Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat AHU 1997 - wymiana rozrzadu w passat ahu 1997 automat prosze o wsparcie

jedrze2903 23 Jan 2013 11:54 8274 9
    jedrze2903
    Level 8  
    Witam,
    Zabralem sie za wymiane rozrzadu w Passacie AHU 1997 1.9 tdi 90km

wiem jak ustawic walek rozrzadu i wiem jak ustawic pompe wtryskowa.

zastanawia mnie natomiast jak ustawic wal korbowy?

Dodam ze to jest automat. Doczytalem sie ze gdzies na kole zamachowym sa znaki, ale jak to znalezc w automacie?

Bardzo bym prosil o pomoc w znalezieniu znakow do ustawienia walu korbowego w automacie.

Jakies opisy zdjecia filmy bardzo przydatne.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow i czekam na szybka odpowiedz :)
    kortyleski
    Level 43  
    W skrzyni jest okienko i widać znak. Możesz również na czujnik ustawić w ZZ pierwszego cylindra
    jedrze2903
    Level 8  
    Kortyleski.

Ok, w skrzyni jest tak jak mowisz ale tam musza byc 2 znaki jeden na kole zamachowym a drugi np na skrzyni zeby bylo do czego ten znak dopasowac

zobacz ta strone http://audi.workshop-manuals.com/a4-mk1/index.php?id=2236
    jestes pewny ze w automacie tak jest ?

trzeba wyjac wtryskiwacz zeby ustawic gorny punkt cylindra czy tylko swiece ?
    kortyleski
    Level 43  
    Jutro ci wrzuce screeny z autodaty. Ja nie ustawiałem jeszcze automatu, na manualnej ćwiczyłem przedwczoraj w sharanie i w końcu ustawiłem na zz bo okno w skrzyni jest w takim miejscu że musiałbym motor wyjmać by znak zobaczyć. Ale zawsze możesz kupić komplet blokad.... tak, wyciągałem wtrysk by zz znalezc
    jedrze2903
    Level 8  
    witam,

sluchajcie dziekuje za rysunki ja tez je wydrukowalem wczesniej ale nic mi to nie pomaga :(

na kole zamachowym jest taki prostokocik i niewiem czy ona ma byc widoczny w calym okienku skrzyni czy na poczatku lub na koncu mam go ustawic?

zalozylem rozrzad autko nie pali kreci, pompe zablokowalem w tym miejscu jak godzina 15

co robic ?
    przem27
    Level 30  
    Przecież masz wszystko na rysunku, 0 trzeba znaleźć na kole i na brzeg okienka, druga możliwość to auto do mechanika. Obyś tylko już silnika nie zdemolował...
    pozdr
    MARKPOLI
    Level 9  
    Moim zdaniem znaki trzeba mieć ustawione już przed rozbieraniem choćby kontrolnie czy nie jest coś "podrutowane". Ustawiając wałek i pompę to znak na kole 100% by się sam znalazł ;D.I kolego żeby szukać GMP trzeba mieć czujnik zegarowy ,chyba że zrobisz na śrubokręt to nie mam pytań.
    jedrze2903
    Level 8  
    Rozrzad ustawiony na gorny punkt poprzez wyjecie wtrysku.

kolo zebate na wale ustawione jest przy GMP na godzine 07:00 taki maly zabek pomiedzy dziurkami na sroby do kola pasowego

Zamykam

PS: Wy chyba nie rozumiecie ze to automat wiec nie piszcie nic o punkcie 0 na skrzyni w autacie jest inaczej
    przem27
    Level 30  
    jedrze2903 wrote:
    PS: Wy chyba nie rozumiecie ze to automat wiec nie piszcie nic o punkcie 0 na skrzyni w autacie jest inaczej

Chyba nie rozumiesz że wszystko można znaleźć przed zdjęciem paska albo w dokumentacji, ustawiasz rozrząd blokujesz to co zblokowane być powinno i dopiero zdejmujesz stary.
    pozdr

Ps. Jeśli sobie poradziłeś zamknij temat przyciskiem na dole.