Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Technics SA- 222 uszkodzony -foto

22 Sty 2013 14:46 2892 5
  • Poziom 9  
    Witam .posiadam wzmacniacz technicsa SA 222, w czasie normalnej eksploatacji wysiadł uszkadzając głośnik, przypalona cewka .

Obecnie po podłączeniu wzmacniacza do prądu nic się nie dzieje na wyjściu nie ma prądu stałego ani nic - cisza w głośnikach , chce go naprawic sam i bardzo prosze o wskazówki co powinienem sprawdzic z góry dziękuję

Rzeczy które sprawdziłem

- brak prądu na wyjściu na każdym kanale , obojętnie czy to jest przez aux czy radio

- bezpieczniki wszystkie sprawne wzmacniacz się załącza transformator działa , na hybrydzie z lewej strony ok 47v a z drugiej ok 72 jakoś tak

- nie posiada zwarc między wyjściem sygnału a masą

W jaki sposób mogę sprawdzic hybrydę stk 2028 , mogę ją wylutowac, posprawdzac na pinach ale niestety nie wiem który pin z którym , szukałem na google ale żadnych informacji nie było a z schematu nie wiele wiem ponieważ się aż tak nie znam by z niego cokolwiek wiedziec :-)

Wzmacniacz Technics SA- 222 uszkodzony -foto
  • Poziom 30  
    Jak się nie bardzo znasz i schemat nie pomaga. To radzę nie grzebać bo coś nabroisz. Oddaj go do serwisu.
  • Poziom 9  
    Jeżeli takie posty masz załączac to proszę daruj sobie komentowanie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    milosek napisał:
    Naprawa sprzętu głównie opiera się na doświadczeniu, którego nie masz
    dlatego właśnie radziłem serwis ale kolega Pawel TDA się obraził :-)
  • Poziom 9  
    Nie mogę znaleśc jak sprawdzic tego stk , między pinami?

Elementy rozpoznaje w wzmacniaczu , schemat mam ale taki nie czytelny w którym nie widac gdzie jest zasilanie koncówki bym mógł sprawdzic czy nie ma zwarc

Proszę ewentualnie o dobry czytelny schemat ,sugestie jakie elementy powinienem sprawdzic, co mogło się zepsuc?

Jeżeli chodzi o serwis to bym oddał a nie pisał tu , wole sam naprawic niż dawac do serwisu ponieważ mam z tego satysfakcję że coś naprawię , czegoś nowego się dowiem niż pójdę na łatwiznę i zapłacę.