Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark x9575 - Prolem z kalibracją naboju, załadowany nowy toner nie drukuje

dr_urbus 23 Sty 2013 15:03 3072 5
  • #1 23 Sty 2013 15:03
    dr_urbus
    Poziom 7  

Witam serdecznie,

Mam problem z drukarką i jak na razie widzę że w tym modelu a nawet w tej rodzinie problem to dość odosobniony. Otóż mam drukarkę LEXMARK X9575 (rodzina x9300) która pozbyła się pierwszych, dodawanych do zestawu tonerów (także przebieg niewielki, max 1500 kartek). Wyczerpał się najpierw kolorowy, drukarka drukowała jeszcze kilka stron na czarno (a dokładniej czarno z elementami niebieskiego) ale po wyczerpaniu się czarnego tuszu trzeba było wymienić na nowy. Nie ukrywam, 4-6 miesiące drukarka stała nieużywana z załadowanymi starymi tonerami. Na chwilę obecną załadowany jest nowy (oryginalny) czarny toner i pusty kolorowy. Problem w tym że przy każdorazowej wymianie tonera (tego samego), podczas „kalibracji naboju” drukuje idealnie czystą kartkę (bez nadruków, bez smug, bez śladu tuszu) i wyskakuje na wyświetlaczu komunikat „Problem z kalibracją. Sprawdź czy zdjęto taśmę z nabojów, wykonaj kilka cykli czyszczenia lub zobacz rozwiązanie problemu. Naciśnij (odhacz) aby ponowić”. Jeszcze jedna uwaga dotycząca naboju… przy każdej drukarce atramentowej którą posiadałem w miejscu gdzie wypływał tusz z tonera (głowica?) można było się ubrudzić jego zawartością (i to jest normalne zjawisko). W przypadku nowych tonerów do x9575 (kupiłem dwa czarne) w żadnym przypadku nie ma żadnego mini-wycieku (po dotknięciu elementu drukującego chusteczka jest czysta). Kolejna informacja – drukarka widzi pełny toner czarny i pusty kolorowy (piktogram na wyświetlaczu). Zastanawiam się, czy przypadkiem do drukowania czarnego koloru ta drukarka nie potrzebuje też tonera kolorowego.

Proszę o pomoc.
    pozdrawiam, Bartosz

0 5
  • #2 26 Sty 2013 17:05
    Remeknapr
    Poziom 33  

Jeśli się nie mylę to atramentówka. W danych stoi - termiczna atramentowa, więc nie tonery lecz kartridźe atramentowe. A co do meritum. Lexmark tak ma. Oba sprawne atramenty muszą być w drukarce. W przeciwnym razie odmawia pracy, albo drukuje wadliwie. "Taka sobie" polityka firmy.

0
  • #3 26 Sty 2013 21:44
    dr_urbus
    Poziom 7  

Owszem, nie mylisz się, to atramentówka więc będą to kartridże (tonery rozumiem że w laserowych). Odpowiedź jasna i klarowna... zastanawia mnie jednak fakt, że drukarka drukowała same czarne kartki bez tuszu kolorowego (czyżby wykrywała jeszcze śladowe ilości koloru?). Druga hydrozagadka... dlaczego kartridż jest suchy. Miałem kilka atramentówek...każda na głowicy (tak się z tego co wiem nazywa miejsce gdzie mechanicznie styka się kartridż z drukarką) była delikatnie pokryta tuszem. W moim przypadku tak nie jest. Może to wada kartridża?

A może ktoś jeszcze podziela opinię Remeknapr?

1
  • #4 27 Sty 2013 13:24
    dr_urbus
    Poziom 7  

mały postęp... czyściłem dzisiaj głowicę (celem delikatnego wycieku tuszu) i.... udało się! Drukuje kartkę testową (na początku delikatnie się sprzeciwiała wyświetlając błąd kalibracji ale przy trzeciej kalibracji błąd zniknął)... problem pojawił się następny...a dokładniej dwa błędy:

1. Grube paski w stronie kalibracyjnej nie są jednolicie czarne. Są poprzecinane mikroskopijnymi paskami białymi (zaczernienie jest znaczne, ok 99% nie mniej jednak białe paski są widoczne). Wielokrotne czyszczenie tonera nie skutkuje

2. Strony testowe drukuje, niestety plików z komputera (nieważne czy tekst czy obraz) już niestety nie...:/

jakieś pomysły?

0
  • #5 27 Sty 2013 16:30
    Remeknapr
    Poziom 33  

dr_urbus napisał:
    Wielokrotne czyszczenie tonera nie skutkuje...

A Ty ciągle swoje. Co czyściłeś i jak?

0
  • #6 27 Sty 2013 19:57
    dr_urbus
    Poziom 7  

kartridża*
    czyszczenie - jako funkcja w drukarce. Jak czyszczone? Pałeczka do uszu + zwykła woda. Nadmienię, że tą metodą "odratowałem" tylko jeden kartridż. Niestety drugi pomimo pocierania go niczym lampę dżina nie działa. Zastanowię się czym jeszcze mógłbym potraktować ten drugi toner i jak uda się to dam znać:)

0
  Szukaj w 5mln produktów