Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento 899 - Nie działa tylna wycieraczka i tylny spryskiwacz.

22 Sty 2013 18:58 13572 13
  • Poziom 10  
    Witam, nie działa mi tylna wycieraczka i spryskiwacz. Jaka może być tego przyczyna ? Gdy załączam wycieraczkę lub spryskiwacz to nic się nie dzieje. Który bezpiecznik odpowiada za wycieraczkę i pompkę spryskiwaczy ? W seju są dwie pompki spryskiwaczy ? Dla porównania, z przodu wycieraczki i spryskiwacze działają dobrze bez żadnego problemu. Pogrzebałem dziś przy silniczku wycieraczki ale nic nie znalazłem, jutro spróbuje dalej coś kombinować. Ktoś ma wykaz bezpieczników w sejku ? Nigdzie nie mogę znaleźć : <.
  • Poziom 34  
    Tu masz książkę sam naprawiam ,jest tam schemat bezpieczników http://chomikuj.pl/Tymek83/Ebooki+-+Ksi*c4*85*c5*bcki*2c+Dokumenty*2c+Poradniki+itp/Auto-Moto+Poradniki+oraz+inne+Ciekawostki/Poradniki+Zwi*c4*85zane+z+Samochodami/Poradniki/Sam+naprawiam+Fiat+Seicento,36089140.pdf
    Spryskiwacz ci nie zamarzł .
  • Poziom 10  
    No cholera wie, bo w sumie troche auto stało. Dzięki za link do książki przydatna taka. : ).
  • Poziom 17  
    W Sejach często siada tylna wycieraczka jak jest rzadko używana. Wtedy oś silnika rdzewieje i się zaciera.
  • Poziom 34  
    Zmierz żarówką czy dochodzi napięcie do silniczka wycieraczek. Jak nie dochodzi to bezpiecznik , w przeciwnym wypadku silniczek do demontażu i smarowania.
  • Poziom 2  
    Seicento 899 - Nie działa tylna wycieraczka i tylny spryskiwacz.
  • Poziom 34  
    A napięcie sprawdziłeś, czy dochodzi?
  • Poziom 2  
    gdzie jest bezpiecznik tylnej wyciraczki
  • Poziom 22  
    Bezpiecznik tylnej wycieraczki masz pod klapką w kabinie. Jak usiądziesz na fotelu kierowcy, wyciągnij lewą rękę w stronę dźwigni od otwierania maski i pod ręką poczujesz plastikową śrubę. Odkręć ją, zdejmij klapkę. Na jej odwrocie masz rysunek z rozpiską bezpieczników.
  • Poziom 29  
    Zostaw bezpiecznik w spokoju. Jeśli wycieraczka i spryskiwacz przedniej szyby pracuje to bezpiecznik jest cały. Jeden bezpiecznik (F25) zabezpiecza oba obwody wycieraczek.
    Pomierz w pasie bagażnika na stykach czy dochodzi prąd. Po podniesieniu klapy bagażnika na dole w pasie masz dwie kostki ze stykami . Lewa w ilości 4 i prawa od zamka w ilości dwóch.
    Przy poczwórnej pierwszy styk od zamka to masa dla wycieraczki.
    W tym podwójnym styku pierwszy od zamka to plus wycieraczek który powinien się pojawić kiedy wycieraczka tylna jest załączona. Drugi styk to plus stały kiedy przekręcisz kluczyk na poz MAR
    Jednak myślę że masz defekt w wyłączniku pod kierownicą lub w jego okablowaniu
  • Poziom 8  
    Miałem to samo bezpieczniki były w porządku jedyne co pomogło to wymiana całego silniczka.
  • Poziom 22  
    W święta walczyłem z kuzynem z identycznym problemem - do wymiany poszedł silnik wycieraczek. Teraz wszystko śmiga.
  • Poziom 2  
    Witam. Mi przestał działać spryskiwacz z przodu. Wycieraczka chodzi, a z tylu wszystko ok. Czego szukać? Bo trochę źle sie jeździ z brudnymi szybami