Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki router wybrać, aby współpracował z Brother MFC-J415W

matchells 23 Sty 2013 14:56 840 0
  • #1 23 Sty 2013 14:56
    matchells
    Poziom 8  

Witam wszystkich,

po długim okresie używania drukarki Canon i routera ASUS WL-520GU przyszedł czas na zmianę drukarki i routera.

Do tej pory miałem internet (kablówka) 10Mb, lecz teraz dostawca podniósł mi prędkość do 32Mb i standard g nie pozwala na wykorzystanie via wifi całej przepustowości łącza, Poza tym Canon się zbuntował przeciwko mnie. Szybko poradziłem sobie z nim - utylizacja.

Czytałem wiele w internecie o urządzeniach wielofunkcyjnych i mój wybór padł na BROTHER MFC-J415W. Wg producenta obsługuje ona wifi b/g (chcę aby była połączona bezprzewodowo) a nowy router będzie na n.

Proszę o pomoc w wybraniu routera do 200zł (+-20zł) Chcę go kupić z FV23% więc wydaje mi się że nowy tylko wchodzi w grę. Jeżeli pieniążków jest za mało na moje wymagania proszę mi powiedzieć i podać alternatywy abym sprawdził czy warto dokładać $$.

Mieszkam w bloku i mam w okół siebie mnóstwo sieci w standardzie G. Programem inssider sprawdziłem że zbytnio nie ma miejsca w zakresie taktowania aby moja sieć nie była zakłócana. Myślałem o częstotliwości 5Ghz, lecz nie wiem jakiego typu urządzenia ją odbierają (czy taka toshiba a200 sobie z tym poradzi) i czy wgl warto.

Fajnie by było gdyby była możliwość podłączenia dysku do routera aby ten robił za dysk sieciowy.

Pod router będzie podpięty TV samsung przez LAN(rj45), pc przez LAN, 3 notebooki (najstarszy; toshiba a200) - wifi, 2 telefony android -wifi.

Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego sprzętu.

Pozdrawiam Matchells

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo