Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Semia F21 - Temperatura w mieszkaniu max 18oC

23 Sty 2013 15:36 1128 3
  • Poziom 9  
    Cześć, przy remoncie łazienki zdjąłem grzejnik drabinkowy. Po ponownym zamontowaniu odpowietrzyłem go a braki wody w instalacji uzupełniłem zaworkiem przy piecu tak aby ciśnienie utrzymywało się w okolicach 1,3 bar (zielone pole na manometrze przy kotle). Po uruchomieniu kotła grzejniki nagrzewały się bardzo mocno (nie dało się dotknąć) a ciśnienie w instalacji c.o. rosło do otwarcia zaworu bezpieczeństwa. Instalację odpowietrzałem w najwyższym punkcie i na pompie kotła. Wszystko wróciło do normy , ale mieszkania nie można dogrzać bardziej niż 18oC. Czy warto byłoby wezwać fachowca żeby przejrzał kocioł? złe pierwsze uruchomienie (po zamontowaniu grzejnika) mogło mieć wpływ na obecną pracę kotła?

Może ma ktoś jakieś sugestie? Dodam że piec normalnie grzeje wodę użytkową a sterowany jest regulatorem pokojowym Exacontrol E .
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Możliwe, że ruszyłeś jakieś zanieczyszczenia stałe w instalacji grzewczej, które gdzieś się osadziły ograniczając przepływ czynnika grzewczego i mniej ciepła w kaloryferach.
    Sprawdż filtr/y na C.O. , filtr pompy.
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    irus.m napisał:
    Możliwe, że ruszyłeś jakieś zanieczyszczenia stałe w instalacji grzewczej, które gdzieś się osadziły ograniczając przepływ czynnika grzewczego i mniej ciepła w kaloryferach.
    Sprawdż filtr/y na C.O. , filtr pompy.
    pozdrawiam

Fakt, nie czyściłem filtra ponieważ grzejniki są ciepłe, ale spróbować trzeba.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Filtry to podstawa, spuść wode z kotła na co i cwu i je wyczyść.