Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Subbas aktywny 300-600 Watt

mrapior 22 Sty 2013 23:08 2442 12
  • #1 22 Sty 2013 23:08
    mrapior
    Poziom 7  

Cześć.
    Jestem zainteresowany kupnem Subbasu aktywnego 300-600W.
    Jeśli ktoś ma na sprzedaż proszę o kontakt.
    Pozdrawiam

• #2 22 Sty 2013 23:10
    alojzy7719
    Poziom 35  

Napisz jakim budżetem dysponujesz.

• #3 22 Sty 2013 23:12
    mrapior
    Poziom 7  

Od 700 do 900.

• #5 24 Sty 2013 14:52
    DjMapet
    Poziom 43  

Jak byś napisał do jakich ma być ten subwofer zastosowań, oraz z jakim sprzętem ma współpracować, to prędzej otrzymał byś jakąś konkretną odpowiedź.

O tym subie Nova nie można znaleźć nic w sieci a nie przypuszczam by jakaś większa grupa userów miała z nim do czynienia, więc trudno oczekiwać wiążącej opinii o nim. Mogę jeszcze dodać, że nie jest wyposażony w filtr dolno oraz górno przepustowy, więc będzie do niego potrzebny crossover. Z tej firmy posiadam jedynie mały (10") odsłuch sceniczny. Ogólnie sprawuje się i brzmi dobrze.
    Co do suba Proel, to nie powala mocą (200W), no ale czego można żądać więcej za tą cenę :-(?
    Może znajdziesz coś ciekawego ze sprzętu używanego? Poszukaj?

Pozdrawiam.

• #6 24 Sty 2013 15:48
    mcybass
    Poziom 12  

Proponowałem 2 aktywne suby DIY na STX za przyzwoite pieniądze ale kolega olał sprawę myśląc że markowe zawsze znaczy lepsze... Życzę powodzenia z tym dziadostwem z allegro..

• #8 04 Lut 2013 16:24
    DjMapet
    Poziom 43  

O tych basikach mogę powiedzieć tylko tyle, że ten pierwszy - niby alto, oraz trzeci - na głośniku Beyma, mają wbudowane identyczne panele zasilające IMG. Widać ktoś miał kilka takich paneli na stanie i chce się ich pozbyć. Ja bym nie kupił żadnego.
    Dozbieraj do Behringer-a B-1500 D PRO: http://www.thomann.de/pl/behringer_b1500dpro.htm trudno będzie kupić lepszy aktywny bas w tej cenie.

Pozdrawiam.

• #9 04 Lut 2013 17:45
    mrapior
    Poziom 7  

Myślałem nad tym B 1500 D pro i Tak chyba zrobię.Lepiej się wstrzymać niz władować w szit.
    Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Dodano po 42 [minuty]:

Aha jeszcze jedno pytanie.Jak wprowadzić sygnał stereo przez XLR'y symetrycze?
    np z karty kompa
    po prostu z jednej jack stereo a drugiej dwa męskie XLR?
    dzięki

http://www.thomann.de/pl/media_bdbviewer_AR_252104.html?image=4

• #11 04 Lut 2013 20:28
    mrapior
    Poziom 7  

No właśnie, nie będzie to połączenie symetryczne, więc po co gniazda są symetryczne?

• #12 04 Lut 2013 21:09
    DjMapet
    Poziom 43  

mrapior napisał:
    więc po co gniazda są symetryczne?

Po to żeby połączenie można było zrealizować też symetrycznie, np. z mikserem z wyjściami symetrycznymi. Wyjścia symetryczne L i R, mogą być w mikserach zrealizowane na dwóch złączach XLR, lub dwóch złączach TRS (jack stereo) z tym że akurat w tym wypadku, złącza TRS nie można nazwać złączem stereo, czy też jack-iem stereo a złączem symetrycznym, bo nie służy do przesłania sygnału stereo, tylko sygnału symetrycznego.
    Głównie problem jest w tym, że nie ma możliwości, by wyjście stereo zrealizowane na złączu jack stereo (np. wyj. karty muz.) wykonać jako symetryczne, więc takie połączenie musi być zrealizowane jako niesymetryczne. Podobnie jest ze złączami typu RCA czy jack mono (TS).

Pozdrawiam.

• #13 04 Lut 2013 21:14
    mrapior
    Poziom 7  

No tak.Dzięki za pomoc kolego.

pozdrowionka.