Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyżby koniec z zamiennikami wkładów atramentowych do drukarek HP?

ZbeeGin 23 Sty 2013 20:52 22491 76
  • Czyżby koniec z zamiennikami wkładów atramentowych do drukarek HP?
    Czyżby koniec z zamiennikami wkładów atramentowych do drukarek HP? To pytanie od dziś zadawać będzie sobie mnóstwo polskich użytkowników drukarek atramentowych firmy HP.
    Jak podają branżowe serwisy internetowe, firma HP poinformowała dzisiaj, że doszła do porozumienia z firmami Action SA oraz AB SA w sprawach ochrony patentów związanych z wkładami drukującymi. Firmy te przyznały, że ochrona patentów jest ważna i wycofują ze sprzedaży swoje zamienniki oryginalnych wkładów.
    Action SA zwrócił nawet częściowo koszty dochodzenia praw przez HP, a AB SA zobowiązała się do zniszczenia posiadanych zapasów wkładów naruszających patenty HP.

W ramach dalszej akcji, HP wytoczyło również pozew firmie BlackPoint SA. Obecnie nie ma jeszcze na ten temat więcej informacji. Gdyby jednak sprawy potoczyły się jak w przypadku dwóch wcześniej wspomnianych producentów, to z rynku zniknęło by trzech głównych graczy rynku zamienników.

Źródła:
    News z portalu dobreprogramy.pl
    News z portalu Computerworld

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    ZbeeGin
    Poziom 38  
    Płatna elektroda.pl to profesjonalna elektroda.pl
    Specjalizuje się w: Obecnie KiCad EDA
    ZbeeGin napisał 3732 postów o ocenie 153, pomógł 505 razy. Jest z nami od 2002 roku.
    tacman
    Poziom 16  
    Jeżeli ktoś musi dużo drukować to ma Laser. Jak ktos drukuje mało ale czrno-biało to też ma laser ale tańszy.
    Jak ktoś drukuje kolorowo to już dawno nie na HP.

Oni myślę, że sie utzymają z taką polityką?
    Inni też myśleli jak Kodak...
    oskar777

Poziom 26  
    Chciałeś powiedzieć 100%, ta firma zawsze była pazerna ludzie powoli oszczędzają i zaczynają głowy używać. Ja się rok temu z hp pożegnałem i było to szczęśliwie zakończenie tego mezaliansu. Hp miał ostatnio problemy finansowe może to jest powodem tych ich strzałów w kolano.
    elektryku5
    Poziom 38  
    Dzięki temu krokowi już nikt obeznany tego nie kupi, bo ceny tuszów mają jakie mają, teraz karierę robi Brother, jak to będzie za kilka lat zobaczymy, ale Hp może już nie istnieć z tą Ich polityką.
    atek000
    Poziom 17  
    Ja pamiętam jak kupowałem kompa w 1999 roku i kupiłem drukarkę Lexmark Z -coś tam (81?). spora z dużymi pojemnikami. Wszyscy w okół kupowali HP-ki. Jak mnie się skończył tusz to kupowałem tucz do napełniania za grosze, strzykawka i do roboty. Czarny ładowałem 7 razy zanim padł. Nie było pamięci w kartridżach. A znajomi kupowali nowe kartridże, bo po napełnieniu a to dalej krzyczał że pusty (pamięć) a to kolory nie takie. Naprawdę długo używałem Lexmarka a znajomi wymienili w tym czasie kilka drukarek.
    Kolejna sprawa to wielkość kartridży, w nowych HP są maleńkie a w dodatku w nowych drukarkach są one napełnione w 1/3 lub nawet mniej, już nawet nie połowa jak kiedyś. No i nowe kartridże dla HP są jedne z droższych na rynku (pojemność-cena)
    elektryku5
    Poziom 38  
    No Lexmark do najtańszych też nie należy raczej, pamiętam jak ludzie z tego rezygnowali, bo cena kartridży była porównywalna/większa do nowego urządzenia...

Przy oryginalnym tuszu z Hp jak się ma szczęście to przeżyje dooobre kilka napełnień, ale i tak myślę że z takimi drogimi pojemnikami nie warto kupować sprzętu, ja dostałem za pół darmo całą drukarkę z oboma pojemnikami, ale raczej bym czegoś takiego nie kupił.
    pawel01
    Poziom 24  
    Drukarki z hp omijam szerokim lukiem bo drogie w eksploatacji lexmarki to samo, teraz mam brothera i w niej pojemniki sa duze i nie maja ukladow pamieci i strzykawka w dlon i jazda, a drukarke moj brat kolo smietnika znalazl
    Nathir
    Poziom 14  
    A można by było konkurować z tanimi tuszami wypuszczając tusze w stylu ECONOMY o wieele niższej jakości + możliwość napełniania... Nie, będziemy walczyć, bez względu na to czy upadniemy czy nie... :D
    kamyk82
    Poziom 10  
    Ciekawe czy z tonerami też tak zrobią?
    …jeśli tak to faktycznie ludzie przestaną kupować ich sprzęt.
    ezbig
    Poziom 19  
    Nie sądzę, aby HP wygrało w walce z producentami zamienników. Poważni producenci zamienników nie strzelają sobie w stopę, robiąc identyczne atramenty. Różną się one składem i nieznacznie barwą od oryginałów. Przecież Blackpoint nie podrabia, tylko regeneruje oryginalne atramenty. HP pewnie po cichu zapłaciło Action i AB żeby wycofały swoje zapasy i chce bardziej przestraszyć użytkowników niż producentów zamienników. Mogą wygrać jedynie poprzez obniżenie cen atramentów i skup zużytych. Zyskaliby wtedy podwójnie, ludzie kupowaliby oryginalne atramenty, a producenci zamienników nie mieliby surowca do regeneracji.
    strykul
    Poziom 17  
    Dziwna sytuacja - mówicie, że jeśli ktoś dużo drukuje, to ma laser... a jeśli ktoś drukuje rzadko, to atrament mu się nie opłaca, bo tonerowi zdarzy się zaschnąć(producent zaleca druk przynajmniej raz w tygodniu)... więc może to początek rezygnacji z atramentówek?
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    Hmm, ciekawe, ja posiadam epsona stylusa 3650 i zaschną mi oryginalny atrament żółty, nie drukowałem przez 3 tygodnie. Od tamtego czasu przestałem kupować oryginalny bardzo drogi tusz i przeczuciem się na najtańsze co mieli na allegro. Zbiorniczek 500ml mam już 3 lata, drukuje bardzo rzadko bo średnio uruchamiam drukarkę co 4-5 miesięcy i jakoś tan zamiennik nie zasechł.

Drukarkę mam już 8 lat, przez pierwszy rok gdy korzystałem z oryginalnych tuszy ciągle miałem z nią problemy, typowy: zasychające dysze. robiłem tylko jedna naprawę: 2 lata temu czyścicielem t.z. pampers i rolki.
    Z tego wniosek, oryginalne tusze są tak skonstruowane by szybciej zniszczyć drukarkę i narazić nas na kupno kolejnej.

Proszę poprawić, (a najlepiej zlikwidować) błędy 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. stylistyczne i gramatyczne.
    (dj-MatyAS)
    daavid117
    Poziom 42  
    Czy do którejś z tych firm należy marka ActiveJet? Jeśli tak, to jeszcze dzisiaj moja drukarka od HP ląduje na alledrogo...
    fotoman
    Poziom 13  
    ActiveJet należy do ACTION, więc czekam na link do aukcji :)
    Kao
    Poziom 14  
    Jakby kosztował 50% ceny sprzętu i miał wydajność 10 tys. stron realnych, to można podyskutować. HP zaliczyło strzał samobójczy, drogi sprzęt, drogie tusze. Niestety korzystam z ich przenośnej , ale na szczęście mało potrzebuję, a w takiej sytuacji głowica w kartridżu ratuje drukarkę, coś za coś. W biurze oczywiście coś innego. Brakuje mi taniego małego lasera, niekoniecznie z baterią.
    maxxim
    Poziom 15  
    TYLKO EPSON i zamontowany pojemnik z kanistrami!!!! Tapety można drukować!

Czyżby koniec z zamiennikami wkładów atramentowych do drukarek HP?

Tusz kupuję w pojemnikach 1l!!
    biomedyczny
    Poziom 26  
    maaxim przeczytaj mój post. MOŻNA ale jak ktoś drukuje kolorem raz na 3 miesiące to co? Nawet myjki ultradźwiękowe nie dają rady.

Wszystko ma + i -.
    Jedyną alternatywą dla niewiele drukujących w kolorze, jaką widzę od 5 lat, jest laser kolorowy z UK. Jest tam mała chińska drukarenka za ~350zł.
    daavid117
    Poziom 42  
    Kolega wyżej znowu chce wszczynać niepotrzebne dyskusje - to się nazywa TROLLING. Nie reagujcie, nie dajcie się prowokować, bo powstanie kolejny niepotrzebny nikomu tasiemiec-monolog tego użytkownika, w którym będą informacje niepoparte dowodami, a własnymi odczuciami i proroctwami ;).
    fotoman napisał:
    ActiveJet należy do ACTION, więc czekam na link do aukcji :)
    Leżę rozłożony przez jakiś wirus, więc jak tylko na nogi wstanę, to drukarka naprawdę zostanie sprzedana. Tym bardziej, że poprzednia HP, która przetrwała 7 lat była o niebo lepiej wykonana niż to co mam aktualnie teraz (a kosztowało tyle samo i niby jest to "nowsza wersja"). Ostatnio dla klienta zakupiłem wspaniałą drukarę/kopiarkę Canon i chyba sam sobie taką sprawię. Zamienniki są w dobrych cenach, a i zdjęcia będę mógł sobie drukować.
    biomedyczny
    Poziom 26  
    Canon w dobrych cenach, śmieszny jesteś.

Do serii IP zamiennik Black > 60zł, oryginał blisko 100.

Nie wszczynam dyskusji, tylko stwierdzam fakt, że znowu zaczniesz bronić marki, jakie to niby probooki mają. A fakt jest taki, że jakość HP spada od roku 2008 z dnia na dzień. Podobnie jak Vaio. Asus jakoś potrafił ją zwiększyć, Acer też.
    KokiX
    Poziom 20  
    Niedawno naprawiałem swoją drukarkę - Canona iP1000. Drukarka stara, ale zamienniki tuszu czarnego zawsze były tanie. Niestety, mimo wieku, drukarka została wyposażona już w system "autodestrukcji" czyt. błędnie zaczęła informować o przepełnionym pojemniczku na zużyty tusz.. Nic nie pomagało, resety ręczne pozwalały drukować póki drukarki się nie wyłączy. Na szczęście pomógł program od iP1500, zresetowałem ustawienia drukarki i wszystko w porządku.
    Tusz czarny kosztował mnie w sklepie ok 10zł za pojemniczek, na allegro kartridż tej samej marki po 2,5zł.. Oryginalne tusze kolor+czarny koszt 180zł. Cena z kosmosu, za tą cenę można dostać nową drukarkę ze skanerem.
    xmenx
    Poziom 10  
    HP jest w USA bankrutem więc przed ich przejęciem ratują co sie da aby wartość firmy jakakolwiek była przy odsprzedaży, ups! przejęciu Kiedyś miałem propozycje dla HP, aby stworzyli swoja linie zamienników przez firmę córkę, tak jak ASUS miał linie ASrock w płytach głównych. Tak jak ACER ma Packart Bell.Tak klient jakby nie chciał orginału HP kupił by sobie też zamiennik HP , o innej nazwie a zysk by należał do HP. nie zarobili by 10$ na orginale ale by zarobili 5$ na swoim zamienniku.
    basstec
    Poziom 34  
    biomedyczny napisał:
    Canon w dobrych cenach, śmieszny jesteś.

Do serii IP zamiennik Black > 60zł, oryginał blisko 100.
    Jedynym śmiesznym to Ty jesteś tutaj chwilowo.
    Do MP550/ip3600/ip4600 za 10 kartridży czyli 2 komplety zapłaciłem z wysyłką 38zł. Do najonwszych modeli ip4860, MG6150, MG5150 kosztują 2 komplety 45-48zł z przesyłką.
    daavid117
    Poziom 42  
    Kolego basstec przecież ten użytkownik wie lepiej! Miał drukarki Canon, HP, Epson, Lexmark, laptopy firm o jakich nie słyszałeś - oczywiście wszystkie modele, ze wszystkich serii!

Tak serio to do MG5150 widzę zestaw zamienników ActiveJet za 60zł. Jak dla mnie taniocha, nawet w porównaniu z tanim w eksploatacji (do dziś...) HP.

Ja również, jak kolega xmenx dziwię się, że HP nie sprzedawało własnych zamienników. Laptopy mieli - Compaq.
    biomedyczny
    Poziom 26  
    Dlaczego piszesz o drukarkach z oddzielną głowicą ? Tam nie ma kosztów.
    Równie dobrze jaki sens kupować takie pojemniki? Jak to tylko tusz. Chyba że komuś się babrać nie chce. I z zasady takie pojemniki nie kosztują >20pln.

Napisałem ci wady tego rozwiązania dla szarego użytkownika. Ile ludzi drukuje 2 razy w miesiącu kolorem?

Ip to także modele z oddzielną głowica. Pierwsze lepsze z brzegu combo mp230 cena 85 i 105 mg3150 cena 95 i 123pln.

Więc wybacz nie uważam bym był śmieszny. A śmieszne jest właśnie to co piszecie że epson, brother itd super. Sam miałem i litrami się lało tusz. I ok. Ale szary człowiek? Do szkoły dziecku nie trzeba co miesiąc koloru. Tobie do pracy? Osobiście nie drukowałem kolorem od 2 3 miesięcy. Mimo że dzień w dzień drukuje po kilka stron BW.

Canon miał wiele udanych modeli. Ale jw. Firma nie jest ani najlepsza w jednym ani w 2 gim typie drukarek.
    popaw1
    Poziom 19  
    W sumie są między młotem a kowadłem.
    Z jednej strony muszą zapewnić doskonałą jakość wydruków, czyli używać do produkcji kartridżów odpowiednich tuszów jak najlepszej jakości przez co ich cena jest wyższa od zamienników, a ponieważ sprzedają ich mniej ponieważ mają dużą konkurencję w postaci zamienników to i koszty każdej sztuki są wyższe.

Z drugiej poświęcili dużo czasu na opracowanie urządzenia z wymiennymi materiałami eksploatacyjnymi, które to przez inne firmy są kopiowane i sprzedawane taniej, często gorszej jakości, ale że każdy chce zaoszczędzić to i popyt na nie jest duży.

Gdyby HP wprowadziło do sprzedaży swoje zamienniki to zapewne sprzedawałoby tylko je.
    basstec
    Poziom 34  
    biomedyczny napisał:
    Dlaczego piszesz o drukarkach z oddzielną głowicą ? Tam nie ma kosztów.
    Bo nikt odrobinę ogarnięty i mający IQ na poziomie ameby zainteresowawszy się kosztami eksploatacji dojdzie do wniosku, że do drukarki za 200zł kpl. tuszy kosztuje 100zł i wystarcza na pół ryzy papieru a do drukarki za 300zł kosztuje 30zł i wystarcza na 5 razy tyle?
    popaw1
    Poziom 19  
    basstec napisał:
    Bo nikt odrobinę ogarnięty i mający IQ na poziomie ameby zainteresowawszy się kosztami eksploatacji dojdzie do wniosku, że do drukarki za 200zł kpl. tuszy kosztuje 100zł i wystarcza na pół ryzy papieru a do drukarki za 300zł kosztuje 30zł i wystarcza na 5 razy tyle?

Według Twojego toku rozumowania tych pierwszych drukarek na rynku być nie powinno, a jednak są.