Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linksys WRT 54GL - Nie działa strona konfiguracyjna + konfiguracja AP

23 Sty 2013 18:12 2349 5
  • Poziom 21  
    Witam.
    Dostałem że tak powiem w spadku router Linksys WRT 54GL. Router w 100% sprawny, działał i działa do końca tylko że chcę go przerobić pod swoją sieć i tu jest problem. Router ma adresację 192.168.12.xxx. Standardowo strona konfiguracyjna powinna mieć adres 192.168.12.1 jednak niestety nie da się wyświetlić strony. Bladego pojęcia nie mam co może być. Myślałem że może ktoś zaadresował stronę konfiguracyjną innym adresem z puli. Puściłem ping wszystkich adresów a przedziału 192.168.12.1 - 254. Dodam że do rutera nie był podłączony żaden klient tylko jeden komputer żeby można było się połączyć ze strona konfiguracyjną. Komputer podłączony był po kablu. I co ciekawe, adres 192.168.12.1 odpowiada. Ping przechodzi. Tylko na tym jednym adresie, wszystkie pozostałe milczą. I teraz nie wiem czy da się to jakoś naprawić czy router do wyrzucenia. Jeśli macie jakieś pomysły to bardzo proszę o podrzucenie ich :). Z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Spróbuj:
    telnet 192.168.12.1
  • Poziom 21  
    Witam ponownie. Zmieniłem trochę temat ponieważ mam jeszcze jedno pytanko. Co do routera to słuchaj pomógł restart ale też nie za pierwszym razem. Dotarłem do gościa na forum linksysa który kazał mi go restartować nawet parokrotnie. I faktycznie, nie wiem o co chodzi ale po 4 restarcie zaskoczył i wszystko działa.

Teraz mam drugie pytanie. Mam drugi router Linksys WAG54G2 na którym działa neostrada. Konfiguracja standardowa, adres routera 192.168.1.1, DHCP włączone. Typowe ustawienia pod neo. Teraz chciałbym postawić ten drugi router WRT54GL na dole i skonfigurować go tak aby ściągał sygnał po wifi z tego routera WAG54G2 żebym mógł podpiąć do WRT54GL drugi komputer po kabelku i aby działał na nim internet. Czy mógłbym prosić o pomoc w konfiguracji?

Tak wygląda moja konfiguracja WAG54G2:
    Linksys WRT 54GL - Nie działa strona konfiguracyjna + konfiguracja AP
  • Specjalista Sieci, Internet
    WRT54GL nie ma trybu AP Client.
    Jedynie taka opcja, że kładziesz kabel do drugiego routera i on rozsyła sygnał przez WiFi
  • Poziom 21  
    Ale z tego co czytam to instalacja np DD-WRT umożliwia taką opcją i można połączyć ten router z drugim routerem po wifi.
  • Poziom 21  
    Problem oczywiście rozwiązałem. Dla potomnych może powiem jak. Więc przede wszystkim trzeba wgrać tomato. Na standardowym sofcie jest to nie wykonalne. Pierwszą czynnością jest przeadresowanie routera. U mnie router rozgłaszający ma bramę 192.168.1.1. Router z tomato musi mieć koniecznie inną bramę i adresy z innej puli. Ja jako bramę ustawiłem 192.168.0.1. Później wystarczy w tomato wpisać nazwę SSID dokładnie taką samą jaką mamy w pierwszym routerze który rozdziela sygnał (w moim przypadku 'linksys'). wybrać taki sam kanał, tryb (u mnie mieszany), wybrać ten sam sposób szyfrowania, wprowadzić hasło do wifi (takie jakie mamy wprowadzone w komputerach które się łączą po wifi). Na końcu pozostaje nam jeszcze ustawić przydział nadawania adresów DHCP, przestawić router w tryb wireless client zapisać zmiany i go zrestartować. Chyba o niczym nie zapomniałem. Jak coś to służę pomocą.
    Pozdrawiam.