Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KONEKTOR - wirtualny kontroler bezprzewodowy do gier (android-java)

wojciradom 22 Sty 2013 20:56 1587 0
 • WITAM!

  SŁOWEM WSTĘPU


  Aplikacja KONEKTOR jest to program służący do sterowania grami na odległość za pomocą akcelerometru wbudowanego w telefon (przez WiFi). Obsługuje (na razie) do trzech graczy. Jedynym wymaganiem dotyczącym apki jest telefon z androidem i WiFi oraz dowolny router w domu. Zarówno program na telefon jak i na komputer napisane są w języku JAVA.

  KONEKTOR - wirtualny kontroler bezprzewodowy do gier (android-java)

  Na powstanie aplikacji (zarówno na telefon jak i na komputer) złożyło sie kilka powodów:

  1. Często na małych posiadówkach przy piwie fajnie byłoby w cos poklikać. Dobrze jakby to coś uruchamiało się na dużym telewizorze oraz żeby dało sie tym sterować na przykład z kanapy bez zbędnej plątaniny kabli. Fajnie jakby sporo graczy mogło właczyć sie do gry... no i żeby całość nie była jakąś znaną konsolą tylko czymś nowym, zrobionym samodzielnie.

  2. Semestr się kończy, dobrze jest wykorzystać wiedze z ciekawych przedmiotów. Takim przedmiotem w moim wypadku było programowanie współbiezne w jezyku java.


  O KONEKTORZE NA KOMPUTER

  Mówiąc w skrócie - jest to prosty serwer UDP. Protokół ten zapewnia wystarczającą szybkość do obsłużenia akcelerometru w telefonie. Aplikacja jest wialowątkowa. Technicznie polega to na tym, że każdy wątek obsługuje osobny port transmisyjny. Uruchamiając gracza wywoływany jest wątek przydzielony dla niego, który od tej pory przyjmuje i interpretuje dane z akcelerometru. Za symulację naciśnięć klawiszy odpowiada prosta klasa Robot.

  O KONEKTORZE NA TELEFON

  Aplikacja z telefonu jest z kolei klientem UDP. Zastosowano tytaj szybką (przystosowaną do gier) obsługę akcelerometru. Wpisujemy adres IP hosta, a ten sam identyfikuje nas i podłącza pod odpowiedni port.

  WRAŻENIA

  Szczerze mówiąc do grania na tym cudzie trzeba się trochę przyzwyczaić. W obecnej wersji aplikacji (bardziej użyteczniej na posiadówkach) skręcanie zrobiłem juz na konkretne przyciski w aplikacji a jedynie przyspieszanie i hamowanie działa po staremu, czyli na akcelerometr. Ocena współzawodników zaskoczyła mnie, ponieważ apka się bardzo podobała :) Wątki dobrze sobie radzą, bałem się że kontrola na przyciskach będzie powodowała pewne konflikty w przypadku większej liczby graczy jednak tak się nie stało. Poniżej zamieszczam filmik z małego gameplay'u. :)  Zachęcam do komentarzy :)


  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  Szukaj w 5mln produktów