Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2165; toner zamiennik nie chce współpracować z drukarką

beatkag 22 Sty 2013 17:31 8538 4
  • #1 22 Sty 2013 17:31
    beatkag
    Poziom 2  

Witam.
    Pod koniec 2012 roku kupiłam drukarkę Samsung ML-2165, a do niej dołączony był oryginalny toner Samsunga.
    Po tym jak się skończył, kupiłam toner zamiennik, który również działał.
    Po wyczerpaniu tego drugiego coś mnie podkusiło, żeby kupić sam proszek z chipem.
    No więc przesypałam proszek, wymieniłam chip i przy pierwszym włożeniu starego tonera z wymienionym proszkiem i chipem wskazywało na kompie, że toner ma 100% proszku, ale jak chciałam coś wydrukować to już był problem.
    Po wyłączeniu i włączeniu drukarki pojawił się komunikat, że toner jest niewłaściwy.
    Zdenerwowałam się i kupiłam nowy toner, ale również nieoryginalny, tak jak ten drugi.
    On również nie działa.
    Dodam jeszcze, że odinstalowywałam drukarkę.
    Myślę sobie, że jak to zrobię to zapomni o tym, że jej załadowałam nieoryginalny toner z wsypanym proszkiem i nowym chipem.
    Nie. Niestety nowo zakupiony toner nie działa.
    Co robić?

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2013 23:02
    mawe
    Poziom 17  

No to może być problem. SAMSUNG bardzo dba aby używanie zamienników było bardzo utrudnione. Prawie każda kolejna wyprodukowana partia sprzętu ma nowe modyfikacje które to uniemożliwiają. Proponuję niestety nie mały wydatek i zakup oryginalnego toneru. Jeśli odpali to będzie fajnie. Czasami ich urządzenia się blokują po zastosowaniu choć raz zamiennika. A wtedy zostaje już tylko zabawa ze zmianami firmware. Ewentualnie reinstalacja obecnego. Reinstalacja sterowników na pewno w tym nie pomoże.

0
  • #3 23 Sty 2013 13:00
    beatkag
    Poziom 2  

A jeśli zabawa z firmware, to? Jak to wygląda, jak to zrobić? Chyba nie mam już innego wyjścia, nie mam nic do stracenia. Tonera nowego nie kupię oryginalnego, bo to już mija się z celem. Nowa drukarka z dołożonym oryginalnym tonerem kosztowała mnie 180 zł, więc już bardziej opłaca mi się kupić nową drukarkę, a nie ryzykować kupno oryginalnego tonera i nie być pewnym, że zadziała.
    A tak na przyszłość... Jaką drukarkę laserową po rozsądnej cenie kupić, żeby eksploatacja nie była taka droga? Ja naprawdę dużo drukuję... :/

0
  • Pomocny post
    #4 23 Sty 2013 16:23
    mawe
    Poziom 17  

jeśli toner nie kupowałeś w ... sorry chyba powinno być kupowałaś w necie to weź drukarkę z tonerem i idź do sprzedawcy toneru. Często mają chipy do różnych wersji oprogramowania drukarek i może na miejscu coś dopasują i pomogą. Jeśli zaś kupione w necie to spróbuj się z nimi skontaktować. W ostateczności powinni przyjąć zwrot. Jeśli chcesz się bawić w przegrywanie firmware, to wpierw wydrukuj (jeśli się jeszcze da) stronę z parametrami drukarki. W instrukcji obsługi jest to podane jak zrobić. Na wydruku będzie zapisana aktualna wersja oprogramowania. Następnie znajdź w necie to oprogramowanie do ściągnięcia i je ściągnij. Jak już będziesz to miała to daj znać. Poprowadzę dalej. Tyle, że i tak będzie trzeba później używać oryginalnego toneru aby znów nie zablokować drukarki. Chyba że wczyta się inną wersję oprogramowania lub FIX.
    Co do drugiego pytania, jest taka zasada: im tańsze w zakupie tym droższe w eksploatacji. I dotyczy to każdej firmy. HP mniej dręczy swoich klientów zabezpieczeniami co nie znaczy że ich nie stosuje.
    Ale na razie spróbujmy uruchomić to co już masz.

0
  • #5 23 Sty 2013 23:47
    beatkag
    Poziom 2  

Wszystko już działa, dziękuję za wszystkie porady. Pomógł mi jeden Pan, Pan Mirek, któremu jestem dozgonnie wdzięczna. Dziękuję również za porady odnośnie zakupu nowej drukarki, ale chyba jeszcze to odłóżę w czasie, bo nie ma już takiej potrzeby :)

3