Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem - Router podłączenie ,nie działa

freezzz 23 Jan 2013 21:18 2469 17
    freezzz
    Level 10  
    Witam..
    Mam taki problem
    Mam router tp-link tl wr543g i 2 router to tp-link tl wr740n
    i teraz to tak jest podłączone
    to wr543g mam podłączony kabel sieciowy i rj45 który łączy się z wr740n a w wr740n mam kabel do pc i ten kabel co idzie od wr543g

I teraz tak powiem wprost zresetowałem je obydwa i ten wr543g normalnie chodzi migają te światełka a ten wr740n świeci się power i system i jak podlączone rj45 nic się nie świeci
    Na tym pierwszym jest adres normalny czyli http://192.168.1.1 a ten drugi ma tplinklogin.net
    gdy mam wszystko podłączone to działa tylko jeden adres od pierwszego routera czyli http://192.168.1.1 a ten drugi nie

Powiem jeszcze że od początku było to i działało wszystko do kiedy go nie zresetowałem tego wr740n i na tym wr740n był napisany adres http://192.168.1.2
    ale teraz jak tam wchodze to wyświetla się "gargoyle router management utility" i trzeba podać hasło którego nie znam a ten z pod routera nie pasuje
    POMOCY !!
    adamz74
    Level 31  
    Wgrany jest alternatywny firmware, więc to co pisze na routerze jest nieaktualne. Domyślne hasło do Gargayle to password.

Przytrzymanie przycisku reset od 11s do 90s powoduje przywrócenie ustawień domyślnych i reset urządzenia.

eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl

Pozdr!
    freezzz
    Level 10  
    @up
    Właśnie próbowałem to haslo ale nic, wciąż wyskakuję że złe hasło ?

@edit
    @UP resetowałem go 90 sekund i system zaczął mocniej pulsować ,podłączyłem wszystkie kable ale dalej jest to gargoyle i nic się nie zresetowało ?
  • Helpful post
    adamz74
    Level 31  
    Gargoyle będzie do momentu aż ktoś postanowi przywrócić orginalny firmware, tj. zflashować go. Reset nie przywraca firmware-u.

Po resecie przyjmuje hasło domyślne (password)?
    freezzz
    Level 10  
    Nie, nie przejęło, a jak przywrócić do tych ustawień domyślnych?
  • Helpful post
    adamz74
    Level 31  
    Tak, jak napisałem... przytrzymać przycisk reset przez przynajmniej 11s, nie dłużej niż 90s (i puścić).
    freezzz
    Level 10  
    Przytrzymałem przycisk reset te 11 sekund nawet trochę dłużej ale tak kontrolka system zaczęła tak mocniej pulsować i teraz w ogóle nie działa ani to gargoyle ani domyślny adres...
    Co mam zrobić ?
  • Helpful post
    adamz74
    Level 31  
    Domyślny adres routera po przywróceniu ustawień domyślnych, to: http://192.168.1.1

Nie pamiętam, czy działa DHCP... jeśli komputer nie dostaje adresu, to trzeba ustawić na nim statyczny adres z tej samej podsieci, np.: 192.168.1.10, z maską 255.255.255.0.
    freezzz
    Level 10  
    Dobra włączyłem od nowa router i dalej te gargoyle są...
    Jak to usunąć
    mam jeszcze przycisk qs czy jakoś tak może on coś pomoże ?
    freezzz
    Level 10  
    I co ktoś ma jeszcze jakieś porady ?
  • Helpful post
    wojtek2803
    Level 37  
    adamz74 wrote:
    Gargoyle będzie do momentu aż ktoś postanowi przywrócić orginalny firmware, tj. zflashować go. Reset nie przywraca firmware-u.

Masz wyrażnie napisane że resetowanie nie pozbawia Gargoyle
    freezzz
    Level 10  
    To może mi powiesz jak się tego pozbyć ?
  • Helpful post
    hermes-80
    Level 43  
    OpenWrt - Failsafe - zrób to.
    Zastanawia mnie to, że nigdzie nie piszesz, że go przefleshowałeś alternatywnym FW i nagle cud po restarcie zgłasza sie Gargoyle.

Żeby powrócić do OFW musisz go przefleshować specjalnie spreparowanym FW - Link

Nawet nie raczyłeś napisać wersji sprzętowej routera - podany plik jest tylko do WR740n v4
  • Helpful post
    hermes-80
    Level 43  
    Musi ci działać (jeśli masz tam faktycznie Gargoyle) - do routera logujesz się tylko przez konsole ssh/telnet - nie ma GUI.
    Użyj Putty.
    freezzz
    Level 10  
    Może masz jakies gg coś ?
    a i domyślny adres pisze pod routerem to tplinllogin.net
    co to w ogóle shh/telent ?Putty ?
    adamz74
    Level 31  
    Udało Ci się zalogować na router? Nieważne czy interfejs webowy czy przez telnet/ssh do konsoli...

Jeśli tak i router pracuje stabilnie, to moja osobista rada - zostaw alternatywny firmware w spokoju, skonfiguruj i niech sobie pracuje. Masz za małą wiedzę, żeby rozwiązać ew. problemy z przywracaniem firmware-u. Wgrasz zły plik lub zrobisz coś niewłaściwie i rozwalisz router, tak że zostanie Ci tylko serwis.

PS. Telnet SSH PuTTY
    freezzz
    Level 10  
    Dziękuję bardzo hermes-80 wszystko mi zrobił
    Wielkie dziękuję