Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

honda civic '95 - światła przednie

23 Sty 2013 13:31 2325 6
  • Poziom 2  
    Witam was jestem nowy na tym forum i szukam pomocy, mam honde civic 95 rok, i mam problem ze światłami przednimi mijania słabo świecą, mam zmienione lampy na Angels Eyes zmieniem żarówki co chwile, może ktoś miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie i byłbym wdzięczny za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pomijając dużo gorszą jakość świateł z tych "tuningowych" imitacji reflektorów, to sprawę załatwią przekaźniki. Oryginalna instalacja leci w pierwotnym obwodzie i miały prawo się już trochę zużyć elementy załączające. Ja kładłem całą nową instalację do świateł na grubszych przewodach.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    A powiedz mi przekaźniki nic nie dadzą mi czy lepiej robić kable i przekaźniki bo tak jeździć się nie da :)
    1. Masz stare lampy? To je wymyj wewnątrz. Da się to zrobić bez demontażu. I dobrze wysusz.
    2. Załóż je z powrotem.
    3. Zrób eksperyment - na ZAŁĄCZONYCH światłach połącz plus żarówki reflektora bezpośrednio z akumulatorem kawałkiem przewodu. Jak zauważysz poprawę jasności, to masz odpowiedź - spadki napięcia na instalacji.
    4. Zacznij od przekaźników, następnie powtórz pkt 3.
  • Poziom 2  
    Właśnie, ze nie mam starych lamp i nie mam od kogo je pożyczyć, będę coś kombinował z przekaźnikami a powiedz mi gdzie je najlepiej dać koło żarówki czy do pudełka z bezpiecznikami i jak najlepiej je zamontować?
    Ja montowałem na podszybiu w jakiejś plastikowej skrzynce z bezpiecznikami. I robiłem całą wiązkę do świateł przewodem 1.5 mm^2 zasilanie, a 2.5 mm^2 masy. I nowe kostki na żarówki oczywiście.
    Aha. Oczywiście wszelkie prace należ poprzedzić pomiarami napięć i spadków.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie za pomoc napiszę o efektach tego:) oczywiście jak nie spale samochodu:)