Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem - brak dzwieku po podlaczeniu laptopa do tv

Nena5000 22 Sty 2013 17:52 1812 2
  • #1 22 Sty 2013 17:52
    Nena5000
    Poziom 1  

Witam,mam nadzieje ze ktos mi pomoze,postaram sie opisac wszystko najlepiej jak umiem(choc specem nie jestem,wiec jesli bedzie brakowac jakielkowiek istotnej informacji prosze o zwrocenie mi uwagii).Wiec mam laptop marki Packard bell i tv LG,wiele razy podlaczalam laptop do tv za pomoca kabla HDMI i wszystko dzialalo super i obraz i dzwiek.Kilka dni temu chcialam zrobic to samo i pojawil sie problem:w tv pojawil sie obraz ale nie dzialal dzwiek,pozatym windows media odmowil posluszenstwa(ale tylko kiedy byl podlaczony kabel HDMI,po odlaczeniu dzialal normalnie).Czy cos sie zepsulo?Czy to wina kabla?czytalam podobne posty probowalam zmieniac ustawienia w laptopie w panerze sterowania itd..i nic.Czy ktos moze mi pomoc i powiedziec gdzie znajduje sie problem i jak go rozwiazac?

0 2
  • #2 22 Sty 2013 19:15
    anmedia
    Poziom 39  

Sprobuj zainstalowac nowe sterowniki. Jezeli nic z kablem nie robiles, nie szarpales, nie wypinales i wpinales przy zalaczonym urzadzeniu, to pozostaje kwestia szukania problemu w sterownikach. Dla swojej pewnosci mozesz wziasc kabel i sprawdzic np w sklepie (popros by ktos ci podlaczyl).
    Mozesz wziasc komputer i z kabelkiem probowac podlaczyc go pod inny TV. jest wiele mozliwosci.

0
  • #3 23 Sty 2013 16:40
    eM!
    Poziom 13  

Mogły przestawić Ci się również ustawienia.
    Dla Windows 7 masz coś takiego jak w poniższym zdjęciu:
    problem - brak dzwieku po podlaczeniu laptopa do tv
    Znajdujesz ikonkę "głośniczka" + prawy przycisk myszy. Rozwija Ci się okno jak z powyższego zdjęcia i klikasz zaznaczoną opcję.
    Później wybierasz źródło odtwarzania dźwięku - czyli Twój TV.
    Powinno zadziałać.

Jeśli nie to sprawdź wszystkie kable czy są dobrze dociśnięte oraz zobaczy czy przewód oraz gniazdo nie zostały uszkodzone.
    Powodzenia :)

0