Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman/Kardon avr255 - Brak dzwięku w głośnikach- syczenie

sikor83 23 Sty 2013 00:28 4803 21
  • #1 23 Sty 2013 00:28
    sikor83
    Poziom 14  

Witam amplituner jak w temacie wszystkie funkcje działają poprawnie jest menu na ekranie itd, tylko brak dźwięku w głośnikach, Ja stawiam na IC20 NJW1197C. Jak dotknę go palcem na 1 nóżkach to głośniki buczą głośniej czyli końcówka mocy jest sprawna, część sygnałów wchodzi bezpośrednio w niego i z niego powinna wyjść, takie moje spostrzeżenia. Myślę gdzie dalej szukać bo układ ma 100 nóżek i kosztuje koło 200zł, proszę o propozycje gdzie jeszcze szukać przyczyny.

0 21
  • Sklep HeluKabel
  • #2 29 Sty 2013 05:02
    kwarek23
    Poziom 18  

Znajdź schemat,potrzeba więcej informacji to i chętni do pomocy się znajdą.
    Nikt tu nie jest jasnowidzem. :-) .

Pozdrawiam.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 30 Sty 2013 05:06
    kwarek23
    Poziom 18  

Witam.

1 Kolego proszę podać symbole ze schematu tych lutowanych pamięci.
    2 Czy prócz menu działa też prawidłowo strojenie tunera,RDS,pamięć stacji,itp.
    3 Przeprowadziłeś jakiekolwiek pomiary w aplikacji IC20 - podaj wyniki.
    4 Sprawdz jeszcze raz dokładne pomiary wszystkich napięć w zasilaniu na płycie INPUT PCB ASSY.

0
  • #5 30 Sty 2013 10:27
    sikor83
    Poziom 14  

Witam
    1. Lutowane pamięci to
    IC 71, IC 89
    2. Strojenie tunera, RDS, pamięć stacji działa prawidlowo, nie zauważyłem żadnych innych problemów.
    3. Nie przeprowadzałem żadnych w sumie pomiarów ic20 zabieram się za to i w sumie mam pytanie bo to jest tak zabudowane że nie ma opcji czegokolwiek zmierzyć, czy mogę włączać urządzenie bez np górnej płytki?
    4. wszystkie napisane napięcia na płytce na stabilizatorach są ok.

0
  • #6 01 Lut 2013 00:46
    kwarek23
    Poziom 18  

Witam.

Kolego sikjor83 widzę,że nie ma zainteresowania tematem.
    Pewnie Moderator usunie ten post no bo jest powód,ja z braku czasu w weekend
    pomyślę i spróbuję pomóc,"wertowanie" service manual trochę czasu zajmuje,temat nie jest łatwy takie lubię,cierpliwości coś się wymyśli może Ktoś się dołączy w między czasie "burza mózgów"jest wskazana ,to tyle tymczasem.

0
  • #7 01 Lut 2013 16:45
    Tomek3820
    Poziom 15  

Witam

Weź znajdź tasiemkę gdzie wychodzą sygnały audio na końcówki mocy, zewrzyj je z masą. Piszesz że buczą głośniki jak dotykasz układu. To buczenie zależy od nastawionej głośności? Podłącz słuchawki i zobacz czy tam jest sygnał. Obejrzyj połączenie układu PROTECT (tasiemka) czy nie został odłączony. Jak temperatura tego układu co ma te 200nóżek? Nie za gorący? Aha syczenie/buczenie reaguje na MUTE?

Pozdrawiam

0
  • #8 03 Lut 2013 23:00
    sikor83
    Poziom 14  

Witam sprawdzałem buczenie nie zależy ono od poziomu ustawionej głośności, w słuchawkach nie ma sygnału, podłączenia układu protect wygląda ok jutro sprawdzę dokładniej, ten układ nie grzeje się ma normalną temperaturę, w sumie zimny, boję się zwierać sygnały do masy nic nie spalę?

0
  • #9 04 Lut 2013 03:15
    kwarek23
    Poziom 18  

Witam.

Proponował bym wrócić jeszcze raz do zasil. układów IC20 oraz IC73 są zasilane głównie napięciami 3,3V oraz 5V z tym że nie sprawdzać tylko za stabilizatorami natomiast wszystkie U 3,3V po każdym zdławików od L809 do L820 (być może któryś ma przerwę).

Dodano po 2 [godziny] 48 [minuty]:

3. Nie przeprowadzałem żadnych w sumie pomiarów ic20 zabieram się za to i w sumie mam pytanie bo to jest tak zabudowane że nie ma opcji czegokolwiek zmierzyć, czy mogę włączać urządzenie bez np górnej płytki?

Ta płytka to z czego?
    Warto również podać sygnał na wej. cyfrowe i sprawdzić jaki efekt bo nie było o tym mówione.

0
  • #10 04 Lut 2013 23:32
    sikor83
    Poziom 14  

Witam nie mogę poszukać tych dławików na płytce, te płytki o których mowa bo są w sumie 2 jedna to płytka z gniazdami hdmi, i płytka od wejść s video i composite taka większa dopiero jak zdemontuję te płytki widzę w pełni tą na której jest wszystko o czym rozmawiamy.

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

Udało mi się tak poukładać płytki że można było mierzyć napięcia na tych układach ok kombinowałem z dobrym podświetleniem układu ic73 i nie jestem pewien na 100% ale możliwe że ma pęknięcie spróbuję poszukać gdzieś taki układ, podstawić sprawny, ale dobrze było by znaleźć przyczynę tego uszkodzenia. Pozdrawiam

0
  • #11 05 Lut 2013 00:10
    kwarek23
    Poziom 18  

Witam.
    Ja też bardziej obstawiam uszk. IC 73 czyli CS4252 ( ten układ ma pęknięcie?) z resztą była o tym mowa w innym postcie z resztą oriętujesz się w temacie .
    Jeżeli tak to przyczyna może tkwić właśnie w zasilaniu (za duże napięcie).
    Sprawdzałeś wejścia cyfrowe,co z sygnałem ?

Dodano po 1 [minuty]:

PS. Rozpatrywanie tego schematu zajmuje "wieki"

Dodano po 9 [minuty]:

IC 73 w NORTH około 200zł.

0
  • #12 05 Lut 2013 00:31
    sikor83
    Poziom 14  

Muszę złożyć płytki i podłączę wejście cyfrowe hmm tylko czy mam takie urządzenie z tym wyjściem, nie wystarczy optyczne? Poszukam podłączę dam znać.
    Z schematem masz rację.

0
  • #13 05 Lut 2013 00:32
    kwarek23
    Poziom 18  

Wystarczy przecież o to chodzi.

0
  • #14 05 Lut 2013 00:43
    sikor83
    Poziom 14  

Podłączyłem gniazdo optyczne, wzmacniacz nie rozpoznaje źródła na moim starym avr 5500 pokazuje jak film jest w 5.1 tutaj jakby nie widział że coś jest podłączone

Dodano po 1 [minuty]:

Napięcia jak sprawdzałem wszystkie ok ewentualnie przed wymianą układu mogę wymienić elektrolity w zasilaczu

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)

0
  • #15 07 Lut 2013 21:20
    sikor83
    Poziom 14  

Witam cs 42528 wymieniony, niestety głosu jak brak tak brak, gdzie szukać przyczyny? Proszę o pomoc.

0
  • #16 07 Lut 2013 21:53
    kwarek23
    Poziom 18  

Witam.
    No to mamy problem trzeba kombinować od nowa.:cry:

Tak na poważnie,czy są jakiekolwiek zmiany albo dokładnie tak jak było?

0
  • #17 07 Lut 2013 23:29
    sikor83
    Poziom 14  

Tak poważnie to mam go trochę dość zmiana jest taka że w tej chwili jest taki lekki szum jakby było ściszone lub włączone bez podania sygnału taki delikatny szum.
    Elektrolity wymieniłem żeby układ się nie uszkodził po włożeniu lekko się grzeje; czyli powinien poprawnie pracować. Teraz gdzie dalej szukać przyczyny? Ręce opadają.:(
    Całe szczęście że układ kupiłem za 20zł nowy.

Dodano po 11 [minuty]:

Zastanawiam się czy mogą mieć wpływ te 2 pamięci które ktoś tutaj wylutowywał może są przegrzane, może puste, po coś one były lutowane, wyciągane. Mogę jutro je wyciągnąć i sprawdzić zawartość tylko czy to może mieć wpływ?

Dodano po 1 [minuty]:

Pamięci to IC 89, IC 71

0
  • #18 11 Lut 2013 21:07
    sikor83
    Poziom 14  

Witam dzisiaj rozebrałem ponownie wzmacniacz i zauważyłem że układ który włożyłem ma bąbla na górze czyli uszkodzony. Proszę o pomoc w diagnozie, jeśli wysadziło tego to jeszcze któryś jest uszkodzony skoro dźwięku nie było.

0
  • #19 13 Lut 2013 10:27
    sikor83
    Poziom 14  

Nikt ni pomoże ? co pomierzyć przed wstawieniem następnego układu żeby go nie spalić ponownie?

Dodano po 3 [minuty]:

Mierzyłem napięcia i w miejscu 5v mam 4,6, w miejscu 3,3 mam 2,9 mało ale to raczej nie powód uszkodzenia układu ?

0
  • #20 13 Lut 2013 17:10
    Tomek3820
    Poziom 15  

Niby nie ale przed włożeniem spróbowałbym doprowadzić te napięcia do normy. Te 4,6 zamiast 5 to pół biedy ale 2,9 zamiast 3,3 budzi mój niepokój. Moim zdaniem gdzieś jest problem. Siedzę w pracy i nie mam możliwości zerknąć w schemat, dojdź skąd bierze się 3V3. Najczęściej idzie przez jakieś dławiki. Sprawdź ich temperaturę ew. odłącz dławik i daj amperomierz zmierz pobór prądu. Siadły oba napięcia, zlokalizuj przetwornice które te napięcia wytwarzają i sprawdź napięcie wejściowe. Coś nie gra, raczej zawsze jak jest napisane 3V3 to powinno być te 3V3.

Pozdrawiam

0
  • #21 20 Wrz 2014 00:27
    sikor83
    Poziom 14  

Witam dostałem drugi taki sam wzmacniacz ale z innym uszkodzeniem niestety, niby po upadku z dużej wysokości półka nie wytrzymałe :), uszkodzenie jest takie że brak głosu z radia i innych wejść sygnałowych, ale jak podłącze sygnał pod wejście preout te które jest bezpośrednio na płytce końcówki mocy to mam dźwięk ale nie mogę nim sterować, mute też go nie wycisza, mam wzmacniacz ten który wtedy odpuściłem ale boję się trochę przełożyć płytkę która tam była uszkodzona żeby tej też nie spalić tamtego układu. Proszę o pomoc gdzie szukać uszkodzenia?

0
  • #22 26 Lis 2014 20:01
    maciora666
    Poziom 11  

Witam!
    Udało ci się kolego zrobić coś z tym amplitunerem? U mnie problem wygląda tak, że od pewnego czasu występuje przerywanie dzwięku z różnych źródeł ( nie sprawdzałem źródeł analogowych ale radio, optyczne i coaxialne). Raz amplituner gra bez żadnych problemów a czasami przerywa nawet zdarza się chwilowe piszczenie. Gdy występują opisane objawy można też zauważyć zwieszający się wyświetlacz. Wymieniłem już przetwornik CS42528 bo myślałem, że to może być przyczyna. Po wymianie niestety objawy są dalej takie same. Napięcia też wydają się być wszystkie Ok. Proszę o pomoc lub jakąkolwiek podpowiedz.

Pozdrawiam !

0