Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pentagram Cerberus 6331-42 - Antena nie wzmacnia sygnału.

karolbin1 23 Jan 2013 18:39 1239 6
    karolbin1
    Level 9  
    Witam.
    Problem mam taki: Wifi działa mi tak samo z anteną jak i bez. Antena nie wzmacnia wogóle sygnału. Rozkręciłem router i próbowałem na krótko antenę ale i tak nic nie pomaga. Czy mogło się coś zepsuć czy może złe ustawienia routera?
    wojtek2803
    Level 37  
    karolbin1 wrote:
    i próbowałem na krótko antenę

Co to znaczy na krótko
    karolbin1
    Level 9  
    tzn do lutu na płytce za pomocą drutu pomijając wejście na antenę na obudowie.
    wojtek2803
    Level 37  
    Po czym wnioskujesz że ten sygnał ta antena nie wzmacnia . Zainstaluj sobie program inSSIDer i skanuj swoją siec wtedy gdy masz antenę podłączoną jak i odłączoną

inSSIDerLink
    karolbin1
    Level 9  
    Wnioskuje po tym, że router mam w tym samym pokoju co laptop. Dawniej zawsze miałem zasięg na wszystkie kreski (5) a teraz mam 2 lub 3. chodzę z laptopem po domu i gubi m sieć. Z antenką czy bez zawsze tyle samo kresek w odleglości do 5m od routera bo dalej to już zgubi sieć (do kilkudziesieciu metrów miałem zawsze połączenie z wifi).
    wojtek2803
    Level 37  
    Zrób tak jak prosiłem a na kreski nie patrz tylko tym programem co podałem powyżej sobie przeskanuj sieć

Na innym laptopie sprawdzałeś jak się zachowuje sygnał
    karolbin1
    Level 9  
    Ok zrobię tak ale jeszcze powiem że wysyłam sąsiadowi neta przez wifi i zawsze miał bardzo dobre połączenie a teraz nawet nie połączy go.

Dodano po 7 [minuty]:

wojtek2803 wrote:
    Zrób tak jak prosiłem a na kreski nie patrz tylko tym programem co podałem powyżej sobie przeskanuj sieć

Na innym laptopie sprawdzałeś jak się zachowuje sygnał

Sprawdzałem na innych laptopach i tak samo się dzieje.
    sprawdzam przez ten program i po wykresach widzę że nic się nie zmienia (jeśli dobrze odczytuję)

Dodano po 27 [minuty]:

czy mogło coś na płytce się zepsuć (jakieś wzmacniacze czy coś innego, nie znam się za dobrze na tym)? próbowałem inną antenę, mocniejszą ale nic nie pomaga.