Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirpool AWD-4312 wymiana elektrozamka

23 Sty 2013 13:49 2778 5
 • Poziom 10  
  Witam.
  Przy zamykaniu drzwi pralki nie gaśnie kontrolka "Drzwi otwarte". Zatrzask blokuje drzwi, ale pralki nie można uruchomić. Myślę, że to wina elektrozamka, ale nie wiem jak się do niego dostać. Kod tego elektrozamka "rozszyfrowałem" jako 4812 280 58044. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak go wymienić?
 • Poziom 30  
  Jeżeli blokuje drzwi to raczej nie blokada uszkodzona. Sprawdź grzałkę czy nie jest przepalona oraz czy nie ma upływności do masy.
 • Poziom 28  
  Czasami zablokuje drzwi ale nie podaje sygnału na moduł. Na czas diagnozy można wstawić zworkę i zobaczyć czy ruszy.
 • Poziom 10  
  Dzięki za rady, ale mnie najbardziej interesuje to, w jaki sposób dostać się do tego elektrozamka. Czy trzeba zdejmować fartuch gumowy czy można prościej go wymienić?
 • Poziom 10  
  Zdejmij obejme mocujaca fartuch z przednią obudową, sciagnij fartuch, odkręć blokadę, dwa wkrety, i ją zobacz. Jesli jest sprawna i dochodzi napięcie do niej to problem leży gdzies indziej.
 • Poziom 10  
  I po kłopocie, pralka sprawna. Zgodnie z diagnozą "głupoty wyprawiał" elektrozamek. Odkręciłem 2 wkręty mocujące go do przedniej obudowy. Ponieważ wymieniałem go pierwszy raz i chciałem mieć wygodny dostęp zdemontowałem górny blat, panel sterujący (czyli odkręcałem blachowkręty), plastykową osłonę dolną, zdjąłem fartuch i blachę z przodu i elektrozamek był na wierzchu. Cała wymiana to przełożenie jednej wtyczki o 3 pinach. Założyłem nowy elektrozamek, podłączyłem pralkę do sieci, sprawdziłem, działa i w odwrotnej kolejności poskładałem to wszystko do "kupy". W sumie więcej pisania niż roboty. W sklepie przy serwisie, gdzie kupowałem elektrozamek, oczywiście Pani stwierdziła, że "to nie jest takie proste, nie wiadomo czy impulsy dochodzą i wogóle". Elektrozamek uszkodzony pokazałem w sklepie, kupiłem w takiej samej obudowie, ale na 5 pinów, wykorzystałem styki nr 3,4,5 jak w starym i gra muzyka. Aha,kosztował 48,50 złotych.
  W związku z powyższym, w razie biedy śmiało do naprawy.Mnie się udało, czego i fachowcom amatorom życzę.