Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B TD - Zastany samochód nie odpala

22 Jan 2013 16:15 2448 5
  • Level 9  
    Witam serdecznie!

Przez pół roku nie jeździłem tym samochodem i chciałem go dziś uruchomić. Przed uruchomieniem wlałem do niego 5 litrów paliwa, dolałem olej do silnika oraz wymieniłem akumulator. Niestety auto nie odpaliło. Rozrusznik kręcił, ale nie chciał odpalić. Od razu sprawdziłem czy w filtrze paliwa jest ropa i okazało się, że jest. Podejrzewam, że mogą świece być spalone lub coś blokuje dopływ paliwa do silnika. Możecie mi doradzić co zrobić bo do mechanika nie mam jak zabrać tego auta.
  • Level 15  
    Witam na pompie masz zaworek który otwiera i zamyka dopływ ropy, weź miernik włącz zapłon i zobacz czy jest tam prąd, jeżeli nie ma to nie odpali nigdy. Jeżeli jest to wyłącz zapłon weź sobie kabelek i daj tam prąd bezpośrednio z akumulatora ( + ) możesz tak przykładać zabierać i słuchać czy puka jeżeli nic nie słychać to do wymiany ten zaworek. można by to oczywiście sprawdzić włączając i wyłączając zapłon, ale w tedy też załączają się inne przekaźniki i możesz nie słyszeć czy zaworek działa. Jeżeli masz tam prąd i zaworek działa to kolejną rzeczą jest zapowietrzenie układu wtryskowego. potrzeba wtedy poluzować rurki zasilające wtryski i kręcić rozrusznikiem aż zacznie tam porządnie lecieć ropa ( jak masz kogoś do pomocy możesz psikać samostartem żeby to przyspieszyć ) miłego odpalania :)
  • Level 9  
    Świece są na bank dobre, bo zapala się kontrolka i po 5 s gaśnie czyli grzanie jest. Zatem musi być coś z podawaniem paliwa. Wyczytałem, że przyczyną może być filtr paliwa w którym mogła się wytrącić z paliwa letniego parafina. Zacznę najpierw od sprawdzenia tego filtra. Później sprawdzę czy nie jestes zapowietrzony układ a na końcu sprawdze ten zawór o którym piszesz.
  • Level 27  
    Jak będziesz odpowietrzał, popuść nakrętki mocujące rurki do wtrysków. Pokręć silnikiem, jak się pojawi paliwo to wtedy dociąg
  • Level 9  
    Zapomniałem dodać, że w lipcu miałem podobną sytuacje jak odbierałem auto od mechanika. Wówczas okazało się, że jakiś czujnik/zawór był zapchany paprochami z paliwa i po oczyszczeniu go wszystko było ok. Problem w tym, że nie wiem gdzie się znajduję ten czujnik, bo też bym go sprawdził
  • Level 15  
    Witam

Auto stoi w ogrzewanym garażu czy też pod chmurką?

Jeżeli parkuje pod chmurką czytaj co poniżej....

A może tak zacząć od paliwa....kolega twierdzi że pół roku auto z silnikiem diesla stało....
    więc olej napędowy w zbiorniku jest raczej typu letniego (temperatura blokowania zimnego filtra paliwa w granicach od 0 do -10 st. C w zależności od typu oleju letniego klasa B lub D w/g PKN ORLEN)

OPCJE:

Zaholować do ciepłego garażu np. dziś wieczorem a jutro z rana jak odmarznie spróbować odpalić jeszcze w ciepłym garażu
    Jak silnik ruszy, ugrzać do normalnej temp. pracy i natychmiast wymienić paliwo na zimowe.
    Ewentualnie jeżeli jest go mało dolać zimowego ON do pełna + odrobinę środka przeciw zamarzaniu paliwa...

Powodzenia ....