Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja routera Axesstel mv 610 do No-Ip

kszykas 22 Sty 2013 15:42 7860 8
 • #1 22 Sty 2013 15:42
  kszykas
  Poziom 2  

  Witam,

  Korzystam z internetu Orange CDMA i mam router axesstel mv 610.
  Podłączyłem do niego kamerkę Edimax IC-7110W. W lokalnej sieci mam jej podgląd. Ale chciałbym mieć odgląd z innego miejsca, a strona producenta jest zapchana i nie mogę się połączyć (raz udało się w ciągu dnia). Założyłem konto na No-ip, ale nie umiem skonfigurować routera i nie wiem co robić żeby mieć podgląd w internecie.
  Z góry dziękuję za pomoc.

  pozdrawiam

 • #2 22 Sty 2013 18:24
  mbo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Jest w jego opcjach DDNS no-ip ?
  Jeśli tak to wystarczy wpisać login, hasło i nazwę hosta.

 • #3 22 Sty 2013 21:16
  kszykas
  Poziom 2  

  Jest no-ip. Wpisałem nazwę hosta, login i hasło w zakładce z dynamic dns. Wpisuję w przeglądarce nazwę hosta jaki mam przydzielony w no-ip i nic. Próbuje otworzyć stronę, ale wydaje się że nie może znależć takiego adresu.

 • #4 26 Sty 2013 16:04
  papek84
  Poziom 7  

  W tej usłudze Ci to nie zadziała Orange odgórnie blokuje tą funkcje.

 • #5 26 Sty 2013 22:43
  kszykas
  Poziom 2  

  CDMA nie blokuje. Dowiadywałem się, nawet jest opcja stałego adresu ale jest dodatkowa opłata misięczna. Poza tym skonfigurowałem już router do adresu na no-ip i mogę skontaktować się przez internet z routerem, ale dalej nie wiem gdzie i co wpisać w routerze żebym miał podgląd kamery a nie tylko routera. Jeżeli ktoś wie jak skonfigurować router axesstel 610 mv z kamerą abym miał podgląd w internecie to proszę o pomoc

 • #6 03 Mar 2013 23:53
  GregSid
  Poziom 12  

  Witam.

  Ciekawi mnie z jakiego typu łącza korzystasz łącząc się przez Internet z routerem MV610 ? Neostrada ? DSL ? jakiś inny mobilny ?

  Jak za żadne skarby nie mogę połączyć się z routerem z DSL-u. Usługa NO-IP działa poprawnie; zresztą odczytywałem chwilowy dynamiczny adres routera i właśnie ten podawałem w przeglądarce uruchomionej na DSL-u - jednak nie daje się połączyć. Oczywiście w ustawieniach routera zaznaczyłem opcję obsługi przez Internet.

  Napisz(cie) więcej - mi także zależy na podłączeniu kamerki.

  Pozdrawiam
  Grzegorz

 • #7 11 Cze 2013 15:01
  Kermit_1979
  Poziom 9  

  Panowie,

  czy udało Wam się coś zdziałać w temacie konfiguracji routera i podglądu obrazu z kamery. Będę stał przed podobnym problemem na tym samym routerze, dlatego wszelkie sugestie mile widziane.

 • #8 11 Cze 2013 15:48
  GregSid
  Poziom 12  

  Witam.

  Problem w zasadzie nie do pokonania. Z uwagi na 'bezpieczeństwo' firewall Orange blokuje skutecznie możliwość wejścia na router. To powoduje, że No-Ip i inne nie będą działać. Obszedłem to inaczej. Kamerka DLink DCS930L posiada konfigurowalny serwer, który łączy się z usługą MyDlink. Uruchamiając na dowolnej przeglądarce MyDlink - jest podgląd na żywo / i wiele innych dodatkowych funkcji/.
  Oczywistym utrudnieniem jest to, że nie można konfigurować routera MV610 /podobnie innych na usłudze CDMA/ zdalnie, przez Internet.
  Jeśli komuś w jakikolwiek inny sposób udało się to obejść - nadstawiam ucho.

  Pozdrawiam
  Grzegorz

 • #9 22 Wrz 2013 21:53
  nieborzyniak
  Poziom 2  

  Witam,
  Ja mam orange FREE z kartą RUIM. Posiadam router mv610vr, rejestrator BCS i korzystam z internetu mobilnego CDMA. Utworzyłem domenę na no-ip, skonfigurowałem router w zakładce "Dynamiczny DNS", na komputerze w tle pracuje programik No-IP i po tych operacjach jedynie co uzyskałem to połączenie ze stroną logowania do routera. Po wpisaniu loginu i hasła - wyskakuje "Nie udało się nawiązać połączenia". Tak, więc też klapa. Co robić?
  Nie wiem czy faktycznie coś jest z tym IP.
  Dzwoniłem do biura Orange i zostałem poinformowany, że taka usługa dla klientów indywidualnych nie jest dostępna.
  Więc dziwne, jakieś sprzeczne informacje.
  Jak rozwiązaliście problem?

  Znajomi fachowcy od monitoringu (zalecają cesję numeru na kogoś znajomego, kto ma firmę i wykupienie usługi zewnętrznego IP.) ale czy to, na pewno pomoże?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME