Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Regulacja obrotów silnika hydraulicznego

gintek 22 Jan 2013 14:54 5454 4
    gintek
    Level 10  
    Witam chcę przerobić swoją miniładowarkę z napędem tradycyjnym to znaczy poprzez skrzynię biegów na napęd hydrauliczny. Napęd ten składał by się z dwóch silników hydraulicznych orbitralnych o chłonności 100cm3 i około 12kw, rozdzielacza jednosekcyjnego i pompy hydraulicznej. I tu jest moje pytanie jak w takim układzie sterować prędkością obrotów silnika hydraulicznego bez spadku ciśnienia co za tym idzie mocy. Myślę o zamontowaniu dwóch pomp hydraulicznych jedna by służyła do wolnej jazdy a obie do szybkiej tylko to jest trochę kłopotliwe w wykonaniu lepiej by było zamontować jedną ale większą i jakiś regulator obrotów silnika hydraulicznego tylko jaki?
    User removed account
    User removed account  
    gintek
    Level 10  
    Czemu na stopniowy właśnie o to chodzi żeby był bez stopniowy i dlatego się pytam jak sterować obrotami silnika hydraulicznego. W tej przeróbce najważniejszy jest rewers i to że by prędkość jazdy do tyłu była by taka sama jak do przodu bo w obecnej sytuacji wsteczny jest bardzo wolny
    Przemek15
    Level 11  
    Witam!
    Czy udało się przerobić ładowarkę na napęd hydrayliczny? Ciekaw jestem jak się sprawuje, zwłaszcza interesuje mnie płynnośc obrotów. Czy zastosowano jakies przekładnie planetarne/kątowe lub zwolnice, aby dostosowac predkośc silników hydraulicznych do predkosci obrotowej kół ładowarki?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Przemek15 wrote:
    Czy zastosowano jakies przekładnie planetarne/kątowe lub zwolnice, aby dostosowac predkośc silników hydraulicznych do predkosci obrotowej kół ładowarki?

Kolego jest to bardzo drogie rozwiązanie, silnik 2 kierunkowy , pompa o zmiennym wydatku, chłodnice zawór dosysający...... najlepiej kupić komplet od jakiejś maszyny lub kombajnu lecz poniżej 10kPLN nie ma co szukać.
    To nie zabawa dla wioskowych wynalazków za pare zł. Sam miałem zrobić choć mam wszystko ale dopasowanież weży kryz na silnik hydrauliki sterującej to masa czasu i kasy.