Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat AHU 1997 - wymiana rozrzadu w passat ahu 1997 automat prosze o wsparcie

23 Sty 2013 11:54 6864 9
  • Poziom 8  
    Witam,
    Zabralem sie za wymiane rozrzadu w Passacie AHU 1997 1.9 tdi 90km

wiem jak ustawic walek rozrzadu i wiem jak ustawic pompe wtryskowa.

zastanawia mnie natomiast jak ustawic wal korbowy?

Dodam ze to jest automat. Doczytalem sie ze gdzies na kole zamachowym sa znaki, ale jak to znalezc w automacie?

Bardzo bym prosil o pomoc w znalezieniu znakow do ustawienia walu korbowego w automacie.

Jakies opisy zdjecia filmy bardzo przydatne.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i czekam na szybka odpowiedz :)
  • Poziom 42  
    W skrzyni jest okienko i widać znak. Możesz również na czujnik ustawić w ZZ pierwszego cylindra
  • Poziom 8  
    Kortyleski.

Ok, w skrzyni jest tak jak mowisz ale tam musza byc 2 znaki jeden na kole zamachowym a drugi np na skrzyni zeby bylo do czego ten znak dopasowac

zobacz ta strone http://audi.workshop-manuals.com/a4-mk1/index.php?id=2236
    jestes pewny ze w automacie tak jest ?

trzeba wyjac wtryskiwacz zeby ustawic gorny punkt cylindra czy tylko swiece ?
  • Poziom 42  
    Jutro ci wrzuce screeny z autodaty. Ja nie ustawiałem jeszcze automatu, na manualnej ćwiczyłem przedwczoraj w sharanie i w końcu ustawiłem na zz bo okno w skrzyni jest w takim miejscu że musiałbym motor wyjmać by znak zobaczyć. Ale zawsze możesz kupić komplet blokad.... tak, wyciągałem wtrysk by zz znalezc
  • Poziom 8  
    witam,

sluchajcie dziekuje za rysunki ja tez je wydrukowalem wczesniej ale nic mi to nie pomaga :(

na kole zamachowym jest taki prostokocik i niewiem czy ona ma byc widoczny w calym okienku skrzyni czy na poczatku lub na koncu mam go ustawic?

zalozylem rozrzad autko nie pali kreci, pompe zablokowalem w tym miejscu jak godzina 15

co robic ?
  • Poziom 30  
    Przecież masz wszystko na rysunku, 0 trzeba znaleźć na kole i na brzeg okienka, druga możliwość to auto do mechanika. Obyś tylko już silnika nie zdemolował...
    pozdr
  • Poziom 9  
    Moim zdaniem znaki trzeba mieć ustawione już przed rozbieraniem choćby kontrolnie czy nie jest coś "podrutowane". Ustawiając wałek i pompę to znak na kole 100% by się sam znalazł ;D.I kolego żeby szukać GMP trzeba mieć czujnik zegarowy ,chyba że zrobisz na śrubokręt to nie mam pytań.
  • Poziom 8  
    Rozrzad ustawiony na gorny punkt poprzez wyjecie wtrysku.

kolo zebate na wale ustawione jest przy GMP na godzine 07:00 taki maly zabek pomiedzy dziurkami na sroby do kola pasowego

Zamykam

PS: Wy chyba nie rozumiecie ze to automat wiec nie piszcie nic o punkcie 0 na skrzyni w autacie jest inaczej
  • Poziom 30  
    jedrze2903 napisał:
    PS: Wy chyba nie rozumiecie ze to automat wiec nie piszcie nic o punkcie 0 na skrzyni w autacie jest inaczej

Chyba nie rozumiesz że wszystko można znaleźć przed zdjęciem paska albo w dokumentacji, ustawiasz rozrząd blokujesz to co zblokowane być powinno i dopiero zdejmujesz stary.
    pozdr

Ps. Jeśli sobie poradziłeś zamknij temat przyciskiem na dole.