Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP300 - Wyświetla pełny pojemnik na zużyty toner

23 Jan 2013 19:25 3072 10
  • Level 13  
    Mam problem gdyż po wymianie na nowy śmietnik wyświetla mi się komunikat pełny pojemnik na zużyty toner. co zrobić?

Dodano po 27 [minuty]:

Dodam, że podczas gdy wyjęty jest pojemnik to pokazuje brak pojemnika. Po włożeniu pokazuje pełny pojemnik.
  • TermopastyTermopasty

• Level 34  
    Oczyść pryzmat w pojemniku, lub fotodiodę w obudowie drukarki.
  • Level 13  
    Jest czyściutki, bo czyściłem tez acetonem, fotodioda wydaje się być czysta gdyż tez ją czyściłem. Możliwe ze mało dokładnie. Są jeszcze jakieś możliwe opcje usterki?
  • TermopastyTermopasty

• Level 34  
    Acetonem? Przecież aceton rozpuszcza plastik, a na pewno matowieje. To pewnie dlatego pryzmat nie działa właściwie w pojemniku na zużyty toner. I drukarka pokazuje zapełniony pojemnik.
  • Level 13  
    Tzn zmywaczem do paznokci acetonowym. Nie widziałem oznak matowego plastiku więc sam już nie wiem. A co do zmywacza to raczej ma małe stężenie. Spróbuje jeszcze raz poczyścić czujnik powietrzem sprężonym i odkurzaczem. Czy może być uszkodzony czujnik?

• Level 34  
    Ja raz w życiu spotkałem się z popsutym tym czujnikiem.
  • Level 13  
    To w zasadzie zostaje mi kombinowanie metodą prób i błędów.
  • Level 13  
    Dziś rozkręciłem obudowę samsunga i zauważyłem jedną rzecz. Są 2 czujniki jakby i ten co zainstalowany jest w obudowie diodę ma normalnie białą, a ten drugo co znajduje się w całym zespole drukującym z bębnem jest czarny czy to tak ma wyglądać?
  • Level 14  
    Miałem ostatnio to samo czujnik był dobry. Podmieniłem cala płytę ta do której jest wpięty czujnik i jest ok
  • Level 13  
    A jak sprawdzić sam czujnik tzn czy miernikiem? Chyba, że spróbować ominąć wogóle czujnik?
  • Level 13  
    To ktoś chętny do pomocy?