos nadajnika znajdujacego sie w poblizu a znajdujacego sie posmie ktore wzmacnia wzmacniacz, moze byc to szerokpasmowe zaklocenie o wysokim poziomie z wadliwego urzadzenia elektronicznego - nie mozna wykluczyc tego przy szerokopasmowym wzmacniaczu i antenie. Duze wzmocnienia sa niebezpieczne (dla integralnosci sygnalowej nie dla zycia) o ile nie stosujemy okreslonych rozwiazan zapobiegajacych wzmacnianiu sygnalow niepozadanych.

Nie wiem czy uda mi sie juz bardziej uproscic ten opis.

ok , rozumiem tylko co mam teraz zrobić ? i być może wzmacniacz wcale nie jest mi potrzebny bo tak jak pisałem, 2 miesiące temu jechałem na samym symetryzatorze i było ok.

0
    Poziom 21  

A te kłódki to pewnie kanały kodowane z mux4. Nadawane w Radomiu z komina MC.

0
    Poziom 6  

a no możliwe bo teraz tak patrzę że jest maksymalny sygnał przy nich;/
    a tak wogóle to gdzie powinienem kierować antenę ? Na Przysuchę , Raszyn czy może gdzieś indziej ?

0
  • Pomocny post
    Poziom 21  

Do Raszyna raczej tylko antena zewnętrzna. Jak daleko masz do Przysuchy? Chyba coś ok. 30km. Ustaw na Przysuchę. Blisko też masz Kielce. Mniej więcej chyba ta sama odległość co Raszyn.

1
    Poziom 6  

dobra Panowie nie wiem jak to się stało ale działa i to maks siła sygnału ;)
    skierowałem właśnie na Przysuchę , ciekawe czemu parę dni temu to się nie udawało. działa oczywiście na symteryztorze i wtyku antenowym z zasilaczem.
    Jeszcze mam ostatnie pytanie. Słyszałem właśnie że przy używaniu symteryzatora lepiej nie używaż wtyku z zasilaczem nawet jeśli zasilacza nie podłaczam. Czy to prawda ?

0
  • Pomocny post
    Poziom 21  

Zmień na zwykłą wtyczkę. Zasilacza do tej pory nie włączaj.

1
  • Pomocny post

Witam.

Jingiel napisał:
    Zmień na zwykłą wtyczkę.

Z tymi zwykłymi wtyczkami to bym uważał, ponieważ są tak skandalicznej jakości, że nawet w kota bym nim nie rzucił.

Zdecydowanie warto raz wydać i mieć Święty spokój na lata.

wtyki antenowe do TV :
    http://www.dipol.com.pl/przejscie_gniazdo_f_-_wtyk_antenowy_E8260.htm + wtyk F
    wtyk F np. http://www.dipol.com.pl/zlacze_f_zaciskane_6_5_mm_E80271.htm.

Pozdrawiam.

1
    Poziom 6  

zobaczymy jak to bedzie śmigać , dzięki ;)

0