Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po podłączeniu TV do komputera nie ma obrazu na TV...

aaniiaaa 22 Sty 2013 17:22 6729 19
  • #1 22 Sty 2013 17:22
    aaniiaaa
    Poziom 2  

Witam jestem tu nowa i potrzebuję waszej pomocy problem wygląda następująco, znudziło mnie oglądanie filmów na małym monitorze więc kupiłam Kabel Component DVI, żeby podłączyć mojego PC do TV, komputer wykrywa TV, ale nic poza tym w ustawieniach w panelu sterowania zmieniłam na klon pulpitu, bawiłam się w ustawieniach sterownika ale nic się nie dzieje na TV :( tylko czarny obraz, proszę powiedzcie mi jak to skonfigurować żeby oglądać filmy na tv.
    Moja karta graficzna:
    GeForce GTX 550 Ti
    Telewizor: SAMSUNG CW-29Z308TX
    złącze Component DVI
    Jestem w tych sprawach dosyć zielona, kabel jest nowy, może problem tkwi w TV.
    Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Znacznik w temacie a zasady forum/ usunięto/ proszę o tym pamiętać!
    [_P_]

0 19
  • #2 22 Sty 2013 17:41
    cristal2242
    Poziom 25  

A czy włączyłaś w tv AV?

0
  • #3 22 Sty 2013 17:42
    Kwierzchos
    Poziom 12  

Z tego co wiem to wiem to ten telewizor nie posiada żadnego wejścia cyfrowego DVI ani HDMI. Z komputera wychodzi sygnał cyfrowy DVI. Wejście Component w telewizorze jest analogowe. W jaki sposób udało Ci się to połączyć?

0
  • #4 22 Sty 2013 18:02
    aaniiaaa
    Poziom 2  

hmm no to chyba kolega mi źle doradził kupno złącza :(
    W tv mam takie
    2x Eurozłącza
    1x złącze component
    Plug & Play
    z kompa wychodzi DV do component w TV
    Czyli mówisz, że jak jest podłączone w ten sposób to nie będzie działać?
    To niby jak to podłączyć jak tam nie ma innych złącz ;(

Może uda się podłączyć component do dekodera od telewizji n i to jakoś skonfigurować? Jak ktoś wie jak to proszę o wytłumaczenie jak

0
  • #5 22 Sty 2013 18:12
    Kwierzchos
    Poziom 12  
  • #6 22 Sty 2013 18:21
    marcin.waski
    Poziom 23  

Z tego co wiem, nie ma przewodów Component-DVI. Są to dwa całkowicie różne sygnały.
    -Component (stosowany w sprzęcie domowym) jest analogowym sygnałem wizyjnym Y/Pb/Pr, w skład którego wchodzą składowe trzech barw obrazu wraz z luminancją i składowymi różnicowymi chrominancji. Nie jest to odpowiednikiem cyfrowego standardu Y/Cb/Cr, który też nie jest stosowany w cyfrowych połączeniach DVI / HDMI...
    Koleżanko @aaniiaaa, zrób zdjęcie złączy telewizora, karty graficznej oraz przewodu, który kupiłaś i zamieść je tutaj.
    Z tego co wyczytałem z instrukcji obsługi (znalezionej w sieci), Twój TV ma złącze HDMI:

Karty graficzne GTX550Ti wychodziły i ze złączami HDMI i 2x DVI - dlatego Gorąca Prośba o fotki...

...pod złącza telewizora Component IN nie podłączysz sygnału DVI-Wideo z komputera chyba, że zastosujesz skaler Wideo, który zmieni rodzaj sygnału na kompatybilny ze standardem Y/Pb/Pr (Component).

0
  • #7 22 Sty 2013 22:45
    houruk
    Poziom 18  

Koleżance chyba chodził o Copmposit a to całkiem inna bajka. Component w kineskopie? Wielka rzadkość:-) i na pewno nie w takim szajsungu :-)

0
  • #8 23 Sty 2013 12:05
    aaniiaaa
    Poziom 2  

Proszę oto moja karta graficzna: http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-550ti-pl.html
    To kabel, który kupiłam: http://allegro.pl/fabryczny-kabel-component-dvi-do-projektorow-1-5m-i2867985592.html
    To zdjęcia z wejść w moim TV
    Po podłączeniu TV do komputera nie ma obrazu na TV... Po podłączeniu TV do komputera nie ma obrazu na TV...

No i właśnie mam do was pytanie bo ja próbowałam podłączać tylko w te 3 wejścia co jest ich tam 5 (chyba 3 kolory 2 dźwięki) no i jak tam podłącze to nie działa, a dzisiaj zauważyłam te 3 osobne i nie wiem czy próbować tam podłączać na moim kablu mam 3 kolory (czerwony, niebieski, zielony) a na tamtych wejściach są kolory od góry (żółty, biały czerwony). Proszę niech mi ktoś powie jak to podłączyć żeby działało, jak to nie ten kabel o ja nie wiem 70zł w plecy :(

0
  • #9 23 Sty 2013 22:55
    marcin.waski
    Poziom 23  

Niestety do tego telewizora nie podłączysz sygnału Wideo karty graficznej komputera. Do tego potrzebny będzie najprostszy skaler (urządzenie konwertujące cyfrowy sygnał Wideo do standardu analogowego), który nie jest tani. Jeśli próbowałaś zmieniać rozdzielczość wyjściową w komputerze (najniższe 800x600 lub podobne) i nie przyniosło to porządanego rezultatu, to żaden przewód w tym nie pomoże...
    Przewód, który kupiłaś jest przeznaczony do projektorów multimedialnych, które obsługują sygnał Component na złączu DVI (czyli końcówka DVI do projektora a wtyki RCA Component do urządzenia, które posiada wyjście Component).
    Boczne złącza RCA - żółte (Kompozytowe Wideo) oraz białe i czerwone (Audio) z boku telewizora to wejście sygnału, do którego możesz podłączyć kamerę, konsolę czy inne urządzenie przenośne AV.

0
  • #10 05 Lut 2013 23:47
    James_Kennan
    Poziom 8  

Witam jako, że zmagam się z podobnym problemem to napiszę tutaj niezaśmiecając forum. Otóż problem wygląda tak posiadam TV SAMSUNG CW-29Z308TX, jak opisano wcześniej telewizor uzbrojony jest w wejścia analogowe (S-video,Video, AV1 z obsługą RGB, AV2 i Y,Pr,PB. posiadam też kartę Palit Geforce 7300GT z wyjściami DVI(z obsługą VGA), VGA(obsługuje YUV) i TV-Out. Problem wygląda tak, że nie mogę na żaden z możliwych sposobów podłączyć PC do TV. Próbowałem przejściówkami do TV OUT
    na każdy możliwy sposób(dodam, że sygnał S-video jest obsługiwany na niebieskiej końcówce przejściówki) i do wejścia Y,Pr,PB, S-video, i AV nic nie dawało porządanych rezultatów jedynie obraz na TV latał i wariowało odświeżanie na monitorze. próbowałem również za pomocą przejściówki
    do wejścia Komponentowego w TV, telewizor był wykrywany w PC a na telewizorze brak rezultatów, jedynie co się działo to obraz jakby chciał coś wyświetlić a nie mógł podczas zmian w ustawieniach. na koniec dodam, że komputer był podłączany do innego telewizora(przez przejściówkę do TV-out i S-video->Euro a sam telewizor wyposażony był raptem w Eurozłącze) na którym wszystko dobrze się wyświetlało. czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu (pomijając kupno nowego telewizora) czy da się podłączyć PC do TV za pomocą kabli wymienionych wyżej? może jest coś skopanego w ustawieniach serwisowych telewizora? na sam koniec powiem jeszcze, że inne urządzenia dekoder,DVD,konsola działają poprawnie na wejściach video,s-video,av1,av2. wejście RGB miałem możliwość sprawdzenia jedynie podczas podłączania kompa. mam nadzieję, że forumowicze mi pomożecie

0
  • #11 06 Lut 2013 00:34
    marcin.waski
    Poziom 23  

Te telewizory nie są kompatybilne z sygnałami Wideo kart graficznych PC. To nie monitor komputerowy tylko stary telewizor, przyjmujący większość standardowych sygnałów stacjonarnych urządzeń Audio - Wideo (AV) - nie komputerowych! Możesz podłączyć z PC sygnał niskiej rozdzielczości Video / S-Video (przejściówką z zestawu karty graficznej, widocznej na trzecim zdjęciu na stronie: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=326&rectr_str_numer=3) lub sygnał wysokiej rozdzielczości za pomocą wspomnianego post wyżej skalera Wideo (np. TV One - wpisz w Google i zorientuj się czy warto wydać na skaler czy na nowy telewizor...).

0
  • #12 06 Lut 2013 00:58
    James_Kennan
    Poziom 8  

kolego podłączałem takim kablem do telewizora i nie działało(taki kabelek jak pokazałeś też posiadam) na tym i na innych kabelkach już sprawdzałem i nie hula.
    Dziwi mnie fakt, że inne urządzenia działają poprawnie (DVD,konsola,dekoder) a komputer nie, tym bardziej, że w tym telewizorze jest dużo możliwości podpięcia które czysto teoretycznie powinny zadziałać a na innym telewizorze który jest trochę starszy i ma raptem Eurozłącze wszystko działa poprawnie łącznie z komputerem. Mógłbyś mi wytłumaczyć jaka jest różnica między sygnałem s-video podanym z TV-OUT z karty graficznej a sygnałem np z DVD? bo jak dla mnie nie powinno być wiekszej różnicy, ale nie wiem nie znam się na tym aż tak :P.
    Myślałem jeszcze nad kupnem takiego konwertera
    ale nie wiem jak to sprawdza się w praktyce a kota w worku nie będę kupował. a co do TV-One to już wolałbym kupić jakiś TV 32" z HDMI i wtedy teoretycznie nie powinno być problemów ale i tak mnie nie stać na TV-one ani na nowy TV :P

0
  • #13 06 Lut 2013 01:05
    marcin.waski
    Poziom 23  

Wyłącz komputer. Podłącz przejściówkę S-Video pomiędzy kartą graficzną PC a TV, odpinając wszystkie inne kable (VGA / DVI) od grafiki. Włącz TV i wybierz źródło S-Video. Włącz komputer.
    ...napisz rezultat.
    -Nie potrzebujesz takiego konwertera, skoro masz wyjście TV Out w swojej grafice PC - to jest to samo. Potrzebujesz tylko oryginalny kabelek od tej grafiki z linku powyżej (Video / S-Video / Component)...

DVD, dekoder czy konsola mają sygnały Wideo zgodne ze wszystkimi telewizorami, ale nie każdy telewizor jest kompatybilny z możliwościami kart graficznych PC.

0
  • #14 06 Lut 2013 01:11
    James_Kennan
    Poziom 8  

rezultat jest taki:
    podczas ładowania się systemu na TV wyświetla się obraz lecz jest coś z odświeżaniem i na TV "lecą" paski od dołu do góry, po załadowaniu się systemu obraz na telewizorze zaczyna latać na prawo i lewo i nic nie widać i jeszcze pojawia sie obraz jakbym nic nie podpiął pod gniazdo s-video. na innym TV marki Thomson działa to poprawnie od początku do końca.

a jeśli chodzi o kabelki to posiadam oryginalny kabel od Geforca 7300gt i jeszcze od kilku innych modeli z Serii Geforce które się neiznacznie od siebie różnią a na innym TV działają poprawnie

0
  • #15 06 Lut 2013 01:20
    marcin.waski
    Poziom 23  

...musisz kupić Thomsona ;-)
    Może na innej grafice by wyświetlił wszystko jak trzeba - tak jak inny TV wyświetla na Twojej grafice. Miałem już kiedyś takie "przejścia"... Nic więcej nie wymyślę...

0
  • #16 06 Lut 2013 01:30
    James_Kennan
    Poziom 8  

na dniach sprawdzę Geforca 9600GT (który działa normalnie pod thomsonem) i dam znać czy coś ruszy w sprawie Samsunga.
    Aaa zapomniałem dodać jeszcze, że podłączałem laptop Samsung R530 pod TV (w.w. samsung) tylko w celach czysto eksperymentalnych poprzez wyjście VGA w laptopie i przejściówkę VGA>RGB. Laptop wykrywał że jest jakieś urządzenie podłączane ale na TV nawet nic nie ruszyło, tylko nie wiem czy karta graficzna w laptopie obsługuje YUV, ale nie o laptop się tutaj rozchodzi ;). jak mówiłem dam znać na dniach jak dorwę 9600. mam nadzieję że Modzi i Admini nie zamkną tematu :P

0
  • #17 06 Lut 2013 16:49
    kry1972
    Poziom 18  

Witaj, miałem parę lat temu podobny problem z podłączeniem komputera z kartą GT9600 do kineskopowego Panasonica. Po 3 dniach i pojednianiu z Elektrodą udało się. Przejściówkę którą posiadasz u mnie również nie działała. Zapewne próbujesz podłączyć swój problem za pomocą klonowania obrazu? Mój sposób polegał na podłączeniu przewodu dwużyłowego do wtyczki cinch wpiętej do żółtego gniazda TV (AV ). Drugą część przewodu wpinaj ( same kable ) do TV-OUT karty graficznej. Kabelek z zewnętrznej części cincha, podepnij do zewnętrznej TV-OUT, a kabelek ze środkowej częci podpinaj po kolei w środkowe gniazda, może ich być od 5 do 9 zależy od karty. W tv ustaw AV !, w karcie graficznej ustaw rozdzielczość 800 X 600 ( jak pokaże się obraz w tv, to możesz zmienić rozdzielczość na większą ). Przy każdym podłączeniu wyłączaj komputer. Miłej zabawy. Pozdrawiam.

0
  • #18 06 Lut 2013 20:15
    James_Kennan
    Poziom 8  

kurczę akurat nie lubię takiej zabawy kablami więc najpierw sprawdzę inną kartę graficzną pod TV a w ostateczności przetestuję Twoją metodę

0
  • #19 07 Lut 2013 18:45
    marcin.waski
    Poziom 23  

Przejściówka (przewód) VGA=>RGB - w tym przypadku VGA=>Component jest to przewód bardziej do projektorów multimedialnych, które obsługują na wejściu VGA sygnał Y/Pb/Pr z urządzeń z wyjściem Component. Możesz zapomnieć o takim podłączeniu grafiki z telewizorem, ponieważ w złączu VGA wykorzystywane jest pięć sygnałów (R, G, B, H, V): http://www.answers.com/topic/rgbhv i nie są one zgodne z Y/Pb/Pr.

0
  • #20 07 Lut 2013 22:48
    James_Kennan
    Poziom 8  

Ok mniejsza w ten kabel, problem został rozwiązany okazało się, że wyjście TV-Out w karcie graficznej było strasznie ubrudzone i w środku były jakieś niezidentyfikowane obiekty, po podłączeniu przejściówki do TV-Out i kabla pod s-video w telewizorze wszystko działa poprawnie. Dodam jeszcze, że teraz działa pod każdym złączem S-Video,Y,Pr,Pb i AV1/2. Dziękuję za pomoc. :)

0