Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Delonghi ec 190- awaria, nie grzeje dostatecznie wody.

Zulok 23 Sty 2013 17:56 4482 3
  • #1 23 Sty 2013 17:56
    Zulok
    Poziom 13  

Witam
    Wczoraj gdy chciałem sobie przygotować kawę w ekspresie to podczas grzania wody coś mocno strzeliło w urządzaniu. Od tego czasu ekspres bardzo głośno podgrzewa wodę i nie może zagrzać do odpowiedniej temperatury. Dioda która sygnalizuje zagrzanie wody nigdy się nie zapala a słyszę że ciągle wódę podgrzewa. Ekspres mogę włączyć i normalnie leci woda lecz niedostatecznie ciepła.
    Czy ktoś może wie co dolega ekspresowi?
    Czy ten pojemnik ciśnieniowy gdzie jest podgrzewania wody można rozkręcić, czy jest on może dodatkowo klejony?

0 3
  • Pomocny post
    #2 23 Sty 2013 20:18
    nioop

Specjalista AGD

Boiler mozna bez problemu rozkrecić, jednak trzeba sie wówczas liczyć z koniecznością załozenia nowej uszczelki.. - Nie jest niczym klejony, choc czasem rozpołowienie wymaga pewnej siły lub podwazenia srubokretem

Po opisie sądze ze rozwaliło grzałke - sporadycznie ale zdarza się rozerwanie grzałki

ostrzegam - Nie dotykaj palcem wody wylatującej z ekspresu - moze porazić

grzałka nie jest droga, mozna przy odrobinie chęci wymienić samemu..

Ponizej zamieszczam "serwisówkę" , napewno bedzie pomocna

0
  • #3 24 Sty 2013 17:31
    Zulok
    Poziom 13  

nioop dzięki za pomoc, rzeczywiście grzałka strzeliła. Na początku również pomyślałem że grzałka się uszkodziła ale nie myślałem że może ona częściowo działać.
    Wrzucam dwa zdjęcia, jedno z ilością kamienia jakie się nazbierał podczas użytkowania kilka lat ekspresu (część tego to pewnie pozostałość po grzałce) i pękniętej grzałki, ciekawie ją wzdłuż rozerwało.
    Ekspres Delonghi ec 190- awaria, nie grzeje dostatecznie wody. Ekspres Delonghi ec 190- awaria, nie grzeje dostatecznie wody.

1
  • #4 01 Lut 2013 07:39
    Zulok
    Poziom 13  

Po wymianie grzałki ekspres chodzi jak nowy. W końcu mogę zaspokoić moje uzależnienie. :)

1