Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę kupić Siemens, Beko, Hoover do 1200zł

23 Sty 2013 02:13 19065 7
  • Poziom 9  
    Witajcie Wszyscy Znawcy Tematu Elektroda.pl

Mam do Was wielką prośbę o doradzenie mi w kwestii wyboru pralki, której jakieś kryteria określę niżej (ogólnie).

Wiem, że były podobne wątki, ale proszono, ze względu na dużą zmienność modeli na rynku w krótkim okresie czasu, pisać nowe zapytanie/wątek.
    Zgodnie z prośbą umieszczoną na ostatniej stronie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1268245-1500.html

Bardzo Was proszę, bo sam się specjalnie nie znam na tym...i nie wiem co wybrać (jaką pralkę).

Mam ograniczone finanse, więc wybór pralki może sięgnąć maks. 1200zł

Szukam pralki (nowej) właśnie w tej ww. cenie (do 1200zł)

Kryteria:

Wsad 5-6 kg

Obroty: 1000 i więcej

Klasa Energetyczna: A lub A+

i bardzo mi zależy, aby była naprawdę solidna, i naprawa nie kosztowała (po gwarancji) zbyt dużo...np. za wymianę kołnierza..

Czas np. wymiany kołnierza nie sięgał ponad 2 tygodnie (bo tak miałem właśnie z tą pralka co mi się na dobre popsuła marka azjatycka na "S").

Zależy mi na pralce takiej która nie ma wadliwej elektroniki, i cicho pracuje.

aby miała rozsądny pobór wody.

Wiem, że to bardzo ogólne dane...ale, tak je określiłem...

Poczytałem trochę i kilka osób doradza firmę Siemens...

Co sądzicie o modelach...

1. Siemens WM10A262PL

2. Siemens WM 10E47APL

3. Pralka SIEMENS WM 10A27APL

Mam pytanie...bo pralka z poz. nr 1. jak patrzyłem na stronach sklepów, to model na 2011r., ma to jakieś znaczenie, jakbym kupił pralkę która trochę stoi w sklepie, chodzi mi o działanie mechanizmów, czy jest jakieś ryzyko uszkodzeń na tzw. "przestoju", czy z kołnierzem coś mogło się stać, czy generalnie nie ma to znaczenia...

Pytam, bo pralka z pozycji 3 jest chyba nowszym modelem od pralki z poz. nr 1....ale bez sterowania elektronicznego w sensie wyświetlacza...

Mógłby ktoś porówna te 3 pralki...

Czy te modele (3 modele) warto brać pod uwagę..?

Czy są mocno usterkowe...ktoś miał jakieś "przygody" z nimi ...np. psuły się tuż po gwarancji...?

Będę wdzięczny, jak ktoś również wypowie się o innych modelach innych marek, które warto kupić..

Co sądzicie o tych co wyżej wymieniłem?

Czy jest do nich szybka dostępność części (czy serwis/serwisy muszą mieć spory czas na sprowadzenie części) ?

Bardzo Wam Wszystkim Dziękuję.

Bez tego Forum, wiele osób nieraz nabrałoby się na różne produkty, które promowane są z dużą siłą w "dużych sklepach".

Jeszcze raz dziękuję za opinie i Wasze sugestie.

Na pewno wezmę je pod uwagę.

pozdrawiam
    krzysztof m.
  • Poziom 23  
    Tak się akurat składa że mam kolegę który pracuje w Beko. Wyjechał jakiś czas temu do Czech i tam się zahaczył. Nie wiem czy informacja będzie pomocna lecz silniki w Beko są z Litwy bądź Turcji a programatory (wszystkie) z ... Polski :-) Reszta made in Czech! Co potrafi i jak długo to potrafi ... polski programator wiedzą wszyscy. Pralki istnieją na rynku od chyba 2000r. Osobiście zawsze używałem Ardo. Praktycznie od zawsze. Przez okres 17lat miałem 2 sztuki z czego ta druga jeszcze na chodzie (nadal ją mamy). Siostra gustuje w Boschu. Tak jak Ja - dwie sztuki od wielu, wielu lat.
  • Poziom 9  
    Witam,

Dziękuję za podpowiedź box.mann.

Ciekawe informacje przedstawiłeś, ale szczerze powiem, to BEKO, raczej użytkownicy, których znam nie zachwalają i dzisiaj miałem możliwość usłyszeć to osobiście od jednej z takich osób, Oczywiście to nie musi być reguła. Może BEKO produkuje "lepszej jakości" pralki te z "droższej półki", a te dla przeciętnych zjadaczy chleba, na krótki okres czasu...bo po prostu jest więcej takich klientów...więc musi być cykl produkcyjny. :)

Jednak chciałbym, jeśli to możliwe o podpowiedzi, sugestie odnośnie tych ww. modeli Siemensa...bo są w sklepach i po "dobrych cenach", ale lepiej wcześniej, przed zakupem się upewnić, niż kupić coś co będzie się psuło.

Jeśli ktoś zna te modele, lub doradzi inne to będzie naprawdę super.

Dziękuję.

pozdrawiam
    krzysiek m.
  • Poziom 11  
    Jeżeli Siemens, to z pozycji 2. Pozostałe mają niewymienne łożyska :(
    Ja sam używam Siemensa WM10E4FEPL (bardzo podobny do nr 2), ze swojego zadania wywiązuje się doskonale. Jest jednak dość głośna podczas źle rozłożonych wirowań (dudni), szczególnie na 1000 rpm.
  • Poziom 9  
    MieleSuper

Bardzo Dziękuję za podpowiedź, jest konkretna, i dzięki niej można coś wywnioskować.

Temat nadal otwarty, aktualny, bo szukam i nie psującej się (mało awaryjnej) i cichej w pracy, dobrze piorącej.

Przekazałem za konkretną pomoc Miele Super 2 pkt.

Bardzo Was proszę o jakieś może propozycje dobrych pralek, w tej cenie do 1200..
    mogą być inne marki, modele...bo coś muszę kupić jutro bądź w sobotę...

Stara pralka nie działa u mnie w domu od ostatniej soboty....

:)

pozdrawiam
    krzysiek m.

Dodano po 23 [minuty]:

Witajcie,

Mam pytanie, czy ta pralka

Bosch Classixx 6 VarioPerfect WAB20262PL

to dobry sprzęt...są opinie użytkowników, gdzieś w internecie, że jest ok (ale niestety to tylko opinie ludzi, krótko jej używających, więc pewnie każdy zachwala coś co ma bardzo nowe w domu).

Co sądzicie?

Czy ta pralka jest waszym zdaniem dobrym sprzętem?

Mało awaryjna ?

Dziękuję za podpowiedzi.

pozdrawiam

krzysiek
  • Poziom 19  
    Własnie opinie są po tygodniu , miesiącu najdalej 3 miesiącach a potem cisza..
  • Poziom 13  
    Jaką pralkę kupić Siemens, Beko, Hoover do 1200zł

Co do opinii, to wiadomo że jak nic się nie dzieje ze sprzętem, to nikt nie składa miesięcznych raportów z tego jak pracuje pralka. [/img]
  • Poziom 19  
    Chyba że kogoś pralka wkurzy.