Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG IPS237L - roździelczość ekranu obcina ekran

shaksio 23 Sty 2013 10:47 2709 6
  • #1 23 Sty 2013 10:47
    shaksio
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Posiadam monitor marki LG model to : IPS237L mój problem polega na tym, że nie mogę dopasować rozdzielczości ekranu gdyż jaką bym nie ustawił zawsze obcina mi boki i górę, zarówno w grach (diablo 3, LoL, CS) jak i na pulpicie. Natywną rozdzielczością jest 1920x 1080, dodam że posiadam kartę graficzną nVidia gtx 660. Próbowałem i kalibrowałem ustawienia na monitorze, to wtedy powiedzmy lewa strona jest dobrze, ale za to lewa jest koszmarna – nie ma po prostu opcji zrobienia tak żeby było idealnie (to samo w ustawieniach nVidii ). Mam nadzieje że ktoś z was miał już właśnie problem z monitorami z matryca 23.6 i wie jak to rozwiązać.
    Pozdrawiam

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Sty 2013 11:26
    Arkadynachyla
    Poziom 9  

A powiedz mi jakiego wejścia używasz do wyświetlania obrazu? Jeśli D-Sub bo podejżewam, że tak to się nie dziw gdyż jest to wyjście analogowe. Podłącz monitor za pomocą przewodu HDMI-MiniHdmi, a obraz automatycznie co do milimetra dopasuje się do krawędzi (MiniHDMI pewnie w karcie graficznej jest) wykorzystasz potencjał cyfrowego obrazu bo tak to marnujesz monitor, daj znać jak poszło :)

0
  • Pomocny post
    #3 30 Sty 2013 07:37
    Arkadynachyla
    Poziom 9  

Parę groszy, chociaż ja zamierzam kupić taki monitor jak Twój i ten kabel Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 [dzimi]

0
  • #4 30 Sty 2013 10:52
    shaksio
    Poziom 2  

wlasnie nie posiadam takiego kabla mam tylko hdmi - hdmi , dopiero w weekend bede mogl sie tym zajac ;/

Dodano po 54 [minuty]:

mam wejscie tylko hdmi - hdmi w karcie g raficznej ale wtedy mi nie wyswietla obraz jak podlaczony tez d sub nie wiesz o co chodzi ?

0
  • #5 30 Sty 2013 11:51
    Arkadynachyla
    Poziom 9  

A podaj jeszcze jaką masz karte graficzną? W monitorze pewnie musisz zmienić źródło z którego idzie obraz

0
  • #6 30 Sty 2013 19:55
    shaksio
    Poziom 2  

nVidia gtx 660

0
  • #7 03 Lut 2013 17:51
    kloda89
    Poziom 2  

W ustawieniach karty graficznej znajdź coś takiego jak skalowanie (Underscan).

0