Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu-Siemens Esprimo Mobile V5505 - Windows Vista, nie można uruchomić Win XP

redes 23 Jan 2013 15:54 1386 0
    redes
    Level 13  
    Witam. Mam taki problem został zakupiony laptop Esprimo Mobile V5505 z oryginalnym systemem Vista. Jako że miałem kilka programów które nie uruchamiały się na viscie podzieliłem dysk na 3-y partycje i na 3 zainstalowałem system Windows XP SP3.
    Po instalacji system XP uruchamiał się domyślnie bez okna wyboru systemu jako że bootloader nie obsługiwał Visty. Zainstalowałem program VistabootPRO i tam uaktywniłem bootloadera visty dodając do rozruchu Windowsa XP na 3-ej partycji. Po 5 latach musiałem zrobić format c: przeinstalować VISTĘ. Po zainstalowaniu świeżej kopii uruchamia się tylko Vista, za pomocą VistaBootPRO dodałem system XP do wyboru systemu. Gdy jednak wybieram XP system cały czas się resetuje. Pomyślałem że może system XP ma uszkodzony system plików wiec do dalszych prób zainstalowałem jeszcze jeden system XP na partycji nr 2 ale dalej nic, następuje reset systemu i nie idzie uruchomić XP. Dodam że próbowałem uruchomić system XP (partycja 2) od razu po instalacji i się nie udało.
    Tutaj zamieszczam wpis z VistaBootPRO

Code: text
    Log in, to see the code

Prosiłbym o pomoc bo już zaczyna mi brakować włosów na głowie. :)

-
    Problem po paru dniach główkowania rozwiązałem:
    brakowało pliku ntdetect.com na dysku c:\
    po skopiowaniu go systemy XP zaczęły się uruchamiać, tylko najdziwniejsze dlaczego tego pliku brakowało.
    Dla wszystkich którzy temat przeczytali i próbowali zastanowić się nad moim problemem dziękuję. Temat zamykam.