Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP Home 32 bit - Instalacja systemu blue screen

23 Sty 2013 10:29 1632 6
  • Poziom 7  
    Dzień dobry,

problem zapewne jest natury hard, jak i soft.
    Zakupiłem nową płytę główną do komputera, jak i procesor / ram.
    Okazało się, że podłączenie starego dvd było niemożliwe ATA, a na płycie tylko wejścia SATA. Na szczęście nie przejąłem się tym, gdyż mam zewnętrzne DVD pod USB. Tak postanowiłem zainstalować od nowa system.

Sęk w tym, że po konfiguracji BIOSu wszystko szło okej. System się bootował, załączał się wstępny ekran ładowania instalki, a kiedy miało już przejść do właściwej instalacji (menu wyboru formatu itd ... ) pojawiał się blue screen z informacją wirusa na dysku (dysk jest czysty, bez błędów i działa poprawnie. Również zmieniałem później w biosie typ "odczytu" dysku i ciągle ten sam błąd, w tym samym momencie.) Czytnik DVD również działa, sprawdzałem.

Może jednak coś w biosie jest, co przeoczyłem. Potrzebuję uruchomić komputer, gdyż gonią mnie projekty, a zanim dostanę adapter ATA na SATA, to minie kilka dnia. Dodatkowo nie mam pewności, czy zadziała.

Pytanie: W czym może być problem? Co zrobić?

Dzięki za pomoc!
  • Poziom 30  
    Kiedyś w BIOS była taka opcja Virus Warning. Zapewne to nie to, zatem przygotuj się na całkowite wyczyszczenie dysku (usuń wszystkie partycję, załóż je od nowa) i spróbuj ponownie.
  • Poziom 43  
    Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!

Jaka jest sygnatura tego BSOD'a?
  • Poziom 7  
    Wolałbym format przez dysk Windowsa. Niestety nigdy nie robiłem tego inaczej.

Natomiast konfiguracja:

CPU:
    AMD FX 8320

Płyta Główna:
    Asus M5A97 EVO R2.0

RAM:
    Patriot Viper Xtreme Division 2 DDR3 2x4GB 2133MHz

HDD:
    Seagate 250 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II)

DVD:
    LG nie pamiętam, jakie (jak wrócę do domu to jeszcze dopiszę) z wyjściem ATA

Zasilacz:
    CoolerMaster 650w (dokładny model dopiszę)

BSOD - dopiszę numer błędu. Informację o wirusie napisałem z pamięci.
  • Poziom 30  
    Format przez dysk Windowsa nie rozwiąże problemów logicznych z dyskiem twardym.

• Poziom 43  
    Nie wnikam w resztę, ale może - choć na początek - ograniczyć konfigurację do jednego modułu pamięci?
  • Poziom 36  
    Sterowniki sata, zaimplementowane w instalator, bądź odpowiednia opcja w bios, obsługi dysku, ustawiona poprawnie?