Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyżby koniec z zamiennikami wkładów atramentowych do drukarek HP?

ZbeeGin 24 Sty 2013 16:26 22641 76
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    popaw1 napisał:
    Gdyby HP wprowadziło do sprzedaży swoje zamienniki to zapewne sprzedawałoby tylko je.

Z dopiskiem: "Tracisz gwarancję po ich użyciu".
    olaf x
    Poziom 31  
    Hm... Ja mam dobre zdanie o HP. Pierwszy komp był kupowany jak wchodził system ME. Od razu zakupiłem i drukarkę HP 920c. Jest używana raz częściej, raz rzadziej, bywa raz na 2 tygodnie, a bywa codziennie po 10-20 stron. Dowiedziałem się, że to ponoć jedna z ostatnich porządnych, późniejszych nie warto już naprawiać. Nigdy mnie nie zawiodła, tusz tylko oryginalny. Nie zasechł nawet jak po przeprowadzce drukarka przez pół roku nie była używana. Nigdy nie była naprawiana.
    Tak jak i 2 laptopy, przedpotopowe xe3, poza zwiększeniem ramu, wymianą zużytej nagrywarki działają bezproblemowo od kilku ładnych latek...
    biomedyczny
    Poziom 26  
    Bastec i papaw
    Tłumacząc kolejny raz. NIE KAŻDY DRUKUJE W KOLORZE DZIEŃ W DZIEŃ.
    Jeden potrzebuje tego inny czego innego.
    Jeśli ja drukując jak obecnie drukuje kupił bym brothera zapchał by się kolor i czekała by mnie wymiana drukarki więc co dla mnie tańsze? Hp

Z kolei jak ktoś drukuje zdjęcia itd będzie brał brothera epsona czy canona.

Tak jak pisze avatar dla niego koszt na 2 lata to 400pln.
    A dla mnie kolor zdążył by zaschnąć i w 2 lata brakło by 2 drukarek = >400pln
    Co więcej głowice wymienne przecierasz spirytusem, woda itd. I nawet jak pół roku nie drukujesz nie ma problemu udrożnić.

Ja nie wyobrażam sobie drukować zdjęć no bo po co? Odbitki i taniej i lepiej. Co najwyżej jakąś folię druknę 2 razy do roku.

Każde urządzenie ma swoje zastosowanie.
    I swoimi postami chciałem tylko udowodnić że się mylicie podobnie jak autor tekstu w stylu HP upadnie. Nie upadnie bo dla ludzi mało drukujących nie ma dobrej alternatywy. Chyba że canon da cenę tuszy -50%.

Podobnie jak moja firmowa drukarka przenośna. Też ma głowice z zbiornikiem. I drukowałem nią w kolorze może z 2 razy wciągu 2 lat. I nawet jak mnie najdzie kiedyś coś wydrukować raczej nie trzeba będzie nic więcej niż ciepła woda.

------
    Jeszcze widzę że olaf x dodał post.
    Właśnie to jest ogromny plus głowicy z pojemnikiem.
    Nawet jak jej 2 lata nie użyjesz co najwyżej jesteś zmuszony kupić pojemnik jak nie uda się odetkać. I możesz drukować. Drogo bo drogo ale jeśli nie drukujesz x stron w kolorze miesięcznie to co cie koszt obchodzi. Zawsze możesz kupić zamiennik a nie oryginał. Nie każdy drukuje choćby 50 stron koloru rocznie ludzie :)
    basstec
    Poziom 34  
    popaw1 napisał:
    Według Twojego toku rozumowania tych pierwszych drukarek na rynku być nie powinno, a jednak są.
    Bo coraz więcej ludzi ma IQ poniżej ameby i nie patrzą ile kosztuje eksploatacja tylko kupują bo tanie ale nie ważne na jak długo wystarczy i ile będzie kosztować później.
    daavid117
    Poziom 42  
    biomedyczny napisał:
    A dla mnie kolor zdążył by zaschnąć i w 2 lata brakło by 2 drukarek = >400pln
    Bo przecież reklamowanie produktu u sprzedawcy czy producenta to frajerstwo ;). Coraz ciekawsze bajki kolega opowiada.

BTW: HP coraz słabiej przędzie, więc tekst o upadku jest jak najbardziej na miejscu.
    popaw1
    Poziom 19  
    basstec napisał:
    Bo coraz więcej ludzi ma IQ poniżej ameby i nie patrzą ile kosztuje eksploatacja tylko kupują bo tanie ale nie ważne na jak długo wystarczy i ile będzie kosztować później.

Niestety ludzie mają coraz mniej pieniędzy więc i szukają jak najtańszego produktu, a brak wiedzy odnośnie kosztów eksploatacji zwalają na brak czasu.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Szkoda tylko, że to akurat firma Active Jet się wycofała, bo czarnym to zacząłem już chyba drugą ryzę i nie muszę napełniać, z kolorem niestety tak fajnie nie jest, bo mało nim drukowałem i nawet wanienka ultradźwiękowa nie dała rady, płyn udrażniający wewnętrzny sprawił, że w ogóle drukuje, ale są paski...
    Krótko mówiąc plujką trzeba drukować dość trochę, bo tusze padną ojj szybko, druga sprawa jest taka, że odcięli sobie firmę robiącą dobre zamienniki w znośnej cenie, teraz to już tylko sprzedać/zutylizować drukarkę, jak się kartridże wykończą i kupić coś "normalnego".
    biomedyczny
    Poziom 26  
    Nie mam siły kończę tą dyskusje.

Podważacie moją inteligencję bo nie drukuje co miesiąc w kolorze.

"Bo przecież reklamowanie produktu u sprzedawcy czy producenta to frajerstwo Wink. Coraz ciekawsze bajki kolega opowiada. "
    Tego nawet szkoda komentować każdy producent czy to epson czy canon ma zapis że drukarka musi drukować minimum tyle i tyle i że producent nie ponosi odpowiedzialności za nie zastosowanie się do tego. Czytaj zaschnięcia głowicy.

I jw dla mnie niższy koszt to combo hp + laser. Wytłumaczyłem x razy dlaczego. A wy chcecie to namawiajcie ludzi którzy nie drukują w kolorze do stałej głowicy. Gratuluje wiedzy. I inteligencji o ekonomii nie wspomnę.

------------
    elektryku5
    Acrive jet to akurat był straszny szajs. Chyba jedynie najtańsze z allegro gorsze.
    A co do udrażniania jak mówisz o hp i innych niepigmentowych wstaw do garnuszka z wodą i na gaz. podgrzej to 60 70*. I ma puścić. Żadne udrażniacze.

A jak piszesz o pigmentówce no to z nimi jest właśnie tak że jak zaschnie i ultradźwięki nie pomogą to w kosz. Oczywiście unikać alkoholu i wody. Ale wydaje mi się że piszesz o hp.
    daavid117
    Poziom 42  
    biomedyczny napisał:
    Nie mam siły kończę tą dyskusje.
    Gratuluję! Offtopuje kolega coraz krócej! Może kiedyś wreszcie przestanie?
    biomedyczny napisał:

I jw dla mnie niższy koszt to combo hp + laser. Wytłumaczyłem x razy dlaczego. A wy chcecie to namawiajcie ludzi którzy nie drukują w kolorze do stałej głowicy. Gratuluje wiedzy. I inteligencji o ekonomii nie wspomnę.
    Tylko, że temat traktuje o tym, że znikną zamienniki do HP. Nikt tu nie napisał nic o żadnym doradzaniu, ale kolega jak zwykle sobie śmiało to dopowiedział ;). Nie wiem czy ktoś jeszcze te posty na poważnie bierze.

ActiveJet najgorszy... 8 lat używam tych tuszy, jak i wszyscy których znam, bez szkód dla sprzętu, a jakość/cena wypada rewelacyjnie. Ale co tam, kolega oczywiście wie lepiej, bo i tusze/atramenty wszystkich możliwych producentów przetestował na wszystkich możliwych modelach drukarek. Chodząca encyklopedia ;).
    elektryku5
    Poziom 38  
    biomedyczny napisał:
    elektryku5
    Acrive jet to akurat był straszny szajs. Chyba jedynie najtańsze z allegro gorsze.

Ja miałem akurat tusze 56 oraz 57, na czarny nie mogę narzekać, bo jeszcze go nie napełniałem i jest ok, ale z rzadko używanym kolorem jest masakra, ciepła woda, płyn do naczyń, izopropanol, wanienka, nie pomagały zbytnio, za to po dolaniu po trochę udrażniacza da się cokolwiek wydrukować.
    sundayman
    Poziom 24  
    No to ja dorzucę swoje 3 grosze wspomnieniowe ;
    - HP DJ850 - miałem 2 szt, obie wyrzucone z powodu awarii.
    I dobrze, bo kosztu tuszu był zdecydowanie za wysoki.

HP LJ 1100 - mam (to jest laser mono), i korzystam - tonery są tanie, i wychodzi to bardzo ekonomicznie. Jest to zresztą model prawie identyczny z LJ 5/6 (takiej używa moja mama - z tych samych powodów). Bardzo tanie są części (np. rolki pobierające papier - wymienia się toto i drukarka chodzi jak nowa).

HP Laserjest 1600 - stoi nieużywana parę lat, od momentu skończenia się tonerów.
    Kompletnie nieopłacalny badziew.

Canon MP210. wyrzucony po pierwszej próbie z napełnianiem cartridge.
    Bez oryginalnego tuszu nawet skaner nie działa - nieporozumienie jakieś...

Brother Brother MFC-J825DW - mam od roku. Jak na razie - rewelacja.
    Komplet tuszy (zamienników) - 20 zl. Jest to drukarka z zewnętrznymi zbiornikami tuszu - można założyć większe, albo samemu dolewać bardzo prosto.
    Ma toto skaner, wifi , dotykowy LCD.
    Korzystam z koloru do woli, bo nie muszę się liczyć z kosztem.

Moje wnioski są takie :

Canon - omijać dużym łukiem.
    HP - tylko stare lasery (mono) z uwagi na b. tanią eksploatację, tanie części itp. Nowe lasery drukują ładnie - ale ekonomicznego sensu to nie ma żadnego.
    Brother - jak na razie debeściak :)
    basstec
    Poziom 34  
    sundayman napisał:
    sundayman napisał:
    Canon - omijać dużym łukiem.
    Ten model tak, ma system jak HP z głowicami w kartridżach stąd cena a i wydajność masakryczna, 200 stron ale to trzeba przed zakupem się zorientować a nie kupić najdroższe w eksploatacji urządzenie i płakać, że cała firma jest be. Ja mam MP550 już ze 3 lata a kupiłem bo ojciec miał MP540 i mi się spodobała jej cena jak i cena użytkowania.

Mam wrażenie, że 99% ludzi co ma kolorową drukarkę to drukuje kolorem aż się skończy a po zakupieniu nowego oszczędzają i drukują co najwyżej kolorowe literki w tekście bo drogi to żeby wystarczył na jak najdłużej.
    biomedyczny
    Poziom 26  
    basstec i tu jest właśnie sens.

Jak drukujesz tylko kolorowe literki nie kupuj z oddzielną głowicą bo zaschnie i to starałem się wytłumaczyć. Ze w przypadku zaschnięcia oddzielnej głowicy niemal pewny jest kosz.

A jak masz zamiar drukować dla zarobku czy drukować zdjęcia takie kombajny właśnie jak mp540 są nie do zarypania. Kupować tylko litrami tusz i nie zapomnieć żeby coś wydrukować.

A to czy będą zamienniki czy nie nie ma znaczenia. Bo sam sobie możesz regenerować jak i firmy regeneracyjne będą.

Z drugiej strony dziwie się co tyle osób niby drukuje w kolorze ? Plakaty na ścianę?

A co do laserów to trochę bzdura. Bo jak masz stary toner co za problem kupić proszek za 15 pln i nasypać? W laserach jedyny problem to części. Producenci zmieniają co 2 lata modele. I później ciężko dostać bęben albo wałki.
    maveric.pl
    Poziom 11  
    hp w serii InkAdvantage wyprowadza nowe tusze gdzie cen ich mieści się miedzy 42-50zł. Możliwe że zagranie powiązane jest z obniżką cen oryginałów
    basstec
    Poziom 34  
    biomedyczny napisał:
    Jak drukujesz tylko kolorowe literki nie kupuj z oddzielną głowicą bo zaschnie i to starałem się wytłumaczyć. Ze w przypadku zaschnięcia oddzielnej głowicy niemal pewny jest kosz.
    Wyobraź sobie, że mam drukarkę właśnie do drukowania! To nie eksponat muzealny ani dekoracja pokoju. Jest używana najrzadziej raz w tygodniu.

biomedyczny napisał:
    Z drugiej strony dziwie się co tyle osób niby drukuje w kolorze ? Plakaty na ścianę?
    Zdjęcia? Prace na studia? Materiały do pracy? To na co mam ochotę i jest mi potrzebne.
    maniek1818
    Poziom 22  
    Mi padła rok temu moja F380, osierociła po sobie dwa kartridże HP 21 i 22. Za znanym portalu aukcyjnym zakupiłem za 70zł HP 4180 i dalej robię zastrzyki z tuszu. Jakość jest zadowalająca.
    Ciekawe, czy jak HP będzie miało monopol na pojemniki, to czy nie podniesie cen.
    Grzesio.l
    Poziom 2  
    Szanowni koledzy!
    Chyba nie czytacie ze zrozumieniem! Z tytułowego końca zamienników trzeba podkreślić zamienników! Znam produkty firmy Action i wiem, że przestali produkować nowe (te co miały w symbolu literkę N, np. AH-351N), zajmują się tylko regeneracją.
    biomedyczny
    Poziom 26  
    Grzesio jw w praktyce to nie wiele zmienia dla szarego użytkownika.
    Firmy będą musiały kupować oryginały i to je zaboli.
    W praktyce więc trafi na rynek masa oryginałów. Co da nam więcej uzupełnień.
    Więc dla szarego użytkownika to nawet +. Zaboli po kieszeni firmy.

--------------
    Napisałem że nie rozumie drukowania zdjęć. Jakość odbitek jest nieporównywalna i tańsza nawet niż lanie litrami farby. Prace na studia w kolorze ? W mojej pracy było może z 20 stron koloru.
    Ale ty masz takie potrzeby i ok. Ja takich nie mam i nie potrzebuję oddzielnej głowicy.
    Dlatego jw obydwa typy drukarek mają się bdb na rynku.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Wprawdzie nie do zdjęć, ale się czasem kolor przydaje i tyle...
    Drukując zdjęcia w domu ich jakość jest do przemilczenia, chyba że ktoś ma drukarkę za grube pieniądze i odpowiednie materiały.
    ibo5
    Poziom 10  
    Ludzie poczytajcie dobrze o czym piszecie....
    Chodzi o to ze firmy takie jak action czy ab sprzedawala towar fabrycznie nowy tj chinski zamiennik ktory narusza prawa patentowe firmy Hp. Ale prawo pozwala sprzedawac materiały regenerowane. 80% towaru ktory sprzedaje Action i Blackpoint to towar regenerowany czyli odkupowane sa puste pojemniki na tusz i ponownie napelniane. Takie rozwiazanie nie łamie prawa i jest dozwolne
    vodiczka
    Poziom 43  
    biomedyczny napisał:
    maaxim przeczytaj mój post. MOŻNA ale jak ktoś drukuje kolorem raz na 3 miesiące to co? Nawet myjki ultradźwiękowe nie dają rady.

Dziwne. Mam CANONA MP 190, też cholernie drogie tusze i często słynny alarm E5 przy używaniu zamienników ale NIGDY nie zaschły mi tusze mimo że drukuję raz na trzy miesiące a nawet rzadziej. Drukarkę używam od kilku lat.

Dodano po 5 [minuty]:

sundayman napisał:

U mnie też nie działa, rozbój w biały dzień a kupiłem ten kombajn zamiast skanera bo był tani. Jednak przy bardzo rzadkim drukowaniu nie opłaca mi się wymieniać na inny, na pustych kartridżach skaner działa.

Dodano po 3 [minuty]:

elektryku5 napisał:
    Drukując zdjęcia w domu ich jakość jest do przemilczenia, chyba że ktoś ma drukarkę za grube pieniądze i odpowiednie materiały.

Pixmy dają całkiem niezłe zdjęcia tylko te ceny tuszu.... Generalnie wszyscy producenci stosują mętodę sprzedaży telefonu komórkowego - w miarę tanie drukarki i zarobek na materiałach eksploatacyjnych.
    KokiX
    Poziom 20  
    W mojej iP1000 najkrócej działającymi tuszami były tusze od ActivJet'a. Jeśli drukowało się rzadko to były strasznie nie opłacalne. Dopiero zmiana na tańsze zamienniki przyniosła większe zyski... można więcej nadrukować.

Chciałem kupić nową drukarkę, ale z tego co widzę to jest niezły bajzel. Każdy chwali co innego.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    A co do laserów to trochę bzdura. Bo jak masz stary toner co za problem kupić proszek za 15 pln i nasypać?

No troszkę się nie zgodzę.
    Właśnie jak mi się skończyły tonery do HP laserjet 1600, to kupiłem sobie toner, chip i spróbowałem. Na początek z czarnym tonerem.

Opis , bardzo porządnie wykonany, zawiera ok. 50 kroków do wykonania.W pdf, ze zdjęciami itp.
    Cała zabawa to jedna wielka masakra - a po zrobieniu, okazało się, że toner i tak brudzi.
    Więc wywaliłem wszystko w diabły i drukarka stoi na szafie.

Być może są modele, gdzie operacja napełniania jest prosta, ale na pewno nie w HP LJ 1600. Co mnie zresztą skutecznie zniechęciło do zabawy w takie napełnianie.
    ZbeeGin
    Poziom 39  
    ibo5 napisał:
    80% towaru ktory sprzedaje Action i Blackpoint to towar regenerowany czyli odkupowane sa puste pojemniki na tusz i ponownie napelniane. Takie rozwiazanie nie łamie prawa i jest dozwolne

Jeśli chodzi o BlackPoint to firma zarzeka się, że w ofercie ma tylko wkłady regenerowane. Jeśli tak jest, to dlaczego HP pozywa firmę BlackPoint?
    xHaKeReK
    Poziom 20  
    Panowie, nie ma sensu sie klocic. Dlaczego zawsze kazdy kazdemu musi uswiadamiac brak wiedzy i inteligencji. HP to ogromna korporacja i ludzie te drukarki kupuja poniewaz kojarza im sie z niezawodnoscia, istnieja sterowniki dla systemow linuksowych i z innych powodow. Nie ma sensu narzucac komus swojej opinii. HP widocznie przygotowalo szersza kampanie marketingowa, oto co mnie dzis na glownej przywitalo:

Czyżby koniec z zamiennikami wkładów atramentowych do drukarek HP?

Nie zmienimy tego.
    xangel
    Poziom 18  
    A ja bym chciał zobaczyć zeskanowany wydruk z Canona IP1000 albo jakiegoś 5 letniego Brothera w jakości ekonomicznej i zwykłej :)

Co do tematu drukarek z głowicami oddzielnymi i takimi w kartridżach... Tu na elektrodzie są ludzie, co potrafią sobie sami dolać tuszu czy udrożnić głowicę. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę zwykłych użytkowników drukarek, to u nich taka drukarka po lekkim przestoju ląduje w koszu. A z doświadczenia powiem wam, że w budynku gdzie pracuję jest 7 serwisów komputerowych i nikt nie bierze na serwis od klienta zaschniętego Epsona czy Brothera czy Canona :)

Taki pościk wtykający kij w mrowisko :)
    nelik1987

Poziom 31  
    Chyba niedobre informacje dla mnie bo własnie kupiłem ploter HP T120 (tusz hp 711), jest to świeży produkt na rynku więc nie znalazłem zamienników ani zestawi CISS sądząc że to za wcześnie. Teraz widzę, że nie ma zamienników z innego powodu :(
    biomedyczny
    Poziom 26  
    xangel
    Wetknąłeś i wykasują twoje posty jak i moje. Jak to na elektrodzie. Ludzie wiedzą lepiej. A zgłoszenie = usunięcie.

nelik1987
    Nie martw się małe chińskie rączki już produkują dolewki.
    Cena 60$ za komplet tuszy. (4*400ml)
    A 133$ za zestaw z pojemnikami.
    No ale linki do ebay są be.
    nelik1987

Poziom 31  
    No właśnie szukałem ale znaleźć nie mogę, możesz PW podać linka